Voortbestaan Putmeet staat ter discussie Iets organiseren dat wm vanavond (§5) s$i fis. De Christmas Carols krijgen met zeven vensters nieuwe invalshoek GROOTSTE RIVERDALE I koopavond in de Drvkkery tot 21.00 uur COLLECTIE VAN ZEELAND I TrendHome Mortiere Middelburg deDRVKKERY ym s vemmmmsmmm FANTASTISCHE AANBIEDINGEN! Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl I mmsmmmsmm door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - Het is maar de vraag of dorpshuis De Putmeet in zijn huidige vorm blijft bestaan in Scharendijke. Herstel van de door betonrot aangetaste vloer zal min stens 175.000 euro kosten. Reden voor eigenaar Zeeuwland en de Dorpsraad Scharendijke om een onderzoek in te stellen naar de be hoeften voor een ontmoetings ruimte in het dorp. Dat er ook in de toekomst een dorpshuisvoorziening in Scharen dijke moet zijn, staat voor Zeeuw- land en de Dorpsraad als een paal boven water. Het is echter volgens beide partijen niet vanzelfspre kend dat dat de Putmeet in de hui dige vorm moet zijn. Het onder zoek moet voor 1 maart 2012 duide lijk maken wat het dorp verwacht van een dorpshuis. Naar aanleiding daarvan kan beslo ten worden om de vloer simpel weg te herstellen en alles bij het oude te laten, meteen het dorps huis te verbouwen of - in het meest verstrekkende scenario - De Putmeet te slopen en te vervangen door nieuwbouw. „Dat zou op de zelfde plek kunnen, in combinatie met appartementen voor ouderen, zo'n plan hebben eerder ook ge had", licht Zeeuwlanddirecteur An- toine de Ceuster toe. Maar ook andere plaatsen in Scha rendijke zijn een optie, stelt Her- Markt 51 www.drukkerijmiddelburg.nl DORPSHUIS Aanpak vloer kost 175.000 euro man Bomer van de Dorpsraad. „Alles is bespreekbaar en alles staat ter discussie", zegt hij. Overi gens denkt Bomer dat een verbou wing van De Putmeet het meest voor de hand ligt. „Maar we moe ten ons afvragen of we bijvoor beeld niet meteen iets aan de inde ling kunnen doen. Zo missen we nu bijvoorbeeld een kleine verga derruimte." De Dorpsraad en Zeeuwland vin den dat er ook nagedacht moeten worden over het gebruik van het dorpshuis op lange termijn. Zo kan Bomer zich voorstellen dat er een combinatie wordt gelegd met tussen- en naschoolse opvang. De komende maanden worden benut door met verschillende partijen, waaronder de vaste gebruikers, te praten over de kwestie. Voor 1 maart staat de toekomst van De Putmeet ook nog op de agenda van de openbare vergadering van de Dorpsraad. Alert! heeft schriftelijke vragen aan het college van B en W gesteld over De Putmeet. Fractievoorzitter Jos Beije wijst op de overeenkomst tussen de gemeente en de Zeeuw land om de dorpshuizen tot 2017 open te houden. In dat licht vindt Alert! een eventuele voortijdige sluiting van De Putmeet 'onbe spreekbaar'. De partij vindt ook dat Zeeuwland, voordat er verdere gesprekken worden gevoerd met Dorpsraad en gebruikers, eerst ten rade moet gaan bij de gemeente. Heleen en Johan Goemans voor het Tonnenmagazijn, waar per 1 januari Kees Krijger de scepter gaat zwaaien. TONNENMACAZIJN Johan en Heleen Goemans nemen afscheid door Esme Soesman Ze zijn met een hoop trammelant gekomen en gaan ook met eni ge commotie weg. Maar tussen die twee momenten in liggen achttien prachtige jaren. „We hebben zo veel gelachen. Het mooie over heerst", vatten lohan en Heleen Goemans hun jaren als beheerders van het Tonnenmagazijn in Brou wershaven samen. Daar dacht Heleen Goe- mans-Moermond aanvankelijk heel anders over. „Ik melk nog lie ver een stal met honderd koeien dan dat ik dat ga doen", was haar eerste reactie toen ze hoorde dat de toenmalige beheerder Janus Wessels ermee ging stoppen. De teruglopende opbrengsten in de witlof, waar het tweetal toenter tijd een boterham aan verdiende, dwongen haar echter tot andere ge dachten. Dus ging zij begin 1994 als beheerder van het Tonnenma gazijn aan de slag. „En het was van begin af aan erg leuk." Echtgenoot Johan, destijds wethouder bij de gemeente Brouwershaven, sprong vanaf dag één bij. „Zoiets kun je niet in je eentje. Daarvoor is het veel te veel werk. Daarnaast is de één beter in het één en de ander in het ander. Met z'n tweeën kun je ieder gewoon je eigen ding doen", zegt Heleen. Gedoe was er wel. Johan werd er van beschuldigd een vinger in de pap te hebben gehad bij de benoe ming van zijn vrouw tot beheer der. Het tweetal kreeg zelfs dreig brieven in de bus. Was Johan aan- door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hoe motiveer je elk jaar weer het publiek naar een tra ditionele opvoering te komen kij ken en luisteren? Die vraag stelde musicus Mar van der Veer zichzelf ten aanzien van de 'Ceremony of Christmas Carols'. Hij kwam tot de conclusie dat daarin af en toe toch enige vernieuwing vereist is. Dat gaat dan ook gebeuren in de opvoering morgenavond in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het optreden heeft als thema 'Ze ven vensters'. De traditionele lezin gen zijn door andere teksten ver vangen. Verder worden er beelden van de beroemde kunstenaar Mare Chagall geprojecteerd en daarbij aangepaste muziekstukken uitge voerd. „De traditie moet levend blijven. Juist door eens een heel an dere invalshoek te kiezen, maken de mensen de traditionele elemen ten bewuster mee", laat Van der Veer weten. In deze ujtvoering wordt aange haakt bij de kloostertraditie van een week voor kerst. Elke avond wordt daar het kind bezongen met een andere naam die op een be paald bijbelgedeelte is gebaseerd. Totaal zijn er zeven namen die als zeven vensters open gaan. De naam die op 23 december klinkt is Immanuel. Het lied O kom, 0 kom, Immanuel wordt door alle koren, orgel, blazers en het publiek uitge voerd. De uitvoerenden zijn het Thomas koor, koren van de CSG Prins Mau- rits, het Middenbouwkoor onder leiding van Marco van 't HofF en het bovenbouwensemble Feeling geleid door Mar van der Veer. Voor deze speciale editie zijn nieu we werken gecomponeerd of ar rangementen gemaakt. Het ensem ble Feeling zingt een Hongaarse ca rol, die van een concertreis mee te rug is genomen. Vrijdag, 23 december, Nieuwe Kerk, Zierikzee, 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42