In de ban van het scherm 20 uit H (3 maïs oïtaa a a H a mass aaaia a a aaaaa m m aam mm as donderdag 22 december 2011 Het internet verbindt mensen. Niet alleen via email, Skype, Twitter en Facebook, maar ook met computerspellen. Een tegenstander hoeft niet langer in de buurt te zijn. World of Warcraft World of Warcraft weet al zeven jaar lang spelers binnen te houden door ze mee te sleuren in de fantasiewereld van Azeroth. Een computerspel dat met duizenden mensen tegelijk kan worden gespeeld. Makkelijk om mee te beginnen, maar om bij de top te horen, moet je elke toets op je toetsenbord en elke knop op je muis gebruiken. In Azeroth ben je een human, gnome, dwarf, elf, draenei, troll, ore, tauren of undead en kies je één van de tien classes die beschikbaar zijn. Kies een mage, warlock, shaman, warrior of één van de zes andere classes. Sinds het spel is uitgebracht is er veel veranderd om vooral nieuwe spelers eenvoudig te leren omgaan met de diverse mogelijkheden. Ben je eenmaal een ervaren speler, wiens uitrusting zeer goed is, dan kun je tegen elkaar strijden in de arena.Via een ranglijstsysteem laatje daarvoor eens en altijd zien dat jij beter bent dan je vrienden. Maar voordat je zover bent, zul je eerst heel wat uren in het spel moeten steken. Je bent gewaarschuwd. Het starterpakket (inclusief de eerste uitbreiding) is te krijgen voor €10.- op http://eu.battle.net/wow/en/. De twee uitbreidingen daarna kosten €25.- per stuk. Per maand betaal je nog eens €13.-. Back Chat 8 H B QSHHSli m BSCS B i-BB BiES Mn 232 Menu 277 Tiios left 6 Wordfeud Echte rages duren maar kort en zo is ook Wordfeud alweer over zijn hoogtepunt heen. Scrabble op de smartphone. De eigentijdse versie van het spel is veel leuker dan het ietwat suffige bordspel. Wanneer iemand in een gezelschap de suggestie doet „Zullen we een potje Scrabbelen", antwoordt meestal de helft van de aanwezigen met een hardgrondig„Hè nee". Aan Wordfeud zijn daarentegen velen zodanig verslaafd geraakt dat ze het speeltje uit louter zelfbescherming maar van hun telefoon hebben verwijderd. Het grootste verschil tussen Scrabble en Wordfeud is dat je bij de computerversie tot dertig spellen tegelijk kunt spelen met bekenden of onbekenden en dat je zelf uitmaakt wanneer je een woord legt. Je moet binnen 72 uur een nieuw woord aanschuiven en datzelfde geldt natuurlijk voor je tegenstander. Met een pushbericht worden de spelers ervan op de hoogte gesteld wanneer ze weer aan de beurt zijn. Dat kan als je meerdere spellen tegelijk speelt een hele drukte geven, waarbij andere activiteiten als werk en een sociaal leven als hinderlijke onderbrekingen worden gezien. De lichte dwangmatigheid die Wordfeud kenmerkt, was voor een café in Zwolle afgelopen najaar aanleiding het online spel in de ban te doen. De gezelligheid raakte zoek. De Wordfeud hype zakte in toen er steeds meer apps op de markt kwamen die op basis van de beschikbare letters suggesties doen voor een zo hoog mogelijke woordwaarde. Vals spelen dus hoort niet. Dat is juist het aantrekkelijke van Wordfeud: er hoeft niet zoals bij Scrabble discussie te ontstaan over de geldigheid van een woord. De ingebouwde woordenlijst is onverbiddelijk. Wordfeud is onder meer in de App Store van Apple en in de Android Market verkrijgbaar. Gratis maar met reclame, voor 2,49 zonder reclame. Winnaars van de Nederlandse Spellenprijs Imperial 2030 Uitgever: The Game Master Aantal spelers: 2 tot 6 Duur: 120 minuten Leeftijd: vanaf 12 jaar Prijs: 44,49 (avondtuur.nl) Een bordspel over Wf grootmachten en conflicten f in het jaar 2030. De spelers ÈnSU f-feSl zijn investeerders die geld ft %T* willen verdienen en dus A-C, /i invloed proberen te krijgen in Rusland, China, India, Brazilië, de VS en Europa. De verschillende lagen in het spel dwingen je tot strategisch denken. Zo kun je door geld te lenen aan een grootmacht de stoel van de president overnemen van een andere speler! Het verboden eiland Uitgever: White Goblin Games Aantal spelers: 2 tot 4 Duur: 30 minuten Leeftijd: vanaf 10 jaar Prijs: 19,99 (bol.com) Een bordspel voor de hele fami lie. Lukt het jouw team om als eerste de verschillende schat ten op het Verboden Eiland van de Archeans te vergaren? Geschikt om met kinderen te spelen, maar nog lang niet zo gemakkelijk te winnen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 86