zeeland 123 Bart in een maatje meer Gratis boek voor ouders over kinderen en alcohol Meer geld voor start samenwerkingsscholen De gehele wintercollectie Jeans Inn f 3 halen I2 betalen! SPIJKERHARD DE BESTE! Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto donderdag 22 december 2011 MEEST GELEZEN 1Onderzoek sluizen gekraakt 2. ING vangt bot bij Raad van State 3. Jongeren beroofd en geslagen EN VERDER Stem op de stelling 'Terecht dat inko men zwaar meetelt bij toekenning ouderenvervoer' op onze website TIPS NAAR redtern@pzc.nl Wethouder Frank van Driessche en Colinda Jonkman, moeder van twee pu bers, geven het goede voorbeeld met een glaasje jus. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten hulst - „Als je ouders bewuster maakt voor de gevaren van alcohol draagt dat er toe bij dat hun kinde ren minder snel met alcohol in aanraking komen." Dat is de stelli ge overtuiging van wethouder Frank van Driessche van de ge meente Flulst. Hij reikte gisteren in het Centrum voor Jeugd en Ge zin Hulst officieel het eerste exem plaar van het boek Onze kinderen en alcohol uit aan Colinda Jonk man-van Kruyssen uit Vogelwaar de, moeder van twee pubers. Alle ouders uit Zeeland met kinde ren in de leeftijd van 11 tot en met 15 jaar krijgen het boek van kinder arts Reinier de Graaf, medisch kin- der- en jeugdpsycholoog Mireille de Visser en tekstschrijver Joke Lig- terink gratis. Van hun gemeente krijgen ze automatisch een tegoed bon in de bus en informatie waar en vanaf welke datum ze het boek kunnen afhalen. In Onze kinderen en alcohol vertel len de auteurs wat er kan gebeu ren met de hersenen van een pu ber die alcohol drinkt en wat de li chamelijke en geestelijke gevolgen zijn. Het boek geeft ouders en mensen die met kinderen werken praktische adviezen hoe ze kinde ren kunnen helpen om niet (meer) te drinken. „Een goed initiatief', zegt Colinda Jonkman. Haar dochter Manon (13) zit in de gevaarlijke leeftijd, maar kan een voorbeeld nemen aan haar broer lelie van 17. Die drinkt nog steeds geen druppel. De boekenactie is onderdeel van de Zeeuwse campagne 'Laat ze niet (ver)zuipen!' hulst - De samenwerkingsscholen in Biervliet en Sluiskil krijgen in hun beginjaren wat meer finan ciële armslag. Minister Marja van Bijsterveldt van Onderwijs onder steunt fusiescholen in krimpgebie- den vijf in plaats van twee jaar, werd gisteren bekend. In Biervliet en Sluiskil fuseren ka tholieke en openbare basisscholen tot één samenwerkingsschool om de terugloop van het aantal leerlin gen op te vangen. Om de nieuwe scholen op gang te helpen, kon den de besturen twee jaar 'extra' leerkrachten aanhouden. Het eer ste jaar werd die extra inzet voor honderd procent door het Rijk ver goed, het tweede jaar voor de helft. Den Haag heeft nu besloten de fiisiescholen in gebieden met te ruglopende bevolkingsaantallen vijf jaar lang te ondersteunen. De financiële bijdrage neemt dan jaar lijks met twintig procent af Gerard Langeraert is blij dat meer personeel aan de slag kan blijven. De voorzitter van het College van Bestuur van onderwijskoepel Leer- tij prijst vooral de lobby-inzet van de Terneuzense onderwijswethou der Cees Liefting. de 'overkant'? Nee, daar komen we niet zo vaak. Als we na de fina le gewoon dat 'regionale bandje' blijven, vind ik het ook prima. Maar het zou natuurlijk wel gaaf zijn om eens wat vaker in grotere zalen te spelen. Aan de andere kant hoefik echt niet zonodig be kend te worden. Als ik herkend zou worden als ik met mijn zoon in de Efteling loop, dan stop ik er meteen mee." Zo ver is het nog lang niet, maar wie weet is de regiofi nale wél een opmaat. Bij winst op zondag 15 januari in Til burg volgt nog een halve finale met andere winnaars van regiofi nales uit België, Luxemburg en Ne derland. De winnaars van die ron de maken in april in de finale uit wie zich de beste coverband van de Benelux mag noemen. Mocht The Good, The Bad Bart XL zo ver reiken, dan voelt dat alleen maar als een extraatje. Merel: „In de regiofinale weet je wel dat je een leuk bandje hebt, maar als je anderen ziet spelen vind je die al snel beter", zegt Merel. „Misschien is het ook wel onze kracht dat we helemaal niet bezig zijn met win nen. Ik heb eerlijk gezegd ook wel wat moeite met al die beoordelin gen. Hoe kun je nu zeggen dat ie mand de beste is, terwijl er zoveel coverbands in talloze genres zijn." Broer en zussen Ingels trekken zich in dat opzicht toch al niets aan van de mening van anderen. Als coverband loop je vrijwel elk optreden tegen mensen aan die vlak voor het podium om verzoek- plaatjes smeken. „Wij spelen alleen wat we leuk vin den. Ik heb een allergie tegen een insteek als 'je moet dit en dat num mer doen, want dat vinden de mensen leuk'. Dat doe ik dus echt niet. Nou ja, een uitzondering daargelaten dan. Ik heb bijvoor beeld altijd een 'wc-momentje' als we Country Roads van John Den ver inzetten." De toevoeging van een bassist, drummer en gitarist is voor Bart, Marieke en Merel een verademing. Merel: „Het is zó heerlijk om te kunnen rocken. Dit hadden we ook echt nodig. Er waren momen ten dat ik geen zin meer had om met een akoestische gitaar al die liedjes te spelen. Maar als we ons met XL hebben uitgeleefd, is het nu juist weer lekker om in een in tiemere setting te spelen." een knipoog. Even voor de goede orde, verder is alles koek en ei in The Good, The Bad Bart XL. Een beetje bekvechten komt in de beste bands voor. Merel: „En wij kunnen ook vooral heel erg hard om ons eigen gedrag lachen. Daardoor relativeer je heel snel. In de halve finale van The Clash of the Cover Bands in Weert kregen we op een gegeven moment zelfs de slappe lach. Dat soort momenten ontstaan doordat wij elkaar blijven verrassen. Bij voorbeeld met een aparte roffel, gek gitaarloopje of niet ingestu deerde zanglijn. Daarmee zwepen we elkaar op. En mislukt het, dan lachen we er ook om." Marieke kwam op het idee om de rockvariant van hun coverconcept in te schrijven voor The Clash of the Cover Bands. Merel: „Wij wil den ook wel eens buiten Zeeuws- Vlaanderen spelen. Op één of an dere manier zijn we altijd in deze streek blijven hangen. We spelen nagenoeg elk weekend, maar altijd in de buurt. Geen Zeeuws-Vlaams dorpsfeest is veilig voor ons, maar Driek Stevens en Jan Verdoorn. foto Manon Koopman Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53