uit 121 #- IV 3Ê» 5» Jfii donderdag 22 december 2011 Grand Slam Tennis Denk je aan de Wii, dan denk je aan zwiepen in het rond met de controller. En dat is precies wat je gaat doen bij Grand Slam Tennis. Waar het bij de eerste tennisspellen op de Wii nog genoeg was om de bal keurig in het vak te slaan door maar wat willekeurige bewegingen te maken. Met behulp van Wii Motion Plus zul je met dodelijke precisie bewegingen moeten maken om de bal goed te raken. En je bent niet in je eentje. Online tennis je tegen andere spelers over de hele wereld. En allebei de tennissers moeten flink bewegen en slaan om te winnen. Scoor je na een lange rally eindelijk een prachtig punt, dan weet je tegenstander dat jij daar flink voor hebt moeten zweten. Als extra bonus stijg je door winst ook op de wereldranglijst van het spel. Laat daarmee aan vriend en vijand zien dat jij beter overweg kunt met het virtuele racket dan zij. En het is nog goed voor het lichaam ook.. Voor de fans van de combinatie Wii en tennis helaas, deel twee van Grand Slam Tennis zal niet verschijnen op de Wii. !§NDE Tacx Multiplayer trainers vanaf450 euro. www.tacx.nl Wizard Uitgever: 999 Games Aantal spelers: 3 tot 6 Duur: 45 minuten Leeftijd: vanaf 8 jaar Prijs: 9,95 (spellenrijk.nl) Een spannend kaartspel waar ook kinderen goed in kunnen meekomen. Je moet bieden op het aantal slagen dat je gaat halen. Haal je het, dan krijg je punten, is je voorspelling fout, dan kost het je punten. Er zijn ook vier narren en vier tovenaars. Met een tovenaar win je gegarandeerd een slag, maar een nar kost je juist een slag. In elke ronde krijg je een kaart meer, en de troef wordt per ronde bepaald, waardoor het steeds verrassend blijft. Hanzesteden Uitgever: 999 Games Aantal spelers: 2 tot 5 Duur: 60 minuten Leeftijd: vanaf 12 jaar Prijs: 32,50 (spellentopper.nl) De factor geluk is vrij klein in dit strategische spel voor 0 liefhebbers, dat draait om E. kooplieden en handelsroutes. y- Bouw kantoren, werk aan een netwerk of zoek een S2ÜI specialisatie. Verdrijf andere j j— handelaren om handelsroutes j/, en nederzettingen te stichten. Het spel koppelt tal van mogelijkheden aan een prettig korte speelduur. B^tül 7 Wonders Uitgever: Repos Production Aantal spelers: 3 tot 7 Duur: 30 minuten Leeftijd: vanaf 12 jaar Prijs: 38,50 (goedkopegezelschapsspellen.nl) 7 Wonders is een kaartspel over de ontwikkeling van beschavingen en wereldwonderen. Je leidt één van de zeven grote steden van de Oudheid. Benut je rijkdommen, boek de snelste vooruitgang en breidt je economische en militaire macht uit. Maar zorg vooral dat je buurman geen al te handige kaarten krijgt. Ski Challenge Het seizoen is eigenlijk al halverwege, maar er liggen de komende weken nog drie mooie afdalingen te wachten. Ski Challenge beleeft zijn achtste seizoen en weer hebben miljoenen liefhebbers het spel gedownload. Het is een onderstreping van de stelling dat eenvoud ware schoonheid kenmerkt. Alleen de vier pijltjestoetsen en af en toe de spatiebalk zijn ervoor nodig om de hellingen van het Wereldbekercircuit af te razen. Dat is op zichzelf al een tamelijk verslavende bezigheid, maar het wordt pas echt een spel waarbij iemand je af en toe met zachte drang achter de computer moet weghalen als ook enkele vrienden en bekenden eraan mee doen. Dan kun je eikaars beste prestatie proberen te verbeteren. Menig toetsenbord is al gesneuveld bij het streven de tijd van de als een geest mee skiënde tegenstander met soms slechts enkele duizendsten van seconden te verbeteren. Ski Challenge - ooit ontwikkeld in opdracht van de Oostenrijkse tv-zender ORF - volgt de kalender van het Wereldbekerseizoen. Elke twee, drie weken staat een nieuwe afdaling op het programma. De komende weken zijn dat de Pista Stelvio in Bormio, de Lauberhornabfahrt in Wengen en de Streif als onderdeel van de Hahnenkammrennen in Kitzbühel. Deze klassieke ski-trajecten zijn zorgvuldig nagebootst; wie ze wel eens echt heeft geskied, herkent ze. In het weekeinde waarin de echte afdaling op het programma staat, heeft ook de Ski Challenge wedstrijd plaats. Vóór het zo ver is, moeten de deelnemers zich eerst kwalificeren. En oefenen natuurlijk, heel veel oefenen. Voor de geïnteresseerden: Het is al wat ouder en daarom ligt het niet meer overal in de schappen. Online kun je wel geluk hebben bij verschillende internetbedrijven en anders is er wel een kans bij de sites voor tweedehands spellen Ski Challenge is gratis te downloaden op www.skichallenge.at Tacx Multiplayer Het kenmerk van veel computerspellen is dat je vanuit een makkelijke stoel de meest woeste avonturen kunt beleven. Bij Tacx komt het echter op echte inspanningen aan. O, een hometrainer, is een veel gehoorde reactie wanneer je vertelt dat je over zo'n apparaat beschikt. Een Tacx met een eraan gekoppelde computer is veel meer. Inderdaad kun je je met je erop gemonteerde racefiets voorbereiden op een nieuw fietsseizoen, maar daarmee doe je de ontwikkelaars ervan te kort. Een Tacx is - toegegeven het klinkt als een reclamekreet-een fietsbelevenis. Naast de trainingsmogelijkheden en ritten door zonnige, soms onaangenaam steile landschappen, is de Tacx ook geschikt op wedstrijden te rijden met anderen die over zo'n apparaat beschikken. En nee, de fietsen op hun houders hoeven dan niet naast elkaar te staan, maar ze kunnen desnoods over alle continenten zijn verspreid. Het internet zorgt voor de verbinding. Zo is het mogelijk vanuit diverse garages, zolderkamers en schuurtjes met een groepje een rondje rond de kerk te fietsen of de Alpe d'Huez te beklimmen. Je zou nauwelijks meer aan buiten fietsen toekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 87