Uitbreiding van Sloebos Domper voor bewoners 221 zeeland vanavond Huisvesting voor arbeidsmigranten boven gebouw Braam Champignon GROOTSTE RIVERDALE koopavond in de Drvkkery IRIVERDALE COLLECTIE VAN ZEELAND TrendHome Mortiere Middelburg Reimerswaal peilt mening bewoners over allerlei zaken tot 21.00 uur deDRVKKERY donderdag 22 december 2011 Joy of Living FANTASTISCHE ■SfiaSlaSI AANBIEDINGEN Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl PLANTSOEN 6460 struiken en boompjes door Frank van Cooten heinkenszand - Cliënten van de Vereniging Psyiënt in 's-Gravenpol- der gaan een bosplantsoen aanleg gen op een perceel van 2,5 hectare aan de Tunnelweg. Dit plantsoen is een uitbreiding van het Sloebos. De vereniging heeft de klus gekregen van de pro vincie Zeeland en de gemeente Borsele. „Wij werken veel met Psyiënt", zegt boswachter René Wink van Natuurmonumenten. „Voor de medewerkers en de cliën ten van de vereniging is het een leuke klus. Ze gaan ook het onder houd verrichten zoals ze dat nu al doen met het Sloebos." Er worden in totaal 6460 struiken en kleine bomen (zoals de es) ge plant met een hoogte van tussen de tachtig centimeter en een me ter. Natuurmonumenten spreekt daarom van een 'bosplantsoen'. Het perceel tussen de Jurjaneweg en de Borsselse Dijk is deels com- pensatiegrond van de Westerschel- detunnel en deels aangekocht kruiningen - Moet de bushalte aan de Langeville in Yerseke wor den opgeheven of niet? Met dit soort vragen wil de gemeente Rei merswaal op haar website voortaan de mening van de bevol king peilen. De vraag over de bushalte staat HINDER GOEDERENTREINEN Spoorbak blijkt niet het Ei van Columbus door Frank Balkenende Een domper voor de bewo ners langs het Goese spoor. Ze zullen langer ge duld moeten oefenen, nu blijkt dat een spoorbak en een lage re snelheid van goederentreinen onvoldoende afrekenen met tril- lingshinder. Belangenvereniging Aanwonen- den Spoorlijn (BAS), waarin veel 'spoorbewoners' zijn verenigd, moet het nieuws nog op zicht la ten inwerken. „We moeten er nog naar kijken. Pas dan kunnen we een gedegen reactie geven", zegt woordvoerder Bob Eeftink. BAS Zeeland strijdt al jaren tegen het geluid en trillingen van goederen treinen. De Goese wethouder Loes Meeu- wisse snapt dat dat een bittere pil is. „We hadden zelf hoge verwach tingen van het spoorproject. Ik kan me voorstellen dat de uit komst van de trillingsonderzoeken teleurstellend is voor bewoners aan het spoor. Ik heb er zelf ook ge mengde gevoelens over. We weten nu dat er sprake is van overschrij ding van de trillingsnormen, al leen de alternatieven blijken te weinig rendement te hebben. Dat is jammer. Het gaat nu meer tijd kosten, maar daar rollen uiteinde lijk wel betere oplossingen uit, hoop ik. Ik kan de bewoners ech ter op dit moment nergens zeker heid bieden." Als sinds 2004 kijkt Goes naar mo gelijkheden om spooroverlast (ge luid en trillingen) te beperken. De gemeente heeft haar nek uitgesto ken door zelf - en daarmee is zij uniek in het land - een onderzoek naar spoortrillingen te laten doen. Met het oog op de toename van het goederenvervoer in de komen de tien jaar beperkte railbeheerder Prorail zich tot verplichte maatre gelen: de geluidsoverlast terugdrin gen door schermen, betonnen spoorbielzen en raildempers te plaatsen. Dat ging Goes niet ver genoeg. Ze kwam zelf op het idee een ver door de gemeente Borsele. De klus wordt gedaan vanuit de Fruit- en Natuurhoëve, het zorg-, werk-, leer- en re-integratiebedrijf van Psyiënt. Directeur Adri Walhout is blij met de klus. „We gaan het groen ge heel handmatig planten. Dat is voor onze cliënten prachtig om te doen. Het doet ons daarom deugd dat wij van de provincie en de ge meente Borsele deze opdracht heb ben gekregen. Ik beschouw dat ook als een stukje waardering voor ons werk." Deze klus komt de vereniging in deze wintermaanden ook goed uit. Het werk in boomgaarden en in particuliere tuinen is in deze tijd immers een stuk minder dan in het seizoen. De vereniging on derhoudt ook tuinen van mensen die het vanwege een beperking niet kunnen of die een regulier ho veniersbedrijf niet kunnen beta len. Het aanplanten van het nieu we bosplantsoen aan de Tunnel weg begint volgende maand en duurt tot ongeveer half maart. nog zeker tot aan de kerstdagen op de site, daarna volgt een andere vraag, kondigt wethouder Kees Knuit (PvdA, sociale voorzienin gen) aan. Hij is tevreden over de respons tot nu toe. „Zeker 60 a 70 nieuwe ideeën heeft dit opgele verd", zegt hij. Een spoorbak rekent in Goes te weinig af met trillingen van goederentreinen. Daarom vervalt het plan. door Lilian Dominicus Markt 51 www.drukkerijmiddelburg.nl yerseke - Braam Champignon Cul tures uit Yerseke heeft forse uitbrei dingsplannen. De champignonte ler wil een oppervlakte van ruim 3000 vierkante meter aan het be drijf langs de Zweedijkseweg bou wen. Boven de kweekcellen, op de eerste verdieping, komt een ruim te voor de huisvesting van dertig arbeidsmigranten. Met de investe ring is circa 1,7 miljoen euro ge moeid. De gemeente Reimerswaal steunt het plan van Braam Champignon Cultures, bevestigt wethouder Jaap Sinke (SGP, volkshuisves ting). „Braam doet dit op eigen grond, met eigen geld. Alle arbeids migranten die er komen te wonen zijn bij hem in dienst. De huisves ting voldoet aan alle voorwaarden die wij stellen, zoals voldoende ruimte, beveiliging, toezicht en ontspanningsmogelijkheden. Bo vendien ontlast hij de kern Yerse ke. Nu beschikt Braam nog over een aantal huizen in het dorp voor zijn werknemers, die kunnen straks worden afgestoten", aldus de wethouder. Directeur/eigenaar Peter Braam hoopt binnenkort te beginnen met de uitbreiding van de kweke rij. „Daarvoor hebben we de ver gunning al binnen. Met de funde ring zijn we begonnen, dat is toch het meeste werk." Het traject voor de huisvesting is nog niet hele maal doorlopen. „We willen bin nenkort de buren uitnodigen om onze plannen toe te lichten." De huisvesting voor dertig werkne mers bestaat uit onder meer een kookruimte, een recreatieruimte, douchecabines en tweepersoons slaapkamers van 6,5 bij 3 meter. „We zijn ook van plan een terras en een tuin aan de achterkant van het pand aan te leggen. We vin den het zeer belangrijk om goed voor onze mensen te zorgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60