V I uit 123 W r Üf f: donderdag 22 december 2011 Voor wie een dagje genoeg heeft van Zeeland: Disneyworld in ijs, werelds geloven en winters sporen. Uit over de grens A I X Religie Nu in Rotterdam Minder dan tien procent van de Nederlanders gaat nog elke week naar de kerk, synagoge, moskee of tempel. Maar ook is er al jaren sprake van een spirituele opleving. Sjamanisme, de Graalbeweging, meditatie, mystiek: je kunt het zo gek niet bedenken of er zijn wel aanhangers van te vinden. Bidden heeft plaatsgemaakt voor mediteren, de kerk voor de vrije natuur of de huiskamer. Niet voor niets luidt de ondertitel van de foto-expositie 'Religie nu' in de Rotterdamse Kunsthal dan ook: 'Spiritualiteit in Nederland'. De Rotterdamse mediakunstenaar Eddy Seesing legde voor deze expositie de voorgangers van maar liefst 71 geloofsgemeenschappen en spirituele bewegingen in Nederland op monumentale foto's vast. Christenen, joden, moslims, rozenkruisers, vrijmetselaars, boeddhisten, hindoes en sikhs: er zit van alles tussen. Ze zegenen, bidden, preken of voeren andere rituelen uit. Religie nu. Spiritualiteit in Nederland' in Kunsthal, Rotterdam t/m 12 februari 2012, di-zo 11-17 uur. Ijzig Brugge Het elfde Sneeuw en IJssculpturenfestival in Brugge duurt tot en met zondag 15 januari 2012, elke dag doorlopend van 10 tot 19 uur op het stationsplein van Brugge (ook open op kerst- en nieuwjaarsdag). Artiesten uit de hele wereld creëren een sprookjeswereld in sneeuw en ijs vol emoties en avontuur. De ijsbeelden zijn dit jaar gebaseerd op Disneyland Parijs, dus veel Mickey Mouse, maar ook figuurtjes uit de film Ice Age. Houd muts en handschoenen in aanslag. De temperatuur in de ijstent bedraagt zes graden onder nul. Winter Station Op zoek naar een leuk uitje voor de hele famiHe in de kerstvakantie? Kom naar Winter Station in Het Spoorwegmuseum in Utrecht.Tussen de machtige treinen ontvouwt het museum zich tot een winter wonderland. Honderden kerstbomen, duizenden lampjes, een ijsbaan met antieke carrousel en de geur van poffertjes en oliebollen zorgen vooreen warme wintersfeer. Iedere dag zijn er muzikale- en acrobatische acts. Winter Station is open voor publiek vanaf 24 december 2011 en loopt tot en met 8 januari 2012. Kijk op www.winterstation.nl voor het programma. Vrijdagavond 23 december is de knallende opening op het plein voor het Maliebaanstation. Vuurkunstenaar Pyromancer zal met de spectaculaire vuurshow 'Pyroselle' Winter Station openen. De show start om 19 uur, aansluitend is Het Spoorwegmuseum voor iedereen tot 21 uur gratis toegankelijk. Het Spoorwegmuseum in Utrecht is van 24 december 2011 tot en met 8 januari 2012 geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur (ook tijdens beide kerstdagen). Op nieuwjaarsdag is Het Spoorwegmuseum gesloten. m t I iJL ëf i 1 I I mJBT Het Grootkoor Zeeland treedt samen op met het Thaise jongenskoor Bangkok Boys Choir. Naast het koorwerken de Tsjechische panfluitiste Liselotte Rokyta en pianist Rob van Dijk aan het concert mee. Op het programma staan bekende kerstwerken en Christmas Carols. Donderdag 22 december, Nieuwe Kerk, Middelburg, 19.30 uur. - 1 Moldova lasi, een gerenommeerd honderdkoppig koor, zingt bekende internationale kerstliederen en de mooiste vocale muziek van componisten als Bach, Mozart, Gounod, Schubert, Caccini en Verdi. Dirigent is Doru Morariu. Donderdag 22 december, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Kerstconcerten V Ta- Het oratorium Messiah van Handel wordt voor het eerst op Schouwen-Duiveland in zijn geheel uitgevoerd. Dat gebeurt door vocaal ensemble Luscinia, muzikaal begeleid door RBO Sinfonia en organist Marcel van Westen. De algehele muzikale leiding is in handen van Wim Boer. Donderdag 22 december, Adriaanskerk, Dreischor, 19.30 uur. De traditionele Ceremony of Christmas Carols krijgt dit jaar, onder de noemer 'Zeven vensters', een bijzondere invulling, met andere lezingen, beelden van Chagall en aangepaste muziekstukken. Uitvoerenden zijn onder meer het Thomaskoor, de koren van de Chr. Scholengemeenschap Prins Maurits, zanggroep Waisisi en een blazersgroep. Vrijdag 23 dec. Nieuwe Kerk, Zierikzee, 20.00 uur. Aan het kerstconcert van Mission Music in Tholen werken dit jaar het bekende Chr. jong Urker mannenkoor Soli Deo Gloria en het Zeeuws Mannenensemble mee. De koren treden zowel afzonderlijk als gezamenlijk op. Soli Deo Gloria presenteert tevens zijn kerst-cd. Zaterdag 24 dec. Grote Kerk, Tholen, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 89