langs het Goese spoor zeeland j 23 De gehele wintercollectie 7öpform f 3 halen (2 betalen Gen ruime stationwagon voor een "krap" prijsjel €42 Gratis boek over kinderen en alcohol Speeldorp biedt tal van activiteiten Onderzoek naar inbraak in Goese woning Politie houdt winkeldief (25) aan in Goes Man (45) gewond bij bedrijfsongeval Living should be easy SPIJKERHARD DE BESTE! donderdag 22 december 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto HuurV.a. f Goes (0113) 56 1812 j vermeulenauioverhuui diept of halfverdiept spoor aan te leggen. Niet alleen om overlast te gen te gaan, maar tegelijkertijd om spoortunnels aan te leggen, zodat het verkeer in de stad beter door stroomt. Vanwege de kosten scha kelde Goes later over op een plan voor een betonnen bovengrondse bak. Met het dreigement bezwaar te maken tegen de procedure voor de nieuwe Sloelijn wist de gemeen te geld voor het project los te peu teren bij Zeeland Seaports (waar de goederentreinen tenslotte heen gaan), het ministerie van (nu) In frastructuur Milieu, de provin cie en uiteindelijk ook Prorail. Zo kwam er 38,6 miljoen euro op ta fel voor de spoorbak. De gemeente was zo wijs om eerst maar eens onderzoek naar de effec ten te doen. Eigenlijk is er in Ne derland nog maar bar weinig stu die gedaan naar deze trillingen. Goes ging derhalve 'een eenzaam avontuur' aan, zoals wethouder Loes Meeuwisse het omschrijft. „Het blijkt buitengewoon gecom pliceerde materie. Er zijn tal van factoren die zorgen voor trillings- hinder, zoals in ons geval onder meer de kruiswissel aan de Kloetingseweg/Willem Zelleweg en de spoorovergang aan de Buys Ballotstraat. Probleem is dat er bijna nergens goede civiel-techni- sche oplossingen zijn om trillings- overlast tegen te gaan." foto Mechteld Jansen De onderzoeken van TNO en het bureau Peutz hebben wel glashard aangetoond dat trillingsnormen in Goes worden overschreden. De piekbelastingen zijn op verschillen de meetpunten (meestal wonin gen) onaanvaardbaar hoog. Punt is dat gemiddelde belasting slechts op enkele plekken boven de norm uitpiept. Juist aan die gemiddelde belasting hecht het ministerie meer dan aan piekbelastingen. De gemeente wil met het trillingsrapport in de hand, nu met het ministe rie en Prorail praten over andere maatregelen, zoals verplaatsing van de kruiswissel, aanpak van de spoorwegovergang Buys Ballot- straat en een nachtelijke snelheids begrenzing voor goederentreinen van 40 kilometer per uur. Het punt is dat de trillingsnormen richtlijnen zijn. Aanpak van tril- lingshinder is geen wettelijke ver plichting. Alleen als er sprake is van een nieuw Tracébesluit grijpt de rechter wel eens in. Dat gebeur de recent in Arnhem. Vervelend voor de gemeente is dat het minis terie de Goese problematiek niet als een nieuwe situatie beschouwt. In 2004 werd het Tracébesluit voor de Sloelijn genomen. Goes, ook al groeit het aantal passerende goederentreinen, viel daar niet on der. De gemeenten kan dus niks af dwingen. Niettemin heeft Goes nu wel een wapen: harde cijfers. Bovendien wil het ministerie sleutelen aan de trillingsrichtlijnen, om burgers die langs het spoor wonen beter te be schermen. Dan zijn er de miljoenen die in kas zijn voor het spoorplan. Lopen die gevaar? Ze blijven voorlopig in de knip, zegt Meeuwisse. „We pra ten hierover met alle partijen die bijdragen aan het project. Dat dient drie doelen: terugdringen van geluid en trillingen en verbete ring van de noord-zuidverbindin gen. Met het laatste gaan we snel door. Binnenkort presenteren we een plan voor een tunnel onder het spoor, vlakbij het station. De fietstunnel houden we aan. Tja, en in de toekomst zullen we geld no dig hebben om de trillingshinder aan te pakken. De goederentrei nen blijven tenslotte rijden en de trillingen nemen niet vanzelf af" KRUININGEN Ouders uit Reimerswaal met kinde ren in de leeftijd van 11 t/m 15 jaar hebben een waardebon gekregen om het boek Onze kinderen en alco hol, geschreven door kinderarts Ni co van der Lely, gratis op te halen. Arie Hak uit Hansweert, zelf vader van kinderen in de leeftijdscatego rie, heeft gistermiddag in de biblio theek van Kruiningen het eerste exemplaar ontvangen. HOEDEKENSKERKE Speeltuinvereniging 'Hoedje Wip' uit Hoedekenskerke houdt woens dagmiddag voor de derde keer 'Speeldorp Hoedekenskerke' in dorpshuis de Griend. Het speel dorp is voor de jeugd van 3 tot 16 jaar van 13.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. In de verschillende zalen zijn tal van activiteiten. Zoals schminken, nagels verven en knutselen. Een dansschool en jeugdcircus Hoger op geven workshops. Aan het be gin van de avond is een talenten jacht. goes - De Zeeuwse politie doet onderzoek naar een inbraak in een woning aan de Notestraat in Goes. De inbraak is vermoedelijk ge pleegd tussen afgelopen zondag en dinsdagochtend negen uur. Om de woning binnen te dringen heeft de dader een slot geforceerd. Het huis werd doorzocht, maar het is nog niet bekend wat er aan spullen is meegenomen. Agenten hebben een buurtonder zoek gedaan. Dat heeft tot nu toe nog geen re sultaten opgeleverd. goes - Een inwoner (25) van Bre da is gistermiddag rond drie uur betrapt op diefstal in een Goese winkel. De Bredanaar wordt ervan ver dacht kleding te hebben gestolen in een kledingzaak aan de Kolve- niershof De man is aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Daar is hij voorgeleid aan een hulp officier van justitie. De verdachte verblijft op het poli tiebureau tot hij wordt verhoord. Politieagenten hebben een getui genverklaring opgenomen. OOSTDIJK Bij een bedrijfsongeval in Oostdijk is gisterochtend een 45-jarige man uit Sprundel gewond geraakt. Een dakspant met een gewicht van 500 kilo brak af en viel van de hijs kraan waarmee het verplaatst werd. Het kwam op de Sprunde- laar terecht. Met hulp van een colle ga kon de man zich loswurmen. Het slachtoffer is met onbekend let sel naar het ziekenhuis vervoerd. 1Politie hoort getuigen 2. Politie vindt dode vrouw in Goes 3. Gemeenten hebben meevaller stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Relaxfauteuil Recline. Relaxte designfauteuil van Topform. De ReclTne staat voor pure ontspanning, dankzij verstelbare hoofd-, rug- en voetenondersteuning. Leverbaar met diverse opties. Als afgebeeld in mooie luxe kwaliteit leer en met gasveer. Van 2.199 nu voor 1.999 (in leer al verkrijgbaar vanaf 1.919) www.topform.nl Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61