Streep door plan spoorbak zeeland 125 Onderscheiding voor Middelburgs echtpaar berco Lammetje kijken in buik van schaap veel voordeel GOES Betonnen bak en lagere snelheid goederentreinen helpen te weinig tegen hinder Wethouder Herselman overleeft twee moties donderdag 22 december 2011 sg&msmmmm door Frank Balkenende goes - De aanleg van een Goese spoorbak is definitief van de baan. Uit onderzoek blijkt dat een beton nen bak onder het spoor in de stad Goes onvoldoende afrekent met trillingshinder voor aanwo- nenden. Maar dat doet ook het on derzochte alternatief niet: een snel heidsbegrenzing voor goederentrei nen tot zestig kilometer per uur. Als één van de weinige gemeenten in Zeeland heeft Goes een trillings- onderzoek laten doen door TNO en het bureau Peutz. Daarbij is ge keken naar het effect van zowel een spoorbak als een lagere snel heid van goederentreinen. De on derzoeken tonen aan dat in Goes de richtlijnen voor trillingshinder worden overschreden, zowel over dag als in de avond en nacht. Echter geen van beide gedachte op lossingen bestrijdt de trillingshin der in voldoende mate. De ruim veertig miljoen euro vergende spoorbak zou de trillingen voor minstens de helft moeten terug dringen. Uit de onderzoeken blijkt dat dat maximaal 37 procent is en die reductie is volgens de deskun digen in de praktijk nauwelijks voelbaar. Ook een lagere snelheid van de goederentreinen haalt te weinig uit. Goes lijkt nu terug bij af Wethouder Loes Meeuwisse (WD, spoorproject) bestrijdt dat. „Hoewel alles lang duurt, want we zijn als gemeenten een pionier op dit gebied, is er nu wel duidelijk heid. We weten dat de trillingsnor men worden overschreden en dat de bak of een lagere snelheid te weinig opleveren. Het is goed dat we niet over één nacht ijs zijn ge gaan en gedegen onderzoek heb ben laten verrichten. Stel je voor dat we de bak hadden aangelegd en later concluderen dat dat wegge gooid geld was. Ook kunnen we nu naar het ministerie hard ma ken dat er wel wat moet gebeuren, omdat de richtlijnen voor trillings hinder in onze stad wel worden overschreden." Goes wil nu samen met het minis terie van Infrastructuur 8c Milieu en railbeheerder Prorail kijken naar andere oplossingen. Er zijn immers verschillende bronnen voor de trillingen, bijvoorbeeld de spoorovergang aan de Buys Ballot straat, de kruiswissel bij de over weg Kloetingseweg, de goederen treinen zelf en de mate waarin het spoor vlak is. Ook wil de gemeente praten over een nachtelijke snelheidsbeper king voor goederentreinen van 40 kilometer per uur. vlissingen - Ze zetten zich al zo veel jaren samen in voor (verstan delijk) gehandicapten, dat het ook niet meer dan logisch en rechtvaar dig is dat het echtpaar Le- bon-Blommers samen een konink lijke onderscheiding krijgt. Gistetavond was het dan zover, tij dens de kerstviering van de Kans- Plus ledengroep Walcheren. Mijn heer Lebon (64) is daar altijd de 'ceremoniemeester', met zijn vrouw (62) als rechterhand. Net na zevenen nam plotseling burge meester Koos Schouwenaar van Middelburg de regie even over. Hij reikte beiden een lintje uit. Mijn heer en mevrouw Lebon zijn be noemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Het Middelburgse echtpaar zet zich al sinds 1988 in voor verstan delijk gehandicapten, in het bijzon der voor de welzijnsaccommodatie Ons Plekje in Vlissingen, dat ze mee beheren en onderhouden. Ook organiseren ze tal van activi teiten, zoals busreizen, Sinter- klaas- en kerstfeesten, playback- shows. Verder is mijnheer Lebon actief voor de KansPlus ledengroep Wal cheren, een vereniging voor men sen met een verstandelijke beper king. Hij is bestuurslid en vrijwilli ger bij activiteiten. Bovendien is hij de laatste tien jaar rayonhoofd voor de collectie van het Fonds Ge handicapten in Vlissingen. lange vorststraat - goes kapelle - De Kapelse wethouder Ion Herselman kan aanblijven. Hij overleefde dinsdagavond een mo tie van afkeuring en een motie van wantrouwen. Het ging om het niet melden van zijdelingse betrokkenheid bij een bedrijf dat van criminele activitei ten wordt verdacht. Herselman, doet de boekhouding voor een van de verdachten. Hoewel burge meester Anton Stapelkamp de raad in vertrouwen had willen melden dat er een klant van Her selman was aangehouden, hield de wethouder dat liever geheim van wege de beroepsregels aangaande privacy. De Kapelse gemeenteraad verlangt wel van de wethouder dat hij zich in het vervolg beter kwijt van zijn actieve informatieplicht aan de raad. Hij moet zich ervan bewust zijn, dat een schijn van belangen verstrengeling gauw gewekt is, en dat onduidelijkheid Kapelle scha de kan berokkenen. Het echtpaar Lebon-Blommers is koninklijk onderscheiden voor hun zorg voor verstandelijk gehandicapten. Ze kre gen de onderscheiding tijdens de kerstmaaltijd van de KansPlus ledengroep Walcheren. foto Izaak Verkeste WEBLOGS PZC-verslaggevers houden blogs bij over cultuur, literatuur, levensbe schouwing en voetbal: pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl s door Frank van Cooten heinkenszand - Bezoekers van de lammetjesdagen in de schaapskooi in Heinkenszand kunnen zelfs de lammetjes al zien als ze nog in de buik van het schaap zitten. De schapen worden gescand. Be zoekers kunnen dus 'live' zien of er al dan niet een lammetje in de buik zit. De lammetjesdagen zijn van dinsdag 27 tot en met zaterdag 31 december. Engel Reinhoudt vertelt en zingt, de wol van de schapen wordt ge sponnen door spinsters en herder in Marjan Bosgoed vertelt over het leven van een herder met schapen en hond op de Zeeuwse bloemdij- ken. Tevens worden de schapen die in de winter binnen blijven, ge schoren, er is een demonstratie van hoefsmid Marcel Raats en schilder Kees Bruines schildert een portret van de schapen. Onderzoekers kunnen met Peter Boelee braakballen gaan pluizen om te ontdekken wat de uil heeft gegeten. Wie de kerstkilootjes eraf wil lo pen, kan meedoen aan een natuur- excursie met een gids van Natuur monumenten. De excursie duurt een uur en start om 13.00 en om 15.00 uur. Volledig programma op www.schapenboerderij.nl. Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra. Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha. Maison Scotch, Rosner, Scotch Soda. NZA en Polo-jeans DOMBURG OOSTSTRAAT 1 Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Riverdale, Riviera-maison, Silk-ka, Lifestyle home collection. Van der Leeden mandwerk. Pip Home. Countryfield, Zusss MIDDELBURG MARKT 73 RENESSE HOGEZOOM 171 ZOUTELANDE NOORDSTRAAT 109

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25