ING vangt bot bij RvS over winkels skihal The Good, The Bad BÜMi 221 zeeland vanavond (g) Bezwaarschriftencommissie denkt na over plaats zendmast Nieuwvliet koopavond in de Drvklcery tot 21.00 uur deÜRVKKERY a 1 ma na k Tip? redactie@pzc.nl Supersmoker RAAD VAN STATE Uitspraak in winkelkwestie Geen bus naar Brugge door staking donderdag 22 december 2011 Z door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Raad van State heeft een hoger beroep van ING Vastgoed over de invulling van de winkelruimtes bij skipiste Snowba- se in Terneuzen ongegrond ver klaard. ING vocht een uitspraak van de rechtbank aan. Die oordeelde in 2010 dat de provincie Zeeland te recht geen 'verklaring van geen be zwaar' heeft afgegeven tegen de komst van een bouwmarkt, elek tronicazaak en doe-het-zelf-win- kel. De provincie vindt dat dit soort voorzieningen zoveel moge lijk moeten aansluiten op bestaan de winkelcentra. Daarom is een braakliggend terrein aan de Kenne- dylaan-West volgens de provincie een veel betere locatie, omdat die plek aan de rand van de binnen stad ligt. De projectontwikkelaar stelt dat er aan de Kennedylaan onvoldoende ruimte is. Bovendien kan de pro vincie investeerders niet verbieden winkels te ontwikkelen, betoogde ING. De Raad van State stelt dat er aan TERNEUZEN - De grote staking in België tegen de pensioenplannen van de regering heeft vandaag ook gevolgen voor lijn 42, tussen Bres- kens en Brugge. De bus stopt bij de grens, dus bij Sluis. Het Nederlandse deel van de lijn door Raymond de Frel de Kennedylaan wel degelijk ge noeg ruimte is voor dit soort win kels, zeker als er wordt gedacht aan een ondergrondse parkeergara ge of een garage met meerdere ver diepingen. ING heeft volgens de Raad ook niet goed onderbouwd waarom de Kennedylaan-West in verband met eigendomsrechten (het terrein is van De Hoop BV) niet beschikbaar is voor een bouw markt. De provincie heeft ook goed gehandeld, omdat de beoog de winkels geen directe relatie met de skipiste hebben, oordeelt de Raad. Vorige maand tikte de Raad van State de gemeente Terneuzen op de vingers in een andere zaak over de lege ruimtes bij Snowbase. Ter- neuzen moet bewijzen dat de de tailhandel bij de skipiste het win kelaanbod in de binnenstad niet ontwricht. Ook moet de gemeente duidelijk maken hoeveel detailhan del er nu precies komt. Daarin wordt een verhouding gehanteerd van tachtig procent vrijetijdsactivi teiten en twintig procent detail handel. Die verdeling moet Ter- neuzen beter onderbouwen. The Good, The Bad Bart uit Biervliet is ei genlijk een grap. Maar dan wel één die leidde tot de regiofinale van The Clash of the Coverbands in popcentrum 013 in Tilburg. En wat doe je in die serieuze setting om een gooi naar de winst te doen? Af en toe een grapje maken. De zussen Merel en Marieke en hun broer Bart Ingels hadden acht jaar geleden niet kunnen bevroe den dat een verzoekje van hun va der tot een succesformule zou lei den. Hij vroeg of ze bij de tennis vereniging samen eens wat liedjes konden spelen. Dat hield het trio eerst voor onmogelijk. „Wij deden de hele dag niets anders dan ruzie maken. Over helemaal niets. Nog trouwens. In de bus op weg naar optredens bijvoorbeeld", vertelt de in Biervliet woonachtige Merel (29). „Maar op het podium is er niets aan de hand. Eigenlijk is het ook helemaal niet vreemd dat wij wel eens met eikaar in de clinch liggen. Wij zien elkaar bijna vaker dan onze partners." Pascal Vale (24) uit Sas van Gent zit vaak middenin het gekissebis. In de 'gewone variant' van The Good, The Bad Bart is hij als bassist het vierde wiel aan de wa gen. In de vorig jaar gelanceerde rockvariant is hij drummer. Jan Verdoorn is dan bassist, Driek Ste vens gitarist. „Eerst probeerde ik mij er niet mee te bemoeien, maar je wordt in dat soort situaties van zelf bemiddelaar", vertelt hij met dat normaal door de Vlaamse maatschappij De Lijn wordt verre den, wordt overgenomen door Veolia. Lijn 19, van Hulst via Antwerpen naar Breda, rijdt wel gewoon vol gens de dienstregeling. Markt 51 www.drukkerijmiddelburg.nl 1 Een gewild apparaat voor mensen die willen stoppen met roken maar toch een shot nicotine nodig hebben: De supersmoker, sinds kort in het be zit van een collega van dat Goese kantoor. Noem haar gerust een ket tingrookster. Voordeel van de super smoker is datje gewoon binnen kunt roken. Er komt immers alleen wat reukloze waterdamp vrij. De collega is echter solidair met de nog rokende collega's die de kou trotseren om hun rokertje op te steken. Ze gaat voor de gezelligheid mee naar bui ten. Met de supersmoker uiteraard. Maar op een middag was ze plots weer verdwenen. Het elektronische hebbedingetje deed het niet meer. Aan een aansteker had ze niets. Het ding moest aan de oplader. door René Hoonhorst OOSTBURG - Een aantal inwoners van Nieuwvliet blijft tegen plaat sing van een zendmast aan de Nieuwvlietseweg in Nieuwvliet. De dorpelingen vrezen gezond heidsklachten door opeenhoping van 'elektro-smog' en vinden een veertig meter hoge mast bij hun woning niet mooi, betoogden ze gisteren voor de Sluise Commissie voor de Bezwaarschriften. Volgens de bezwaarmakers staat de mast ook niet op de beste plaats, omdat de volgende zend masten in Nieuwvliet-Bad te vin den zijn. Een vertegenwoordiger van Vodafone liet ruim een maand geleden al weten dat de provider niet tot (financiële) over eenstemming was gekomen met de huidige grondverhuurder. De lo catie aan de Nieuwvlietseweg is niet ideaal, maar wel één die - met juiste afstelling - voor goede dek king van het mobiele telefoonver keer in Nieuwvliet, Groede en op de door die dorpen lopende Pro- vincialeweg kan zorgen. Een aantal door bezwaarmakers ge opperde alternatieve locaties viel af, omdat de voorgestelde gebou wen niet hoog genoeg waren of de dekkingsgraad voor het telefoon verkeer omlaag zou gaan, meldde de afgevaardigde van Vodafone. Of de mast tussen de bomen op een nabije dijk kon staan, heeft Vodafo ne niet onderzocht 'omdat we ver gunning voor de locatie aan de Nieuwvlietseweg hebben gekre gen'. De gemeente Sluis heeft geen bezwaar tegen de verhuizing van Lampsinsdijk naar Nieuwvlietse weg. Of de leden van de bezwaar schriftencommissie gemeente en Vodafone volgen, wordt eind ja nuari duidelijk als B en W een be sluit moeten nemen. Voorzitter Spierdijk liet wel weten dat de Raad van State eerder oordeelde dat plaatsing van masten geen ge zondheidsrisico's oplevert. The Good, The Bad Bart XL, met van links naar rechts: Merel Ingels, Pascal Vale, Bart Ingels, Marieke Ingels,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52