nog vele staartjes Heerenveen verplettert FC Oss met liefst 11-1 Van Gaal staat nog steeds achter Ten Have Supportersvereniging Ajax: dieptepunt donderdag 22 december 2011 Daniël Dekker, voorzitter van de supportersvereniging Ajax, sprak van een diep tepunt. „Ik zag het vol ongeloof. Dit is een dieptepunt voor het voetbal en voor Ajax in het bijzonder", zei Dekker. Volgens Dekker kwam de agressieve fan via het invalidenplatform het veld op. „Aan die kant kun je met enige moeite het veld opkomen. Ik zag het vanuit mijn ooghoek gebeuren." AZ-trainer Certjan Verbeek (rechts) stuurt zijn spelers van het veld. Hij wil de niet meer verder spelen. den) tegen de rode kaart van keeper Esteban. voor dat ik Esteban een rode kaart moest geven." Nijhuis zag het incident niet aan komen. „Ik hoorde wat rumoer op de tribune en de vierde man gaf aan dat er een fan het veld op kwam", aldus de scheidsrechter. „Ik draaide me om en zag dat Este ban zich verweerde nadat de sup porter hem aanviel. Daarna trapte Esteban meerdere malen op de fan in. Dat noemen we een 'geweldda dige handeling door de doelman'. En dat is rood." Volgens oud-scheidsrechter Dick Jol handelde collega Nijhuis juist met het trekken van de rode kaart voor Esteban. De Scheveninger liet weten dat de regels voorschrijven dat een speler die zich bezondigt aan een gewelddadige actie uit het veld moet worden gestuurd. Ook al is het slachtoffer afkomstig van de tribune. Volgens financieel directeur Jeroen Slop van Ajax was de hooligan on der invloed van drank. „Hij is op gepakt en we hadden het vermoe den dat hij zwaar onder invloed van drank was", zei hij. „Natuurlijk gaan ook wij hem be straffen. Een levenslang stadionver bod lijkt me inderdaad een reële straf." Slop: „Ook onze noordelijke zijde van het stadion heeft een gracht. We hebben daar echter een po dium overheen gelegd. Zo kunnen invalide mensen ook het duel be kijken. We hebben AZ verzekerd dat het veilig zou blijven. Er waren voldoende stewards die voor de noordelijke tribune konden gaan staan." „Maar ik kan natuurlijk niet in de hoofden van de spelers van AZ kijken. We bieden onze oprechte excuses aan. Aan alles en iedereen van AZ. We schamen ons voor het gedrag van een sup porter. Dat zoiets ook vanaf de noordelijke zijde van het stadion moet gebeuren. Onze zogenoem de sfeersupporters zitten op de zuidzijde." De politie wil niet bevestigen dat het om een 19-jarige man gaat, wel zei een woordvoerder dat de ver dachte niet uit Amsterdam komt. De man is opgesloten in een poli tiecel wegens mishandeling. AMSTERDAM - Louis van Gaal heeft bewondering voor Steven ten Ha ve, de voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax. Dat ver klaarde hij gisteren tijdens de ope ning van het eerste voetbalveldje van de stichting Spieren voor Spie ren in Nieuw-Vennep. „Die man krijgt echt ongelooflijk veel over zich heen", zei de beoog de directeur van Ajax, die ambassa deur is van de stichting voor kinde ren met een spierziekte. „En toch blijft hij gewoon Steven ten Have. Dat vind ik heel knap. Dat lukt niet veel mensen onder zo'n enor me druk." Gelet op de lastige positie van Ten Have vindt Van Gaal het geen pro bleem om nog even in de wachtka mer te zitten. „Als ik de stekker er nu uit haal, dan trek ik ook de stek ker uit Ten Have", zei hij. „Dat is natuurlijk niet netjes. Ik merk wel dat ik de laatste tijd weinig aanbie dingen meer krijg. Het moet dus ook weer niet te lang duren. Nee, ik noem geen termijn. Voor Ajax heb ik nog wel even geduld. Ik zou namelijk nergens anders directeur willen worden. Voor zover ik het allemaal goed heb begrepen, is mijn benoeming opgeschort. Het woord is binnenkort weer aan de rechter. De bestuursraad moet het allemaal ook goed vinden. En die wordt niet eerder dan donderdag benoemd. Ik moet dus wel even geduld hebben. Ik ben ook niet blij met de chaos die nu bij Ajax heerst. Ik weet ook niet of alles wel zo had moeten lopen. Maar sommige mensen wilden me graag hebben." Van Gaal snapt ook wel waarom. „Want als ik in de buurt van Ajax ben, dan heeft die club altijd suc ces gehad. Dat gebeurde als voet baller, al haalde ik niet het aller hoogste niveau. Dat gebeurde als trainer en als technisch directeur. Als trainer begon ik met nul euro. Er was niet eens geld voor een kerstkaart. Natuurlijk kan Ajax weer terug naar de Europese top. Maar dan moeten we wel de jeugd opleiding verbeteren. En we moe ten met z'n allen geduld hebben. Of dat de visie van lohan Cruijff Louis van Gaai opent met een trap tegen de bal het allereerste Spieren voor Spierenveldje in de wijk Getse- woud in Nieuw-Vennep. foto Marcel Antonisse/ANP is? Volgens mij heeft niemand de laatste weken naar die visie ge vraagd." Johan Cruijff en de overige vier commissarissen van Ajax staan op woensdag 18 januari weer tegen over elkaar bij de rechter. Dan dient bij het gerechtshof in Am sterdam het hoger beroep in het kort geding dat de legendarische nummer veertien aanspande te gen zijn tegenstrevers Steven ten Have, Edgar Davids, Marjan Olfers en Paul Römer en de nv Ajax. Cruijff en consorten haalden op een belangrijk punt hun gelijk bij de voorzieningenrechter in Haar lem, die op 12 december de voorge nomen aanstelling van de directeu ren Louis van Gaal en Martin Stur- kenboom schorste. De vier gedaag de commissarissen en de directie van de Amsterdamse club zijn het niet eens met die uitspraak. De aandeelhouders van Ajax kun nen op vrijdag 10 februari laten weten of ze nog vertrouwen heb ben in de raad van commissaris sen van de Amsterdamse club. De kampioen heeft voor die dag een buitengewone aandeelhoudersver gadering uitgeschreven. Ajax komt hiermee tegemoet aan een wens van de voorzieningen- rechter in Haarlem, die zich liever niet wilde bemoeien met de machtsstrijd bij de vereniging. heerenveen - SC Heerenveen heeft gisteravond met een mon sterscore de kwartfinales bereikt van het toernooi om de KNVB-be- ker. De Friezen versloegen op ei gen veld FC Oss met liefst 11-1. Luciano Narsingh (2), Bas Dost (strafschop) en Filip Djuricic zorg den voor een 4-0-voorsprong bij de rust. Na de pauze volgden tref fers van Sven Kums, Rajiv van La Parra (2), Daryl Janmaat, Jeffrey Gouweleeuw, nogmaals Dost en Djuricic. Tussendoor, bij een stand van 7-0, scoorde Christopher Bie- ber tegen. Oss-verdediger Dennis Janssen, veroorzaker van de strafschop in de 26e minuut, moest met rood naar de kant. Ook NEC schakelde 'buurman' Achilles '29 uit. De Groesbeekse lij staanvoerder van de topklasse zon dag kon de fullprofs. uit Nijmegen niet bijbenen. NEC bereikte de laatste acht van de bekerstrijd door een 3-0-zege. Een kwartiertje was er sprake van spanning in Nij megen. Daarna schoof de Hongaar Krisztian Vadócz de bal op aange ven van Lasse Schone binnen. Nog voor er dertig minuten voor bij waren stond het 2-0. John Goossens passeerde doelman Bar ry Ditewig met een boogbal. Laat in de wedstrijd besliste Mei vin Platje het duel definitief: 3-0. Na de rust kreeg het publiek iets meer te zien. Dat kwam ook om dat Achilles '29, eerder verantwoor delijk voor de uitschakeling van eerstedivisieploeg MW, de zaken in eerste instantie wat energieker aanpakte en wat meer vooruit voetbalde. Grote kansen leverde dat nauwelijks op, maar NEC kreeg wel wat meer ruimte om op jacht te gaan naar meer treffers. Genero Zeefuik, Navarone Foor en Platje misten echter goede moge lijkheden. Ze maakten duidelijk waarom de ploeg van Alex Pastoor in de eredivisie ook niet bijster suc cesvol is. Tegen het einde had Platje nog wel succes. Op aangeven van inval ler. Nick van der Velden tikte hij de bal in het lege doel. „Misschien waren we wat te naïef om te pro beren NEC vast te zetten. Dat kost te kracht. In het laatste kwartier werden we achterin voorbijgelo pen", zei aanvoerder T\van Smits van Achilles '29, die als accountma nager uitgerekend bij NEC werk zaam is. Kevin Conboy (rechts) van NEC in duel met Achilles'29-speler Thijs Hen driks. foto Joep Leenen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29