Zeeland PZCI 2! Extra controle op luxe schoolverzuim Toch nog schaatsen op Markt ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 LEERPLICHT Ouders die kinderen eerder van school houden lopen kan op fikse boete KNRM Breskens rukte 58 keer uit Gratis parkeren op 31 december en 1 januari Besluit tweede huis nog niet vanavond Donderdag 22 december 2011 Grap leidt tot plek in regiofmale Clash of the Coverbands Bressiaans bedrijf Cress bv luistert goed naar de klant Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl n "TiPHmtriwriiifriin—i—iw"iinwi uiii'iiiiwhiii i i niiwhimi niinniiiw door Eugène Verstraeten HULST - De leerplichtambtenaar van de gemeente Hulst controleert deze week en de eerste week na de kerstvakantie extra op 'luxe' school verzuim. De gemeente heeft dat al le ouders van leerplichtige kinde ren per brief laten weten. Reden voor de extra aandacht is dat sommige gezinnen nog voor de officiële schoolvakantie op vakan tie gaan of later terugkomen. Bij voorbeeld omdat het dan minder druk is op de weg, of omdat de vliegtickets goedkoper zijn. Dit mag niet omdat iedereen zich moet houden aan de leerplichtwet. Wie zijn of haar kind toch eerder van school houdt, loopt het risico op een fikse boete. Ouders die later terugkomen van vakantie kunnen zich er niet met een smoesje van afmaken. „Als er echt iets onverwachts gebeurt of als u er echt niets aan kunt doen dat u later terugkomt, moet u be wijsstukken bewaren", benadrukt de gemeente. „De leerplichtambte naar controleert dit." Bij luxe schoolverzuim zijn de ouders verantwoordelijk, behalve als het gaat om een jongere vanaf 12 jaar die met vrienden op vakan tie gaat. Als een kind zonder toe stemming van school wegblijft moet de school dat melden bij de leerplichtambtenaar. Ook kinderen die deze week ziek worden gemeld kunnen huisbezoek verwachten. Wie niet thuis is en later geen goe de reden op tafel kan leggen, krijgt een proces-verbaal. De officier van justitie bepaalt dan de boete die be taald moet worden. Volgens woordvoerster Micaëla Boone van de gemeente is de brief niet verstuurd omdat veel ouders in Hulst hun kinderen vroeger thuis houden. „De brief is ver stuurd om er weer eens aandacht voor te vragen. In het verleden is dat al vaker gebeurd, maar het leek goed om dit eens te herhalen." De gemeente Terneuzen heeft ouders geen brief gestuurd. „Wij hebben al jarenlang de gewoonte om extra controles uit te voeren vlak voor vakanties. Dat doen we steekproefsgewijs. Daarnaast gaan we ervan uit dat scholen hun ver plichting nakomen om dit soort schoolverzuim te melden", aldus woordvoerder Daniël Rouw van de gemeente Terneuzen. Ook de gemeente Sluis heeft geen brieven verstuurd. De gemeente ziet ook geen reden om het beleid rond vakanties te intensiveren, meldt een woordvoerster. door Raymond de Frel SLUIS Winkelend publiek dat zaterdag 31 december en zondag 1 januari de stad Sluis bezoekt, heeft een mee vallertje. De gemeente Sluis is zui nig op de vernieuwde parkeerappa- ratuur en sluit die rond de jaarwis seling af, om schade door vuur werk te voorkomen. Wie zijn auto 31 december en 1 januari op één van de gemeentelijk parkeerterrei nen zet, hoeft geen parkeergeld te betalen. Maandag 2 januari moet weer wel worden betaald. OOSTBURG De nieuwe verordening over twee de woningen in de gemeente Sluis wordt waarschijnlijk niet van avond besproken in de gemeente raad, zoals de bedoeling was. Het college vraagt de raad om uitstel, om zo een nieuw voorstel uit te kunnen werken. Een raadsmeerder- heid wil geen tweede woningen toestaan in Retranchement, Cad- zand, Zuidzande, Groede en Nieuw- vliet. B en W gaan nu een voorstel met die strekking voorbereiden. BRESKENS - Het KNRM-reddings- station in Breskens is afgelopen jaar tot nu toe 58 keer in actie ge komen. Dat is niet veel meer of minder dan andere jaren. De zo mer was relatief rustig door het slechte weer, waardoor er minder pleziervaart was. De vrijwilligers van de KNRM in Breskens kregen met alle mogelij ke vormen van hulpverlening te maken. Van motorstoringen tot strandingen, van brand aan boord tot het zinken van een vaartuig en van kitesurfers in de problemen tot medische evacuaties. De KNRM heeft in Breskens een vrij grote groep (één beroepsschip- per, vijf vrijwillige commissiele den en zestien vrijwillige beman ningsleden), maar met name voor overdag bestaat er behoefte aan nieuwe opstappers. „Iedereen die ons werk leuk vindt en gevoel met water heeft, is welkom", laat schip per Marcel van den Nieuwendijk weten. Nieuwkomers krijgen in tern een opleiding. TERNEUZEN - Eigenlijk had voorzit ter André Snap van stichting Ter neuzen on Ice gistermiddag een of ficiële opening bedacht voor het schaatsbaantje op de Markt in Ter neuzen. De kinderen van basis school Op de Hoogte waren ech ter niet meer te houden, dus liet hij het officiële moment maar voor wat het was. Het typeerde het improvisatiege halte waarmee de baan uiteinde lijk op de Markt belandde. Vorige week dinsdag meldde de uitbater van café Du Commerce desge vraagd nog jammerlijk dat er na tien jaar geen ijsbaan op de Markt zou staan. Op het laatste moment werd namelijk een ander idee, een skischans, om zeep geholpen. Tijd om alsnog een schaatsbaan te rege len leek er niet meer. Maar niets is onmogelijk, onder vond Snap. Het bedrijf Specialice Benelux zag het bericht in de krant en bood meteen een kunst stof schaatsbaan van tien bij twin tig meter aan. De horecaonderne mers op de Markt zetten er vervol gens ook nog eens samen de schouders onder. En dus kan er tot 2 januari dagelijks (behalve eer ste kerstdag) van 10.00 tot 20.00 uur a vijf euro worden geschaatst. Leerlingen van basisschool Op de Hoogte openden gistermiddag de in allerijl opgebouwde schaatsbaan op de Markt in Terneuzen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51