281 sport Bizarre avond in Arena krijgt VI: 'Hiddink trainer Anzhi Machatsjkala' PSV treft Enschedese puzzel in bekertopper Van Persie na goal gelijk met Henry Biseswar verkast naar Kayserispor Sauerbreij nog niet in vorm 'Beckham geeft jawoord aan PSG' Terry wordt vervolgd wegens racisme AJAX-AZ Het bekerduel tussen Ajax en AZ haalt het einde niet. Een hooligan valt de doelman van de Alkmaarders aan waarna de ploeg van Gertjan Verbeek weigert verder te spelen. Reacties op staking donderdag 22 december 2011 BIRMINGHAM Robin van Persie heeft gisteravond uit bij Aston Villa zijn 34e doel punt in 2011 gemaakt De Neder landse spits van Arsenal benutte na ruim een kwartier een straf schop en heeft nu samen met de Fransman Thierry Henry het club- record in handen. Juventus heeft zijn leidende posi tie in de Serie A gisteravond maar ten dele verdedigd door gelijk te spelen tegen Udinese, dit seizoen een hoogvlieger in Italië. De topper in Udine eindigde in ROTTERDAM Diego Biseswar verruilt in de win terstop Feyenoord voor Kayseris por. De Rotterdammers bereikten met de Turkse club een akkoord over de transfersom voor de 23-jari- ge aanvaller, wiens contract nog een halfjaar doorliep. Biseswar zet te zijn handtekening onder een contract tot de zomer van 2016 bij Kayserispor, dat wordt getraind door Shota Arveladze. De aanvaller debuteerde tijdens het seizoen 2004-2005 in de hoofdmacht. Hij speelde in totaal 93 competitie duels waarin hij elf keer scoorde. CAREZZA Snowboardster Nicolien Sauerbreij is dit seizoen nog op jacht naar een podiumplaats in de wereldbeker wedstrijden. De olympisch kampioene plaatste zich gisteren in het Italiaanse Ca- rezza voor de eliminatieronden van de parallelreuzenslalom, maar werd in de kwartfinale een halt toe geroepen door de Duitse Amelie Kober. Die verloor vervolgens later in de finale van de Canadese Caroli ne Calve. Sauerbreij eindigde uit eindelijk als zesde. PARIJS David Beckham heeft zijn jawoord gegeven aan Paris Saint-Germain. Dat meldden diverse Franse kran ten, onder wie Le Parisien en L'Equipe. De 36-jarige middenvelder zou bin nenkort zijn handtekening zetten onder een contract voor anderhalf jaar. De Engelse superster komt transfervrij over van Los Angeles Galaxy. Bronnen rondom PSG lieten aan Le Parisien weten dat de transfer voor 99 procent zeker is. LONDEN Verdediger John Terry van Chelsea wordt vervolgd wegens vermeend racisme. De Engelse international zou zich racistisch hebben uitgelaten rich ting Anton Ferdinand van Queens Park Rangers tijdens een competi tiewedstrijd op 23 oktober. Terry werd in november al door de poli tie verhoord over de zaak. De 30-ja- rige verdediger heeft ontkend zijn tegenstander racistisch bejegend te hebben. Terry moet op 1 februari voorkomen. 37 Ajax-AZ werd in de 37e minuut ge staakt. 'Het is dramatisch, het is waanzin wat er is gebeurd. De spelers van AZ voelden zich niet meer veilig. De scheidsrechter heeft op basis van de reglementen deze beslis sing genomen. Het zal wel de regel zijn. Ik heb veel meegemaakt in mijn carrière, maar dit is wel een dieptepunt' Danny Blind 'Bas Nijhuis heeft netjes de spelre gels gevolgd. Het zal wel een zaak worden van de tuchtcommissie' Oud-scheidsrechter Dick Jol 'Toen we binnen waren, zeiden de spelers dat ze zich niet meer veilig voelden. Het zijn dingen die niet op het veld thuis horen. De spelers zitten gebroken in de kleedkamer' Earnest Stewart, technisch direc teur AZ 'ledereen is van slag. De situatie was te beladen. De veiligheid van de spelers was in het geding en dat is het enige wat telt. De spe lers durfden het veld niet meer op. Van Ajax hadden ze daar begrip voor' Toon Gerbrands, directeur AZ 'Het was een negentienjarige jon gen en er was drank in het spel. Hij had een hekel aan de keeper van AZ. Hij krijgt een stadionverbod' Jeroen Slop, financieel directeur Ajax 'Hij heeft zijn Zuid-Amerikaanse temperament gebruikt. Ik weet niet hoe ik gereageerd zou heb ben. ledereen heeft zijn eigen emo tie' Ajax-coach Frank de Boer Keeper Esteban van AZ (links) geeft de man die hem aanviel een schop. foto's Olaf Kraak/ANP AMSTERDAM - Bert van Oostveen, directeur betaald voetbal, kon gis teravond nog niet zeggen wat er met het gestaakte bekerduel tus sen Ajax en AZ moet gebeuren. De formatie uit Alkmaar wilde na 37 minuten niet meer verder spe len nadat een supporter van Ajax doelman Esteban had aangevallen. „Er zijn drie mogelijkheden", zei Van Oostveen. „Het duel overspe len, het duel uitspelen en de be reikte stand als einduitslag aanwij zen. Alle rapporten gaan nu naar de aanklager betaald voetbal. Die moet bepalen of er sprake is van schuld. Hij vertelt dat aan het be stuur betaald voetbal en dat moet een beslissing nemen. Ik kan'niet beloven of dat nog voor de jaarwis seling gebeurt. Dit zijn de regle menten." Van Oostveen benadruk te dat scheidsrechter Bas Nijhuis volgens de reglementen heeft ge handeld. „De arbiter moest een rode kaart trekken", stelde hij. „Hij heeft de wedstrijd moeten staken omdat AZ niet verder wilde. Ik kan me voorstellen dat AZ zich bedreigd voelde. Ik kan ook zeggen dat Ajax verantwoordelijk is voor de veilig heid in het stadion. Maar het heeft geen zin om nu over allerlei din gen te speculeren. We moeten ons aan de regels houden. Ja, het zou ook kunnen dat AZ bestraft wordt, omdat het niet meer wilde voetballen. Ik wil hier niet op voor- Spelers van AZ protesteren bij scheidsrechter Bas Nijhuis (mid- uit lopen." Van Oostveen besefte al snel dat AZ en Ajax de tweede helft van het seizoen hervatten met een competitiewedstrijd in Alkmaar. „Dat flitste meteen door me heen", zei hij. „Maar die wed strijd gaat gewoon door." Doelman Esteban van AZ doet aangifte tegen de supporter die hem aanviel. Dat zei Toon Ger brands, algemeen directeur van de Alkmaarders. „We hebben snel moeten handelen, want alle spe lers hebben vanaf donderdag va kantie en vliegen uit. Zo ook Este ban, dus we hebben de aangifte di rect gedaan", aldus Gerbrands. Scheidsrechter Bas Nijhuis vond dat hij de regels moest naleven. „En de regels schrijven in dit geval moskou - Guus Hiddink gaat aan de slag als trainer van Anzhi Machatsjkala. Dat meldde Voetbal International gisteren. De 65-jarige oefenmeester uit Varsseveld zou een mondeling akkoord hebben bereikt met de kapitaalkrachtige Russische club over een contract voor een half jaar, met een optie voor nog een seizoen. Hiddink vertrok vorige maand als bondscoach van Turkije na de mis gelopen kwalificatie voor het EK 2012. Volgens zaakwaarnemer Cees van Nieuwenhuizen is van een akkoord geen sprake. „Guus heeft zes aanbiedingen ge kregen en hij zal er daar één van kiezen als hij in januari terugkomt van vakantie. Of Anzhi ook een aanbieding heeft gedaan? Ik kan al leen zeggen dat er ook een Russi sche club bij zit." De oud-trainer van onder meer PSV, Real Madrid en Chelsea gaf vorige maand al aan Anzhi als een mooi project te zien. „Het behelst meer dan goed voetbal alleen. Het is goed voor de regio, een arm ge bied. Als door het voetbal op ande re gebieden ook vooruitgang kan worden geboekt, is dat alleen maar goed." Hiddink heeft als bonds coach van Rusland een goede naam opgebouwd in dat land. Bij Anzhi spelen onder anderen Sa muel Eto'o, de best betaalde voet baller ter wereld, ex-PSV'er Balazs Dzsudzsak en Mbark Boussoufa (ex-Ajax). De Braziliaanse oud-in ternational Roberto Carlos was de afgelopen maanden interim-coach bij de club uit de deelrepubliek Da- gestan. De nieuwe algemeen direc teur van Anzhi liet eerder deze week weten voor het einde van dit jaar een nieuwe hoofdtrainer aan te stellen. door Rik Elfrink eindhoven - PSV mag vanavond in Enschede bewijzen dat het goe de spel in de Grolsch Veste in het competitieduel in oktober geen toevalstreffer was. PSV was des tijds de bovenliggende partij, maar werd door een rode kaart voor Ke vin Strootman ontdaan van de gro te leider op het veld. De uiteindelij ke remise deed geen recht aan de verhoudingen op het veld. Vandaag spelen andere, minder grote belangen. Het duel wordt ge speeld in het kader van de beker competitie. PSV-trainer Fred Rut ten heeft daarvan geen hoofddoel gemaakt. „Het kampioenschap staat voorop", meldde hij gisteren. „Maar natuurlijk nemen wij het bekertoernooi serieus." PSV werd vorig seizoen bij FC Twente ongelukkig uitgeschakeld, de ploeg van Rutten gaat nu als fa voriet de wedstrijd in. De opstelling van de Eindhovena- ren zal geen grote verrassingen op leveren. De enige vraag is of centra le verdediger Timothy Derijck blijft staan. Mogelijk krijgt Wilfred Bouma zijn plek in het elftal terug, maar zeker is dat allerminst. De rijck voldeed de afgelopen wedstrij den, Bouma kampte de voorbije weken met lichte klachten. Wat er uit de hoed van Co Adriaanse komt, is nog een vraagteken. Of de trainer van FC Twente opnieuw een vermetele aanvalspoging met vijf spitsen onderneemt, mag be twijfeld worden. De Tukkers spelen vermoedelijk met Luuk de Jong in de spits. De andere topscorer, Janko, blijft dan op de bank. Adriaanse kan ook op het middenveld tal van keuzes ma ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58