'Als je maar Sluiting kleiner deel Vlakte van de Raan voor boomkorvisserij 241 zeeland 7öpform regioagenda 'Een kunstwerk voor alle mensen van Koewacht' véél woonplezier Tei. 0416-673678 Living should be easy door Harmen van der Werf BRESKENS - Hooguit vijftien pro cent van de Vlakte van de Raan in de monding van de Westerschelde gaat vanaf 2013 dicht voor de visse rij. Het ministerie van Economie, Landbouw en Innovatie (E,L8d) meldde vorige week dat direct een kwart zou worden gesloten voor boomkorvisserij die met sleepnet ten en wekkerkettingen de bodem beroert om schol en tong op te la ten schrikken. Die persmededeling klopte niet. De Vlakte van de Raan is aangewe zen als beschermd natuurgebied. Het is echter nog niet helemaal duidelijk welke natuurwaarden het gebied heeft. Daarvoor is eerst onderzoek nodig. Dit zal in een deel van de Vlakte van de Raan ge beuren, in principe in vijftien pro cent van het gebied. Er zal met na me gekeken worden welke effec ten visserijactiviteiten hebben. In het kader daarvan zal een deel van het gebied worden bevist en een ander deel niet. Op basis van dit onderzoek zal worden bepaald wel ke eventueel beperkende maatrege len nodig zijn voor de visserij op de Vlakte van de Raan. Vorige week sloot staatssecretaris Henk Bleker van E,L8d een over eenkomst met visserij- en natuur organisaties over de visserij in be schermde gebieden. Dit akkoord geldt voor de Vlakte van de Raan en de Noordzeekustzone langs de Noord-Hollandse en Waddenkust. Voor de Noordzeekustzone geldt wel dat een kwart vrij snel zal wor den gesloten voor de traditionele boomkorvisserij. Na onderzoek zullen maatregelen worden vastgelegd in beheerplan- nen voor beide gebieden. Het uit gangspunt voor de Vlakte van de Raan is dat bestaande activiteiten zoveel mogelijk doorgaan. Het vori ge week afgesloten akkoord geeft echter wel aan dat de sleepnetvis serij met wekkerkettingen vanaf 2016 volledig verboden is. Het be- heerplan voor de Vlakte van de Raan moet maart 2014 gereed zijn. Het gebied zou van belang zijn voor zeehonden en trekvissen als de elft, zee- en rivierprik. Wim Buysschaert bij de ingang van zijn bedrijf, waar de naam Cress bv nog moet J DONDERDAG 22 DECEMBER 2011 AXEL Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljar ten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, ANBO dansen; Negotieplein, 18.00 uur: Kerst happening; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT 't Heike, 10.00 uur; Kerstviering KBO; 13.15 uur: Kaarten, volksdansen; HULST Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentraining] 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 u Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: koffie drinken; 14.00 uur: Zang club nooit Gedacht; 14.30 uur; Christelijke liederen zingen in kapel; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, vluchtelingenwerk, compute ren,pedicure; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 I uur: Biljarten, computeren, pedicure; 13.30 uur: Koersbal, handwerken; 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 11.00 uur: Kerstviering met kerstdiner; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uurl Sjoelen; Sportcentrum de Eenhoorn, 13.30 uurl Bridge; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; donderdag 22 december 2011 KOEWACHT - Na Overslag heeft nu ook Koewacht zijn eigen kunst werk. Het in brons gegoten wapen van Koewacht, een koe en drie bo men, in een hardstenen kader, werd gisteren onthuld door kun stenaar Jean Kamps, Etiënne van Waes van de Werkgroep Themati sering Koewacht en wethouder Pim Broekhuysen. „Een kunst werk voor alle mensen van Koe wacht", zei de wethouder. Drie kunstenaars mochten een ont werp maken en de inwoners van Koewacht kozen in meerderheid voor het beeld van Jean Kamps, die zelf al vele jaren in het vlas dorp woont. Het kunstwerk staat op een strook grond aan 't Zand, waar het nieuw aangelegde fiets pad ophoudt. Kamps: „Ik heb er met veel plezier aan gewerkt en ik ben er erg blij mee. Ik hoop dat de mensen uit Koewacht er ook van genieten. Het sculptuur is onder deel van het project 'Kunst in Kern' van de gemeente Terneuzen. Ook Zaamslag en Westdorpe krij gen nog een eigen kunstwerk. Kunstenaar Jean Kamps (links) en Etiënne van Waes van de Werkgroep The matisering Koewacht bij het kunstwerk voor het dorp. foto Camile Schelstraete Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in- terjnationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Cress bv. door Hans Tabbers Cress bv is nog niet zo be kend op de Deltahoek in Breskens, blijkt uit na vraag in de omgeving. Dat verandert snel. Het bedrijf wil de wereld veroveren. Nou ja, de wereldmarkt verkennen, zo nuan ceert Wim Buysschaert, die de al gemene leiding in handen heeft. Zijn vrouw Patricia is verantwoor delijk voor de administratie. Ande re pijlers onder Cress bv zijn Ar- naud Buysschaert en Linda Keij- mel. Wim Buysschaert kan enthousiast vertellen over de jonge onderne ming. Cress is een afkorting van: Complete Refractory Environmen tal Solutions Services. Een volledi ge dienstverlening bij het oplossen van problemen, zo kun je deels vrij vertalen. En dan met name bij Morres Wonen Hulst Industrieweg 2 4561 GH Hulst www.morres.com Relaxfauteuil Recline. Relaxte designfauteuil van Topform. De Recline staat voor pure ontspanning, dankzij verstelbare hoofd-, rug- en voetenondersteuning. Leverbaar met diverse opties. Als afgebeeld in mooie luxe kwaliteit leer en met gasveer. Van 2.199 nu voor 1,999 (in leer al verkrijgbaar vanaf 1.919) www.topform.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54