Het rCUS zal er altijd T zijn zolang er kinderen geboren worden uit 9 m donderdag 22 december 2011 Als het circus in de stad is breken voor de kinderen spannende tijden aan. Ze dromen over wilde dieren en mooi geklede artiesten die hoog boven hun hoofd in de trapeze zwieren. Circus Renaissance heeft zijn tenten opgeslagen in Vlissingen en brengt tot in het nieuwe jaar een speciaal kerstprogramma met veel dieren en niet te vergeten de Kerstman. Het hooggeëerd publiek kan er terecht voor middag- en avondvoorstellingen. doorRené Schrier „Natuurlijk zal het circus altijd blijven. Zolang er kinderen geboren wordt blijft het circus." Alberto Althoff is zelf in het circus geboren, net als zijn vader en zijn opa. Het circusbloed zit in zijn haarvaten. Hij is de baas van het circus Renaissance en staat in de circuswereld bekend als een van de beste dierendresseurs ter wereld. Zijn circus heeft de tenten opgeslagen op het parkeerterrein aan het eind van de Vlissingse Scheldestraat en de Aagje Dekenstraat. Het is voor de vierde achtereenvolgende keer dat het Kerstcircus naar Vlissingen komt. „Het Kerstcircus is altijd speciaal. Niet alleen door de gezellige Kerstsfeer. Maar ook door de mensen zelf. ledereen is in een goede bui. Ze hebben tijd, want het is vakantie en zo'n Kerstcircus is echt iets om met het hele gezin naar toe te gaan. Het is een familiefeest. En het hele circus zelf is natuurlijk helemaal in Kerstsfeer. Om dat te onderstrepen staat in de ontvangsttent een grote kerststal en daar zijn natuurlijk ook de Kerstman, glühwein en oliebollen. Die ontvangsttent is vanaf 10.00 uur dan ook de hele dag door te bezoeken." Zoom doen, maar kreeg daar geen toestemming voor van de gemeente. Toen besloten de circusmensen in hun showkleren en met een paar dieren winkels te gaan bekijken in de binnenstad. Toch een soort parade dus. En nu mag het circus niet meer in Bergen op Zoom komen. Althoff ziet zijn circus als een vorm van slechtweer voorziening voor (toeristisch) Zeeland, waar in de winter ook weer niet zo bar veel te doen is. Om die reden zijn in heel de provincie zo veel mogelijk reclamébordf/i opgehangen, al waren er ook weer Zeeuwse gemeenten die dat niet toestonden. Volgens Alberto Althoff wordt het circus niet verdrongen door televisie en computerspelletjes. „Wij zien natuurlijk ook dat de maatschappij verandert. Vader en moeder werken dus overdag kan er niemand naar de voorstellingen komen en 's avonds kan het ook weer niet te laat worden want iedereen moet de volgende dag op tijd op school of werk zijn. Maar iedere vakantie zit de circustent vol." Informatie De première van het Groot Kerstcircus Zeeland is vanavond om 20.00 uur. Morgen is er een voorstelling om 16.15 uur, zaterdag om 13.00 uur, Eerste Kerstdag om 13.00 en 16.15 uur, en dan tot en met 30 december steeds om 13.00 en 16.15 uur. Op 31 december is erom 13.00 uur een voorstelling en de feestelijke afsluiting is 1 januari om 16.15 uttr. Antwerpen Antwerpen heeft een reuze kerstmarkt. Onmisbaar is de ijspiste (locatie: Steenplein tot 8 januari Openingstijden: zo t/m do 11 -20 uur; vren za 11-22 uur. 24,25 en 31 december van 11 tot 17 uur. Vlissingen De Zware Plaatwerkerij in Vlissingen is omgedoopt tot Ijsfabriek. Tot en met 8 januari kan er van 10.00 tot 18.00 uur worden geschaatst op een baan van 400 vierkante meter die deel uitmaakt van een indoor winterlandschap. Middelburg De kunstijsbaan op de Markt in Middelburg is nog tot en met 8 januari geopend. De baan heeft wisselende openingstijden: www. ijsbaanmiddelburg.nl. Toegangsprijs 6 euro, 4 euro zonder schaatshuur. Zierikzee Op het Havenplein in Zierikzee staat tot 30 december een kunstijsbaan in een tent. Vanaf zaterdag 24 december is de schaatsbaan tot een uur of tien 's avonds toegankelijk. De entree is gratis. Schaatsen huren kost twee euro. Bergen op Zoom Voor de veertiende keer staat er op de Grote Markt in Bergen op Zoom een kerstijsbaan.Toegang3,50 Tijden: ijsbaanbergenopzoom.nl. De Kerstijsbaan staat er tot en met 9 januari. Althoff wil elk jaar wat anders brengen. Een bezoek aan het Kerstcircus moet iedere keer weer een verrassing zijn. Hij had in Vlissingen al eens motoren die in een metalen globe rondreden, maar nog niet eerder dieren. „Daarom wilden we dit jaar erg graag iets met dieren doen. We hebben in het Kerstcircus dit jaar grote dieren, zoals een olifant, zebra's, paarden, kamelen en een mooie act met krokodillen en slangen. Die krokodil is erg spectaculair die steekt zijn kop echt in de loge. Er zijn wel mensen die problemen hebben met dieren in een circus. Maar we merken aan reacties van de mensen dat het publiek er gewoon naar vraagt. We> hebben ook iemand uit Tanzania die zich helemaal op kan vouwen.^ Dat is gewoon eng om te zien." Deze keer staat met kerst ook niet de wit-oranje tent in Vlissingen, maar een tent die dieprood gekleurd is. Dat past ook weer prima bij de kerstsfeer. Althoff probeert met zijn circus steeds iets nieuws te doen, maar de Nederlandse ambtenarij werkt wat dat betreft niet altijd mee. Hij zou het bijvoorbeeld leuk vinden om met het circus een parade dqror de stad te doen, maar dat kpn in de winter met het weer wel ee«s"een probleem opleveren, jttij^vilde zoiets in Bergen op Het Kerstcircus van vorig jaar. Foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75