ii Incidenten 'In Amerika maken laboratoria al melding van vreemde bestellingen die ze krijgen; Mensen zijn aan het knutselen' Veiligheidsexpert Glenn Schoen vrijdag 23 december 2011 Aanslagen met biologische wapens zijn zeer zeldzaam. De meest beken de, en meest gebruikte vorm, zijn de poederbrieven waar de miltvuur bacterie (antrax) in zou moeten zit ten (vaak is het loos alarm). Hieron der enkele voorbeelden van inciden ten met ziekteverwekkers: september 2011: het hoofdkan toor van Albert Heijn krijgt een poe- derbrief. Er zat poedersuiker in. september 2003: een medewerker van het Amerikaanse consulaat in de Braziliaanse stad Sao Paulo heeft een allergische reactie op een ver dacht wit poeder. maart 2002: in een Amerikaans la boratorium komt anthrax vrij. Dit gebeurt nadat er meerdere poeder- brieven waren ontdekt, september 2001: postbode Teresa Heller (VS) zoekt hulp voor huidaan doening. Later bleek dat ze met an trax in aanraking is geweest, januari 2000: columnist en homo activist Dan Savage wil presidents kandidaat Gary Bauer besmetten door onder het campagneteam het griepvirus rond te hoekten. Hij zou ook aan deurknoppen hebben ge likt. maart 1998: in Colombia laten guerrilla's een explosief afgaan waar in menselijke ontlasting zit. Dit zorg de voor ernstig ontstoken wonden bij de slachtoffers, oktober 1996: twaalf medewerkers van een ziekenhuis in Dallas worden ziek na het eten van gebak. Schul dige was een laborante met toe gang tot shigella-bacteriën, die ont steking in het darmkanaal veroorza ken. Bronnen: Onder meer 'A Global Chro nology of Incidents of Chemical, Biolo gical, Radioactive and Nuclear Attacks: 1950-2005'. Door Hamid Mohtadi and Antu Murshid,juli 2007.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11