6 luit van het nieuwe jaar donderdag 22 december 2011 <linkend over de drempel Om het feestelijk karakter van de kerstvakantie nog iets op te krikken staan er de komende twee weken een fiks aantal 'klinkende' voorstellingen gepland. De tijd dat we voor musicals de provincie uit moesten, lijkt definitief voorbij. Zelfs het Londense West End meldt zich in Terneuzen. De top van de vernieuwende Nederlandse muziekscene doet De Spot in Middelburg aan. Good old Anita Meyer staat in Vlissingen op het podium met hedendaagse DJ's.Terneuzen biedt sfeer bij de Open Haard, en in Oostburg is Klein Duimpje er ineen musicalversie. Klein Duimpje Bijzondere plaat De opvallendste kerstplaat van 2010 verscheen onder de titel How To Throw A Christmas Party. In totaal dertig muzikanten - onder wie leden van Kyteman, The Black Atlantic, Eins Zwei Orchestra, Blaudzun en Brown Feather Sparrow - hadden zich drie dagen opgesloten in een klein kerkje, met als resultaat een bijzondere plaat. Het succes van toen krijgt dit jaar een vervolg. Er zijn ook vijf nieuwe nummers opgenomen. De live-band bestaat dit jaar uit Kim Janssen (The Black Atlantic), Jonas Pap, Camjjla^ van der Kooij (Kyteman), Jeroen van der Werken en Bas van Nienes (Anderson, The Spirit That Guides Us), Pirn van der WerkenT"^- Bart Reinders (Silence is Sexy, Eins Zwei Orchestra), Arjen van Wijk en Lydia van Maurik (Eins Zwei Orchestra, Brown Feather Sparrow) en Daniel Langeveld (The Medics). Zaterdag 24 december. De Spot. Middelburg. 21.00 uur (zaal open). Het Ledeltheater begint het nieuwe jaar met de familievoorstelling Klein Duimpje De Musical. De titelrol wordt gespeeld door acteur en tv-presentator Geert Hoes, die ook te zien was in De Gelaarsde Kat De Musical. Zijn tegenspeelster Sita Vermeulen kreeg bekendheid door haar deelname aan de popgroep K-otic en is tegenwoordig het gezicht van de kindertelevisiezender Disney Channel. Samen brengen zij het sprookje van Klein Duimpje op geheel eigen wijze op de planken, met swingende muziek en een grote cjosis humor. Na afloop van de voorstelling staan alle acteurs klaar in de foyer voor een meet greet. j Sss Dinsdag 3 januari, Ledeltheater, Oostburg, 15.00 uur. Podiumagenda DONDERDAG 22 DECEMBER Dreischor Vocaal ensemble Luscinia voert o.l.v. Wim Boer de 'Messiah' van Handel uit, begeleiding RBO Sinfonia en organist Marcel van Westen. Adriaanskerk, 19.30 uur Middelburg Het Grootkoor Zeeland geeft een concert met het Bangkok Boys Choir uit Thailand. Nieuwe Kerk, 19.30 uur. Kerstconcert met mannenensemble Orpheus uit Oekraïne, organist Dirk Jan Warnaar en samenzang. Hofpleinkerk, 20.00 uur Kerstconcert koor Roemeense Staats Philharmonie 'Moldava lasi'. Stadsschouwburg, 20.00 uur- Terneuzen 'Ali B geeft antwoord'. CabareJ Scheldetheater, 20.00 uur. ense Staats j ir.~— VRIJDAG 23 DECEMBER Goes Optreden DJ DNS, draaitafelaar. Plan B, 20.00 uur Heinkenszand Musica Cordes zingt Christmas Carols Blasiuskerk, 20.00 uur Middelburg *De Zeeuwse Nederlandstalige band El Combo presenteert haar nieuwe album. De Spot, 21.30 uur Terneuzen London West End Musical Gala. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Kerstspecial zanggroep Zokantook Grote zaal speeltuinver. Oude Stad, 20.30 u. Zierikzee Ceremony of Christmas Carols. Nieuwe Kerk, 20.00 uur ZATERDAG 24 DECEMBER Middelburg Popaanzee-bands Zinkzand, Yellow en Gork A27 treden op voor 3FM Serious Request. Markt, 14.00-17.00 uur How To Throw A Christmas Party. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Crossroads Kerstspecial. Desafinado, 22.00 uur Kerstnachtconcert Grandpa Nick Sessieband met gastzanger Randy Hoekwater. Café Brooklyn, 22.30 uur Tholen Chr. jong Urker mannenkoor 'Soli deo Gloria' samen met het Zeeuws mannenensemble. Hervormde Kerk, 20.00 uur Serooskerke (S) Kerstzangavond met mannenkoor Sjaloom. Hervormde kerk, 20.00 uur. Vlissingen KerstBal 2011met Anita Meyer, DJ Jean en DJ's Victor en Rolf. Toegang: 25+. Arsenaaltheater, 22.00 uur ZONDAG 25 DECEMBER Goes 'Scrooge the musical'. De Mythe, 14.00 uur. Middelburg Musical Het Meisje met de Zwavelstokjes. Koorkerk, 10 uur MAANDAG 26 DECEMBER Ellewoutsdijk Kerstprogramma met o.a. het koor Vox

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72