A stoelendans Formule 1 sport i 31 Gérard de Nooijer jaar langer bij Goes Bijval voor Luis Suarez vanuit Uruguay Nigel Melker in GPz bij Ocean Racing Spanje eindigt jaar weer bovenaan Eindelijk interland hockey in Pakistan Arjen Robben heeft spijt van fopduik Vitesse trekt Japanse spits Havenaar aan Hoogerland te gast bij ROC Goes donderdag 22 december 2011 De Nederlandse autocoureur Nigel Melker debuteert komend seizoen in de CP2-series bij het Portu gese team Ocean Racing Technology. Ocean Racing staat onder leiding van voormalig Formule 1 -coureur Tiago Monteiro. Melker eindigde afgelopen seizoen als derde in de CP3. Hij testte de afge lopen maanden voor diverse teams uit de CP2, de talentklasse van de Formule 1. „Ocean bood het beste pakket aan", aldus het management van Melker. mmTHirainrwmmmm iiiiiiMf r wirnnwTOTirwwwMMWMWMWTiiiiwBBHBBMMMM ZURICH Het Spaanse voetbalteam sluit voor het vierde jaar op rij af als de num mer één op de wereldranglijst. Dat blijkt uit de laatste ranglijst van de Fifa. Het Nederlands elftal eindigt het voetbaljaar 2011 als tweede ach ter de wereldkampioen. Het verschil bedraagt bijna 200 punten. Duitsland bleef in de ran king van december derde op slechts twintig punten van Oranje. Uruguay is de nummer vier. KARACHI De Pakistaanse hockeyliefhebbers hebben voor het eerst in zeven jaar een interlandwedstrijd kunnen zien in eigen land, nog met een po sitief resultaat ook. China werd gis teren met 3-0 verslagen. Pakistan organiseerde in 2004 het toernooi om de Champions Trop hy. Sindsdien weigerden toonaan gevende teams naar het land te ko men omdat hun veiligheid niet kon worden gegarandeerd. BERLIJN Arjen Robben heeft spijt betuigd voor zijn schwalbe in het beker duel dinsdagavond met VfL Bo- chum. De aanvaller van Bayem Mü- nchen kreeg in de 41e minuut een gele kaart omdat hij zich iets te theatraal liet vallen. „Stom. Het was waarschijnlijk een strafschop, maar ik had eerder moeten vallen. Ik moet zulke dingen niet doen en ik verontschuldig me", aldus de Ne derlandse international. ARNHEM Vitesse heeft de transfer van de Ja panse spits Mike Havenaar afge rond. De 24-jarige aanvaller, zoon van oud-doelman Dido Havenaar, zet in Arnhem zijn handtekening onder een contract tot de zomer van 2014. „Een geweldig gevoel nu Vitessenaar te zijn", aldus Have naar, die in september debuteerde in de Japanse nationale ploeg. De spits komt in januari transfervrij over van Ventforet Kofu. middelburg - Gérard de Nooijer is ook volgend seizoen trainer van zondag-eersteklasser Goes. De oe- fenmeester uit Oost-Souburg had verschillende aanbiedingen op zak, maar besloot Goes trouw te blijven. De kersverse zondag-eer steklasser is aan een sterk seizoen bezig. De ploeg staat op dit mo ment op de vierde plaats en verze kerde zich al van een periodetitel. Naast Goes is De Nooijer ook ac tief als trainer bij JVÓZ. Eerder was hij hoofdtrainer bij FC Dau- wendaele. Leo van der Weiden wordt de nieuwe trainer van Krabbendijke. Door het vertrek van Dennis Neels moest de zaterdag-derdeklas ser op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Van der Weiden is nu coach bij Hansweertse Boys. Ivo Wouters gaat in het seizoen 2012/2013 aan de slag bij Graauw. Wouters volgt Marco van Vlier- berghe op die vier jaar bij de zon- dag-vijfdeklasser werkzaam was. Wouters is geen onbekende bij Graauw, want hij was al eerder vijf jaar werkzaam bij de club. Met ingang van volgend seizoen neemt Robbie de Muynck de selec tie van de W IJzendijke onder zijn hoede. De overeenkomst tussen De Muyn ck en IJzendijke geldt voorlopig voor één seizoen. Hij volgt Guust van de Velde op. Laatstgenoemde is aan zijn derde seizoen bezig bij de zondagvierdek lasser. Jack Wijnands heeft zijn con tract bij Robur met een seizoen verlengd. zijn hoofd gezet. teams als Williams willen door gaans in ieder geval één ervaren coureur. Misschien slaagt Rubens Barrichello er mede daardoor wel in veel sponsorgeld te verzamelen om zo zijn stoeltje bij Williams voor nog een jaartje te kopen. Van der Garde ambieerde nooit een plek bij het volkomen kanslo ze HRT, dat ook nog eens heeft aangekondigd een zeer moeilijke seizoensstart te verwachten. Dus zouden er eventueel alleen nog ge sprekken gaande kunnen zijn met Caterham, het voormalige Lotus, waar het vertrouwen in Jarno Trul- li er eigenlijk niet meer is. Alle andere plaatsen zijn opge vuld. Van der Gardes teamgenoot in de GP2 afgelopen seizoen, de Fransman Charles Pic, ging naar Virgin, De Duitser Nico Hülkenberg neemt de plek over van zijn landgenoot Sutil bij Force India en bij Lotus Renault keert de Finse ex-wereldkampioen Kimi Raikkönen terug in de Fi, naast de Zwitser/Fransman Romain Gros foto Vincent Jannink/ANP jean. De terugkeer van een Nederlander in de Formule i lijkt dus aller minst een gelopen race. Hoopvol voor de toekomst is echter wel dat een nieuw Nederlands talent, de 20-jarige Nigel Melker, volgend jaar in de talentenklasse GP2, het voorportaal van de Fi, zal gaan rij den. De Barendrechter maakte naam in de GP3 en mag zich nu bewijzen in de klasse waarin Van der Garde vorig jaar nog vijfde werd. LONDEN - De hoge Uruguyaanse sportfunctionaris Ernesto Irureta noemt de schorsing die zijn land genoot Luis Suarez dinsdag opge legd kreeg door de Engelse voetbal bond FA absurd. De aanvaller van Liverpool moet acht duels toekijken omdat hij Manchester United-verdediger Pa trice Evra racistisch zou hebben be jegend. „Een sanctie als dit is absurd, niet op zijn plaats en bijzonder overdre ven", zei Uruguyaanse nationale sportdirecteur Irureta in de krant Ultimas Noticias. „Daarbij gaat het verhaal dat de andere sportman (Evra) Luis een 'sudaca' heeft ge noemd." Dat is een Spaans scheld woord voor Zuid-Amerikanen. Assistent-bondscoach Celso Otero sprak schande van de straf „Hij wordt gestraft voor iets dat op het veld had moeten blijven", meende Otero, die wel vindt dat Suarez moet leren dat hij als topvoetballer onder een vergrootglas ligt. „Dit moet hem voorzichtiger maken, maar ik twijfel niet aan hem als mens." Collega-international Diego Luga no liet weten dat in Uruguay ras sen vreedzaam naast elkaar leven. „Ze vergissen zich. In Engeland is racisme zeker een probleem dat moet worden aangepakt, maar dit heeft daar niets mee te maken. Een woord als 'negro' heeft bij ons geen negatieve bijklank. Luis is een slachtoffer. Ik snap niet dat een speler als Evra dit kan doen", liet de verdediger van Paris Saint-Germain weten. En Lazio-verdediger Alvaro Gonza lez: „Iedereen die Luis kent, weet dat als hij het al gezegd heeft, het beslist niet beledigend bedoeld was." GOES - Wielrenner Johnny Hoogerland was gistermid dag op bezoek bij het ROC in Goes, samen met zijn ploegmaten Pim Ligthart en Wout Poels van de wieler ploeg Vacansoleil-DCM. Het ROC Zeeland werkt tien jaar samen met Vacanso- leil: mbo'ers op niveau 2 en 3 kunnen een versnelde op leiding doen en tijdens stages alvast praktijkervaring op doen. Studenten in Goes hadden gisteren een ludieke fietsra- ce opgezet voor de wielrenners, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31