binnenland 19 4.16, Acties België treffen ook Nederlanders De twist® verandert zitten in relaxen Ontdek de complete collectie op twistcollection.nl Windesheim reikte diploma's ten onrecht uit L donderdag 22 december 2011 het tijdstip van de lancering BRUSSEL - Het treinverkeer in Bel gië ligt sinds gisteravond helemaal plat. Vandaag rijden er in ieder ge val tot 22.00 uur de hele dag geen treinen door stakingen. De staking leidt ertoe dat ook de Thalys-trei- nen niet rijden. Daardoor worden verbindingen tussen Nederland en België en doorgaande treinen naar Parijs getroffen. Ook de internatio nale treinen op het traject Amster dam-Brussel v.v. rijden niet. Volgens de Vlaamse omroep VRT zou Eurostar een speciale busver binding in het leven roepen tus sen Lille en Brussel. Nederlanders die uit Londen terugkeren met de Eurostar lopen daar alsnog vasrals ze geen alternatief vervoer regelen. Ook mensen die vandaag naar Londen wilden met de Eurostar moeten een laternatief zoeken. Sinds dinsdag zijn er al grote pro blemen op het Belgische spoor wegnet. In Wallonië reden prak tisch geen treinen. Dat had gevol gen voor doorgaande spoorverbin dingen in de rest van het land. Ingang van Brussel Centraal tijdens de acties. foto David Stokman/EPA Een nationale staking zal vandaag ook grote gevolgen hebben voor de rest van de openbare sector in België. Behalve het openbaar ver voer worden daardoor ook de post, het onderwijs, de openbare omroep en ziekenhuizen getrof fen. Omdat daar alleen zondags dienst wordt gedraaid kunnen pa tiënten daar vandaag alleen te recht voor spoedeisende hulp. Operaties die niet spoedeisend zijn worden uitgesteld, zo meldde gisteren de VRT. Wie vandaag een afspraak heeft bij ziekenhuizen in Antwerpen, Brugge of Gent, doet er dus goed aan te informeren naar de stand van zaken bij de be treffende instellingen. Crèches blijven dicht, net als bibli otheken en sociale diensten. Het huisvuil wordt niet opgehaald en cipiers werken niet waardoor de politie moet bijspringen. Ook bij het vliegend personeel van lucht vaartmaatschappijen en bij lucht verkeersleider Belgocontrol zijn ac ties gepland. De Belgische spoorwegmaatschap pij NMBS vreest dat de problemen tot Kerstmis aanslepen. Boze trein reizigers begonnen op internet via de website www.reizigerspro- test.be een actie tegen de stakin gen. Zij drukken nagemaakte tick ets af om gratis te kunnen reizen. Ze willen tot eind van het jaar niet meer betalen voor treinreizen. Volgens VRT deden zich bij de NMBS dit jaar al 22 stakingen voor. Zeven daarvan hadden direc te gevolgen voor de reizigers. De spits op het spoor verliep giste ren op veel plekken chaotisch. Door de staking namen meer Bel gen de auto en was het op de weg nog drukker dan normaal. Met de stakingen wordt geprotes teerd tegen een reeks nieuwe be zuinigingsmaatregelen. Zo wordt de leeftijd waarop Belgen met ver vroegd pensioen kunnen gaan met twee jaar verhoogd en moe ten mensen langer blijven werken. M foto Maxim Shipenkov/EPA ZWOLLE - De opleiding journalis tiek van hogeschool Windesheim is ondermaats bevonden. Meerde re studenten kregen ten onrechte hun diploma. Windesheim zal de projecten van allen die afgelopen twee jaar zijn afgestudeerd op nieuw beoordelen, zo is gisteren naar buiten gebracht. Een panel van de Nederlands Vlaamse Accre ditatieorganisatie adviseert de op leiding niet opnieuw een hbo-ac- creditatie te verlenen, tenzij er bin nen een jaar flinke veranderingen worden doorgevoerd. Staatssecreta ris Halbe Zijlstra (Hoger Onder wijs) vindt eveneens dat Windes heim orde op zaken moet stellen. 0!ü'ionair twist® Wiggle twist® Step - twist® Bounce twist® Stretch twist® Turn NIEUW! De Turn en de Jump zijn de nieuwste aanwinsten van de twist® designcollectie! Twee nieuwe revolutionaire stoelen! Het spraakmakende design is gecombineerd met ultiem comfort. Het Nieuwe Relaxen is wederom begonnen! Vraag direct de gratis brochure aan via 0341 - 26 06 76 of kijk op www.twistcollection.nl Breda, Grenssteen 15 Goes, Albert Plesmanweg ie Waalwijk. Prof. Zeemanweg 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9