Scrooge net op tijd tot inkeer cultuur 115 MAX horloge PZC MUSICALVRIENDEN Kerstklassieker van Dickens in De Mythe agenda Kerstconcert in Duitse sferen JP met band op Deens festival pzc.nl/webwinkel Weblog over pas verschenen Zeeuwse boeken Kijk op www.pzc.nl/zeelandgeboekt iiwiti wnwfct'ii<" i innw <n iiVii'mi ii,T f ts vrijdag 23 december 2011 Meer agendanieuws en het complete bioscoop programma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Burgh-Haamstede Kinderkerstdisco Jeugdsoos Big-S, 19.00 uur Hulst Kerstmarkt. De opbrengst gaat naar Stichting Edukans, Stichting Tragel Zorg (speeltoestellen) en voedselbank in Hulst. Grote Markt, 9.30-11.30 uur Vlissingen Christmas Celebration met Hearts Uni ted, bestaande uit Eric Tanja. Lagerström, Bertina Grijpstra en het Hearts United Choir. Thema van dit kerst concert is 'Kom Immanuel!' Go(o)d Times Centrum, Voltaweg 3, 20.00 uur door Ali Pankow Kerstmis lijkt niet zonder Ebenezer Scrooge te kun nen. De door Charles Dickens in 1843 gecreëer de vrek komt elk jaar rond Kerst wel een keer voorbij op televisie of in het theater. Musicalvrienden uit Goes pakt vanaf zondag (eerste kerstdag) breed uit met vijf voor stellingen van Scrooge, de musical in De Mythe in Goes. Vrijwel iedereen kent het overbe kende verhaal van Scrooge, die op kerstavond bezoek krijgt van drie geesten. Zij confronteren de vrek met zijn verleden, heden en toe komst. Dat de brombeer nog net op tijd tot inkeer komt, is geen ge heim. De verrassing bij elke vertol king is vooral hoe het verhaal wordt verteld. „Wij geven de tijd een belangrijk accent in onze versie", zegt regis seur Diemer van Wijk(2ö) uit Ber gen op Zoom. Hij zit in het afstu- deerjaar van zijn opleiding als theatermaker/regisseur aan de To neelacademie in Maastricht. „Heel bijzonder bij Musicalvrien den is de zeer gemengde cast met volwassenen, jongeren en kinde ren. Die mix geeft een extra dimen sie", vindt de jonge regiseur. Vol gens hem is de musical vooral ge baseerd op de filmversie van Scroo ge. „Het verhaal wordt redelijk tra ditioneel verteld, maar niet in ba rok taalgebruik", zegt Van Wijk. Aanvankelijk in het regieproces be steedt hij veel aandacht aan rolop- bouw. „Ik wil graag dat ideeën over hoe een personage in elkaar steekt vanuit de speler zelf komt. Dat werkt veel beter dan wanneer ik vertel hoe ik de rolinvulling zie. Natuurlijk heb ik daar wel gedach ten over, maar werk die graag uit gecombineerd met die eigen invul ling van de acteurs." Samen met muzikaal leider Ludo Heesters en choreografe Kim Leeuw nam Van Wijk eind vorig jaar al de audities af. „We zijn een musicalgezelschap, dus is het een vereiste dat de ledën verschillende disciplines beheer sen: zang, spel en dans. Daarop worden de mensen gecast. Dat doen we in goed overleg met z'n drieën", zegt Heesters. Hij heeft gekozen voor de up-tem- po versie van Scrooge. Hij beluis terde ter voorbereiding een cd van deze musical waarin de moeilijk ste passages waren weggelaten. „Die stukken zitten er bij ons juist weer in. Het zijn moderne, polyfo- nische stukken, waarmee we de meetlat voor Musicalvrienden weer wat hoger leggen", aldus de muzikale leider. Waar nodig geeft hij persoonlijke zangcoaching. Dat zijn extra trainingen buiten de we kelijkse repetities om. „Willian, mijn vrouw, is logopediste, zij kan tevens wat stem bijsturing geven." Heesters is trots op het eigen bege leidingsorkest van Musicalvrien den dat in samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool is samenge steld. Met vijftien leden kan gro tendeels worden voldaan aan de voorgeschreven bezetting. Van een elektrische bas tot een picco lo-trompet. Cast en orkest repete ren lange tijd apart. Een spannend moment is altijd de zogeheten 'Ita- lienne', ofwel de repetitie waarin zang en live-muziek voor het eerst bij elkaar komen. Het mag best opmerkelijk worden genoemd dat de première van Scrooge, de musical op eerste kerst dag plaats vindt. „Wij hebben dat aan het begin van het proces al aan onze leden voorgelegd. Allen hebben zich daarvoor schriftelijk bereid verklaard", zegt productie leidster Willian Heesters. Musicalvrienden kreeg dit jaar de Kunst en Cultuurprijs van de Lionsclub Vlissingen. De bijbeho rende €2.500,- zijn geïnvesteerd in deze musical-productie. De Mythe, Goes, Zon. 25 dec. (eerste kerstdag), 14.00 u.; ma. 26 dec. (twee de kerstdag), 20.00 u.; din. 27 dec. 14.00 u. en 20.00 u.; wo. 28 dec., 20.00 uur. PODIUM Goes De bekende DJ DNS, die begin decem ber zijn eerste officiële video Smooth Operator uitbracht, treedt op. Club Plan B, Grote Markt 7, 22.30 uur Heinkenszand A Festival of Lessons and Carols door vocaal ensemble Musica Cordis in samen werking met organist Bram Beekman. In bijbellezingen, gedichten en bijpassende liederen (carols) klinkt het kerstverhaal. Ook is er ruimte voor samenzang. Blasiuskerk, 20.00 uur Middelburg De Zeeuwse Nederlandstalige band El Combo presenteert haar nieuwe album (lp cd) En de kunst om uit te voeren wat er rondspookt in je hoofd. Voorprogramma: singer-songwriter Geert van Oorschot. Ook met DJ Bert van Leerdam. De Spot, 21.30 uur Terneuzen London West End Musical Gala. Muziek/show/musicalconcert. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen De Vlissingse zanggroep Zokantook verzorgt een kerstspecial en presenteert haar eerste live-cd. Grote zaal speeltuinvereniging De Oude Stad, 20.30 uur Zierikzee Ceremony of Christmas Carols, met dit jaar als thema 'Zeven vensters'. Uitge voerd door o.a. het Thomaskoor aange vuld met gastzangers, koren van de Chr. Scholengemeenschap Prins Maurits en zanggroep Waisisi. Nieuwe Kerk, 20.00 uur. GOES - Het Jongenskoor, van De Zeeuwse Koorschool en het Heren koor Sint-Cecilia, beide onder lei ding van Evert Wagter, verzorgen maandag (tweede kerstdag) het jaarlijkse kerstconcert. Het optre den in de rooms-kathoiieke Maria Magdalenakerk in Goes begint om 15.30 uur. Het thema is deze keer 'Die Weih- nachtsgeschichte', met een pro gramma in Duitse sferen. Hoofd moot is Die Weihnachtsgeschichce van Carl Orff. Bij de uitvoering van dit werk wordt samengewerkt met leerlingen havo-Duits van het Ostrea Lyceum Goes. Ook wordt koormuziek gezongen van Praeto- rius, Bach, Mozart Sohn, Reger, Brahms en von Herbeck. MIDDELBURG - De vijftienkoppige Zeeuws-Brabantse bigband JP The Seeger Session Band is uitge nodigd om twee concerten te ge ven op het Skagen Festival in De nemarken. De concerten hebben plaats op 6 en 7 juli 2012. De band werd in 2009 opgericht door Jan Piet ()P) de Klerk en is geïnspireerd door Bruce Spring steen en diens Seeger Sessions. Vanaf oktober tot en met mei 2013 gaat JP the Seeger Session Band een landelijke theatertournee ma ken. Het gaat om een show die het publiek meevoert naar het Ameri ka van de jaren dertig van de vori ge eeuw. Het is de bedoeling dat de première ervan in Zeeland plaatsvindt. categorie mode en accessoires Stoer en robuust Bent u op zoek naar een betaalbaar en trendy XL horloge? Het populaire MAX doet zijn naam eer aan vanwege het grote formaat van zijn klokken. Het MAX horloge, met zijn stevige stalen kast, kan wel tegen een stootje. Daardoor is het ook prima te dragen tijdens bijvoorbeeld het sporten. Verkrijgbaar in grootte 0 47 mm of 0 52 mm. 5 atm waterdicht, 2 jaar garantie. Levering in MAX-box inclusief garantiebewijs. Adviesprijs 119,95 Lezersprijs 99,95* exclusief verzendkosten. Scrooge (Reinier Wondergem) met Sascha van den Hamer (I) en Natasja van Ouwerkerk als 'mooie poppen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15