goed loopt en daar dan van genieten' zeeland 23 Bewoners om vishandel naar Raad van State f halen l 2 betalenU De gehele^-— wintercollectie SPIJKERHARD DE BESTE! donderdag 22 december 2011 Heieen: „Ik hoop dat hij er net zoveel plezier zal hebben als wij." Johan: „En dat hij er zit tot zijn pensioen. Dat zou betekenen dat het Tonnenmagazijn er dan nog steeds is." foto Dirk-Jan Cjeltema vankelijk van plan het wethouder schap tot de gemeentelijke herin deling in 1997 vol te houden; na vier maanden Tonnenmagazijn hield hij het als wethouder voor gezien. Nooit een moment spijt van gehad, al heeft hij de aanlei ding wel betreurd. „Ik heb me nooit met die benoeming be moeid; ben weggegaan als er ge sprekken over gevoerd werden." Ook het vertrek van het in Zonne- maire wonende beheerdersecht paar nu gaat niet zonder slag of stoot. Sinds het Tonnenmagazijn onder de vlag van de Stichting Dorps- en Gemeenschapshuizen Schouwen-Duiveland vaart, wor den lohan en Heieen geconfron teerd met tegengestelde belangen. Enerzijds word je geacht als zelf standig ondernemer aan de slag te zijn. Anderzijds deelt de stichting op een dag doodleuk mee dat je op je 65ste verplicht moet stoppen met werken. Dat botst. „En er is geen orgaan waar je terecht kunt als er een geschil is. Dat is niet goed", stellen de twee vast. In die achttien jaar Tonnenmaga zijn heeft de tijd niet stilgestaan. Heieen, huishoudkundige (ofwel facilitair manager) van beroep, haalde het buffetwerk het gemeen schapscentrum binnen. De koffie tafels van Janus maakten plaats voor een warme hap. Er werd in ventaris aangeschaft en er was in 1995 een grondige renovatie. Al die tijd hadden de Goemannen het prima naar hun zin. De politie ke sores in de begintijd ten spijt werden zij, zowel in Brouw als in het Tonnenmagazijn, warm ont vangen. „Het samen iets organise ren dat goed loopt en daar dan van te genieten. Dat vond ik gewel dig", blikt lohan terug op onder meer de muzikale spektakels waar het Tonnenmagazijn in de loop der jaren aan bijdroeg. Grote eve nementen als de Brouwse Dag, maar ook het prettige contact met vaste gebruikers als toneel- en mu ziekvereniging zorgden doorgaans voor veel plezier. De beheerders verwachten het straks best even moeilijk te heb ben. „Hier was elke dag anders. Al leen de begrafenissen zal ik niet missen", stelt lohan: „Vooral als het iemand is die je kent, doet je dat wel wat. Dan is het echt geen werk." Nu breekt de tijd aan voor de minicamping, de vele uitgestel de klussen thuis, de kleinkinderen en wellicht een vakantie. „Nou, daar heb ik een zwaar hoofd in. We zijn één keer in al die tijd een lang weekend weggeweest. Zaten we daar net, ging de telefoon. Was er een begrafenis." Heieen en Johan Goemans nemen morgen afscheid van hun vaste klanten in het Tonnenmagazijn. SCROOGE OP WEG Verslaggeefster Ali Pankow bezocht een repetitie van Musicalvrienden. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij UW MENING TELT Zierikzee kan best zonder koopzon dag. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op wWw.pzc.nl/foto door Ton van den Nouweland KERKWERVE - Twee bewoners van de Boogerdweg in Kerkwerve zijn met hun bezwaar tegen de bouw van een viswinkel, -groothandel en -verwerkingsbedrijf naar de Raad van State gestapt. Het gaat om het nieuwe bedrijf van de familie Snijder, exploitan ten van restaurant De Heerenkeet, boven op de Oosterscheldedijk. Aan de voet van de dijk bouwt Snijder een Zeeuwse schuur, waar in de vishandel wordt gevestigd. De bouw is overigens bijna klaar. Eind januari verwacht Richard Snijder zijn bedrijf te openen. De omwonenden vrezen overlast van af- en aanrijdend vrachtverkeer op de smalle Boogerdweg en verder stank van het frituren en herrie van de koelruimtes. Het conflict spitst zich toe op het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland dat het bedrijf de na tuur niet zal verstoren en dat er daarom geen vergunning in het ka der van de Natuurwet nodig is. Het beroep dient 10 januari in Mid delburg. Om de bouw, lopende het beroep, stil te leggen vroegen de bewoners bij de Raad van State in Den Haag een voorlopige voor ziening aan. Deze zaak wordt dins dag 10 januari behandeld. Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43