Zeeland PZC Gemeente blundert met lokaaltjes Een nachtje slapen op school nu het nog kan Supersmoker SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 ONDERWIJS Scholen in Zonnemaire en Kerkwerve gedupeerd door mislukte operatie Inbreker haalt gokkasten leeg Tien weken cel voor inbraak bij de Spar van der kooij ftn almanak Donderdag 22 december 2011 Echtpaar Goemans neemt afscheid van Tonnenmagazijn Alle hens aan dek in de oesterputten en kreeftenbassins Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ssasemiarai door Joeri Wisse burgh-haamstede - De gemeente Schouwen-Duiveland is door een verkeerde inschatting fors meer geld kwijt aan nieuwe tijdelijke klaslokalen voor basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede. Drie oude lokalen die begin deze maand werden geplaatst, waren in zo'n erbarmelijke staat dat de ge meente heeft besloten ze weer weg te laten halen en te vervangen door gloednieuwe exemplaren. De gemeente wilde de behoefte aan nieuwe lokalen bij de Kirre weie oplossen door tijdelijke loka len weg te halen bij drie Radar- scholen die op basis van de leerlin genprognose niet langer recht heb ben op de extra ruimte. Omdat de scholen de lokalen nog volop gebruikten, heeft Radardirec teur Kees van Damme zich altijd fel verzet tegen dit plan. Te meer omdat de semi-permanente loka len aan de scholen waren vastge- bouwd en volgens hem niét ge schikt waren om te verplaatsen. Ondanks diverse gesprekken en een procedure die Radar voerde, heeft de gemeente het originele plan grotendeels doorgezet. Alleen het lokaal van de Helchersee- school in Scharendijke mocht van de gemeente blijven staan. De eerste tegenvaller was dat van wege de betonvloer de tijdelijke uitbouw van de Samuelschool in Kerkwerve niet kon worden ver plaatst naar Haamstede. Bij de Zonnewijzer in Zonnemaire speel de dit probleem niet, zodat vlak na Sinterklaas het lokaaltje op transport ging naar Haamstede. Daar waren ondertussen ook nog twee noodlokaaltjes geplaatst die al jaren op de oude gemeentewerf in Burgh-Haamstede stonden. Vol gens onderwijswethouder Wim Stouten vormde het geheel een rat jetoe. „Ik heb er geen verstand van, maar zelfs ik kon zien dat je dat het de kinderen, het onder wijs, niet aan kon doen om ze les te geven in die oude lokalen", zegt hij. Reden voor Stouten om drie gloednieuwe lokalen te bestellen. Deze tijdelijke units zijn gisteren aangekomen bij de Kirreweie en bieden na de kerstvakantie onder dak aan de groepen 7 en 8 die nu nog in een oude dependance aan de Bemhardstraat les krijgen. Ondertussen zitten de Zonnewij zer en de Samuelschool met de brokken. De school in Zonnemai re is onnodig een lokaal kwijt. De basisschool in Kerkwerve mag wel iswaar het lokaal houden, maar daar moet nog veel werk verricht worden om de ruimte weer te kun nen gebruiken. Zo moet er weer een plafond in en moeten de ka chels weer aangesloten worden. In Zonnemaire moet de muur nog hersteld worden. „Het is heel zon de van alle tijd, geld en energie die hier onnodig is ingestoken", con cludeert Kees van Damme. Wet houder Wim Stouten kon gisteren niet vertellen hoeveel extra geld de gemeente kwijt is aan de hele ope ratie. burgh-haamstede - Het is aftellen geblazen voor de leerlingen van groep 7 en 8 van de Kirreweie in Burgh-Haamstede. Niet alleen om dat het de laatste schooldagen van het jaar zijn, maar ook omdat ze deze week voor het laatst les krij gen in 'hun' schooltje. KERKWERVE In een horecagelegenheid in Kerk werve is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. De dader kwam het pand binnen door de toegang te forceren. In de zaak werden gokkasten opengebro ken en leeggehaald. Hoe groot de buit is, is onbekend. De technische recherche van de Zeeuwse politie heeft sporenonder zoek gedaan. HANSWEERT Een 22-jarige inwoner van Rijswijk is tot tien weken cels veroordeeld voor een inbraak in 2009 in onder meer de Spar in Hansweert. De man maakte deel uit van een ben de die vooral in de Haagse regio veel inbraken pleegde. In Hans- weert hadden ze het voorzien op de voorraad sigaretten. Er zou voor 6200 euro aan sigaretten zijn mee genomen. De dependance aan de Bernhard- weg wordt na de jaarwisseling ge sloopt om plaats te maken voor starterswoningen. Om in stijl af scheid te nemen van de voormali ge kleuterschool, hielden de kinde ren gisteren na de kerstviering een slaapfeestje. wolstroot 197 vlissingen n Als ze na de kerstvakantie weer te- nieuwe stukje school. rugkomen op school, staan er ook weer feestelijkheden op het pro gramma. Nadat alles in de nieuwe, tijdelijke lokalen op z'n plek staat nemen ze 10 januari onder begelei ding van alle andere leerlingen van de Kirreweie hun intrek in het foto Dirk-Jan Gjeltema Kijk voor beelden van het slaap feestje in de dependance van de Kirreweie naar het 10.00 uur-journaal van Zeeland in 2 mi nuten. Ga naar www.z2.nl. Tip? redactie@pzc.nl Een gewild apparaat voor mensen die willen stoppen met roken maar toch een shot nicotine nodig hebben: De supersmoker, sinds kort in het be zit van een collega van dat Goese kantoor. Noem haar gerust een ket tingrookster. Voordeel van de super smoker is dat je gewoon binnen kunt roken. Er komt immers alleen wat reukloze waterdamp vrij. De collega is echter solidair met de nog rokende collega's die de kou trotseren om hun rokertje op testeken. Ze gaat voor de gezelligheid mee naar bui ten. Met de supersmoker uiteraard. Maar op een middag was ze plots weer verdwenen. Het elektronische hebbedingetje deed het niet meer. Aan een aansteker had ze niets. Het ding moest aan de oplader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41