voor maar twaalf euro zeeland 127 Achtervolging eindigt met rammen politieauto Twijfels over wettelijke regeling antihagelkanon Mosselvisser krijgt nul op rekest bij Raad van State skidome.nl om te staken, slechts 7 vertrokken met de bus naar de hoofdstad Tanja de Jonge Vlaamse loodsen voeren acties wint mountainbike tegen verhoging pensioenleeftijd idome.nl/tickets 'ii "ii »i ii'iiiiiiiwiiiwiiiiinKOTWflff^i^ffp^i^wiiiiiii11! 1 11wMFw^tt'iTr^TTTMWiïiiiiwinrïrT~Ti <i<m—Wiiwwii'iinijniiiii>miwiw———winiiiii iiiinm iniiim donderdag 22 december 2011 De politie bekijkt de ravage. foto Rolf de Feijter door Harmen van der Werf sas van cent - Stoppen was er niet bij voor een 42-jarige automo bilist uit het Belgische Oostakker. Na een achtervolging eindigde zijn dollemansrit vanuit Axel over de Tractaatweg (Terneuzen-Zelzate) in de Europalaan in Sas van Gent. De Belg ramde daar op volle snel heid een politieauto die dwars op de weg was gezet. De inzittende agenten waren voor alle zekerheid uitgestapt. De poli tie kwam de man op het spoor, na dat bewoners van de Eisenhower- laan en omgeving in Axel hadden gemeld dat een onbekende auto mobilist diverse auto's had bescha digd. Wie dit had gedaan, was on bekend, tot er een melding kwam van de vernieling van een slag boom aan de Industrieweg in Sluis kil-Oost. De politie trof de vermoe delijke dader vervolgens op de Tractaatweg richting Zelzate aan. Hij negeerde stoptekens en sloeg af naar Sas van Gent, waar hij de doodlopende Europalaan inschoot en moest keren. Op de terugweg ramde de Belg de dwars op de weg geplaatste poli tieauto die over de kop sloeg en to taal werd vernield. Hij moest toen wel stoppen. De man had geen uiterlijke ver wondingen. Hij is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Een bloedtest moet uitwijzen of hij on der invloed reed. door Frank van Cooten heinkenszand - Het is nog maar de vraag of er een regeling komt waardoor het gebruik van de anti- hagelkanonnen in Borsele binnen de wettelijke normen valt. De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) spreekt haar twijfel uit in de jongste nieuwsbrief „Het gemeentebestuur van Borsele laat geen mogelijkheid onbenut om victorie te kraaien. Het Rijk gaat het allemaal regelen. Het CDA idem dito. Nogal voorbarig. Eerst werd een aanpassing van het activi- teitenbesluit begin volgend jaar verwacht. Nu is dat al verschoven naar half 2012." De procedure die de BZZB heeft aangespannen te gen het gebruik van negen antiha- gelkanonnen gaat een nieuwe fase in. Het dagelijks gemeentebestuur heeft de bezwaren ongegrond ver klaard. De zaak is voorgelegd aan de bestuursrechter in Middelburg. Volgens de BZZB zijn de kanon nen het afgelopen knalseizoen ze ker negentien keer aangezet en lang niet altijd als er hagelkansen werden voorspeld. MIDDELBURG - Tanja de )onge-Del- forge uit Clinge is de winnaar van een mountainbike, omdat zij haar stem heeft uitgebracht tijdens de PZC-verkiezing voor de beste le raar of lerares van Zeeland. Deze prijs werd door de redactie verloot onder alle mensen die een sms of e-mail hebben gestuurd. Hans Altenburg, leraar biologie en economie op het Reynaertcollege in Hulst, won afgelopen vrijdag de PZC-wisselbokaal. vlissingen - Vlaamse loodsen voe ren acties tegen verhoging van de vervroegde pensioenleeftijd door de nieuwe Belgische regering van 60 naar 62 jaar. Zee- en kustloodsen hebben gister middag om vijf uur het werk neer gelegd en zetten hun staking voort tot elf uur vanochtend. Hun colle ga's die schepen beloodsen op de Westerschelde en Kanaal Gent-Ter- neuzen, grijpen naar een ander ac tiemiddel. Ze houden zich sinds gistermiddag twaalf uur stipt aan hun werkrooster en blijven dit doen tot vandaag twaalf uur. Sven Deridder van de Beroepsvereni ging van Loodsen: „Zonder enig overleg wordt voorgesteld de pen sioenleeftijd te verhogen. Dat kun nen wij niet accepteren." Vlaamse loodsen bedienen 72,5 procent van de schepen voor Antwerpen en Gent, Nederlandse loodsen de rest. Nederlandse loodsen werken door, maar zij zullen geen schepen beloodsen die op de rol staan voor Vlaamse collega's. lesuren helemaal niet zitten. „Als er straks 1040 uur les gegeven moet worden, doe je niks meer in de les. Daardoor verlies je al je mo tivatie. Ik zit in het examenjaar, dus ik zal er geen last van hebben, maar ik vind het belangrijk voor anderen om hier tegen in actie te komen. Ik vind een demonstratie een heel goed idee." Sebastiaan deed vier jaar geleden ook mee aan demonstraties tegen de 1040-urennorm in Middelburg. Toen liep het behoorlijk uit de hand. „We hebben toen ook onze stem laten horen, maar het liep uit de hand omdat er niets georgani seerd was. Dat was niet goed." Mi chelle: „Ik hoop dat het nu rustig blijft in Amsterdam. Dan worden we ook eerder serieus genomen." Eerlijk is eerlijk, bekennen de actie voerders, ze maken de reis naar de hoofdstad niet alléén om te de monsteren. „Ik wil nog wel de stad in", zegt Sebastiaan. Kyra lacht. „Het is gewoon leuk om een dagje naar Amsterdam te gaan. En het kost maar twaalf euro." Joshua Willems haalt zijn schouders op. „Ach, ik snap waarom er gedemon streerd wordt, maar op mij heeft die wet geen effect. Ik heb geen op- hokuren. Ik wil gewoon een dagje naar Amsterdam." De opkomst tijdens de scholieren demonstratie in Amsterdam valt woensdagmiddag tegen. Het Lan delijk Aktie Komitée Scholieren (LAKS) hoopte op vijf a tiendui zend demonstranten, maar er zijn naar schatting duizend scholieren naar het Museumplein gekomen. mervakanrie moeten ze ook afblij ven. En de sportdag wordt ook al als vrije tijd gezien en niet als schooldag. Nou, dat doe ik dus écht niet voor m'n lol." Sebastiaan Bosscher uit 5 havo ziet de extra demonstreren hadden een hele bus voor zichzelf. foto Dirk-Jan Gjeltema den haag - Staatssecretaris Schultz-van Haegen van Infrastruc tuur en Milieu hoeft een mosselte ler uit Yerseke geen schadevergoe ding te betalen voor het verloren gaan van zijn mosselpercelen in 2001. De mosselteler eiste twee miljoen euro schadevergoeding van het ministerie. Dit besliste de Raad van State woensdag. Mosselbedrijf C.P. van ijsseldijk stapte eerder deze maand naar de raad om genoeg doening te krijgen. Ijsseldijk en de landelijke overheid liggen al tien jaar in de clinch over een schadeloosstelling voor het openzetten van de Haringvlietsiui- zen in 2001 in verband met de ster ke oostenwind destijds. Daardoor ontstonden flinke zuur- stofarme schuimlagen en die zou den geleid hebben tot mosselsterf- te in de monding van de Ooster- schelde waar Iisseldijk zijn mossel percelen heeft. De Raad van State bepaalde woensdag dat er geen aantoonbaar verband is tussen de toevoer van rivierwater via de Haringvlietslui- zen en de door ijsseldijk beweerde schade. Het hoger beroep van de mosselte ler tegen de staatssecretaris werd door de hoogste bestuursrecht- bank ongegrond verklaard. Samen spelen in de sneeuw! Sneeuwattractiepark Skidóme b.v. Baanvelderr 13,. Rucpheri T. +31(0)165 - 34 31 34 E. info@skidome.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27