voor héél Walcheren De gehele wintercollectie Nieuwe biomassacentrale in Sluiskil Jeans Inn f 3 halen I2 betalen Kinderkerstfeest in Catharinakerk Tunnel gevaarlijk door wateroverlast 2011 gewoon jaar voor Bressiaanse redders QR-codes op borden park Oosterschelde z in z i Juwelier De Vos Programmaraad SPIJKERHARD DE BESTE! ■aMMenam ZOUTELANDE In de Catharinakerk in Zoutelande wordt zaterdag om 17.00 uur een kerstfeest gevierd voor de kinde ren en jongeren. Remy van Keulen (29) en Johan Wondergem (28) brengen het kerstverhaal tot leven. De viering duurt drie kwartier tot een uur. Na afloop staat er warme chocomel, koffie en thee klaar met iets lekkers. VLISSINGEN Fietsers in Vlissingen klagen over wateroverlast in de tunnel aan de Zuidbeekseweg. De tunnel, waar dagelijks veel scholieren door fiet sen, staat bij regenachtig weer re gelmatig blank. Ook afgelopen maandag was dat het geval. De raadsfractie van GroenLinks vraagt het college van B en W om de situa tie te verbeteren. UIT Concerten, optredens, voorstellin gen: ga voor een overzicht naar www.pzc.nl/uit. MEEST GELEZEN 1. Kerstbonus Walcherse gemeenten 2. Jongen (14) ligt dronken op straat 3. Horeca bij Oranjemolen mag STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto BRESKENS Het KNRM-reddingsstation in Bres- kens is afgelopen jaar tot nu toe 58 keer in actie gekomen. Dat is niet veel meer of minder dan andere ja ren. De zomer was relatief rustig door het slechte weer, waardoor er minder pleziervaart was. De KNRM in Breskens kreeg met alle mogelijke vormen van hulpverle ning te maken. ZIERIKZEE Natuurorganisatie IVN heeft op al le informatiezuilen van het Natio naal Park Oosterschelde QR-codes geplakt. Als je deze code scant met de came ra van je smartphone kom je op website van het IVN terecht. Daar op is te lezen welke activiteiten er rond de Oosterschelde worden ge organiseerd. Kanaalstraat 13 4388 BJ Oost-Souburg Tel. 0118-462570 donderdag 22 december 2011 nieuws, want 'draaien van muziek, dat kan onze computer veel beter' Het beleid van Walcheren FM is in handen van een programmaraad, met daarin de belangrijkste maat schappelijke, culturele en geeste lijke stromingen. De leden zijn: Mariska Burgers, Middelburg. Por- thos. Maatschappelijke Zorg. Maaike Ritsema, Middelburg. Zeeuws Museum. Kunst, Cultuur. Ank Robinson-Muller, Oost-Sou burg. Raad van Kerken. Jet de Klerk, Middelburg. Perspec tief Vlissingen. Onderwijs, Educatie René van Gelder, Middelburg. FNV. Werknemers. Adil Nabil, Middelburg. Mozaïek Walcheren. Etnische minderheden. Nelly Tiggelman, Middelburg. Sportraad Vlissingen. Sport Carla Schönknecht, Vlissingen. VW Walcheren. Recreatie, Toerisme. Jan van Beers, Koudekerke. SVRZ. Ouderen. Han Kole, Biggekerke. ZLTO. Agrari sche sector. •Walther van Peene, Crijpskerke. Popproject Hooi! Koorts. „We gooien de vrijwilligers niet in het diepe", beklemtoont Ingel- se. „Iedereen die met z'n stem op de radio komt, krijgt een coach. Daar hebben we een trai ningsprogramma voor van de VRT, de Vlaamse radio. Het is de bedoeling ook li ve programma's te ma ken. Op de markt of bij evenementen. „Want we willen zichtbaar zijn, ook op straat. We gaan ook uitzenden vanuit pop podia als De Piek, het Schutters hof en zalen als het Kasteel van Batavia in Westkapelle. De zendvergunning geeft de om roep ook het alleenrecht op pu blieke lokale televisie. Maar daar wagen de radiomakers zich niet aan. Dat betekent niet per se dat Walcheren verstoken blijft van lo kale televisie. „Als anderen van onze vergunning gebruik willen maken, dan staan we daar voor open. Maar die moeten zich dan wel aan de Mediawet houden, net als wij." wel mee. We weten waar we mee bezig zijn. Behalve een financieel deskundige, zijn vrijwel alle be stuursleden gepokt en gemazeld in de Walcherse radiowereld. Neem Rick Verhaagen. Die zat hier voor de kust al in 1979 op de boot van Mi Amigo. Ikzelf was de eerste die met zijn stem op Atlan tis was te horen. Samen hebben we nog bij Radio Noordzee ge werkt. Of neem onze secretaris: Ron de Nood. Die zat bij Aktief, Cool FM en zenders in Brabant." Volgens Ingelse staan op heel Wal cheren tientallen mensen te trap pelen om op de kruiwagen te springen, vrijwel allemaal mensen die al eerder radio maakten. Een eerste inventarisatiebijeenkomst trok m^er dan twintig belangstel lenden. Er wordt ook aangestuurd op samenwerking met Rawa, de omroep voor zieken- en verzor gingshuizen. Dan heb je het met een al over 45 vrijwilligers. Daar zitten mensen bij die ook een ge sproken nieuwsblad maken. Middelburg. Op de trap van dat gebouw vlnr: secretaris Ron de Nood, voor- Wim Dingemanse. foto Ruben Oreel door Maurits Sep sluiskil - Op het terrein van He ros in Sluiskil kan een tweede bio massacentrale worden gebouwd. Het gaat om een centrale waar uit afvalhout vijf megawatt elektrici teit en warmte gemaakt wordt. Met de bouw is een investering ge moeid van 17,5 miljoen euro. Alle vergunningen en subsidies zijn binnen, zegt Koos Tesselaar van in genieurs- en adviesbureau Taken, dat het plan ontwikkelde. Er ligt een contract met Heros om de cen trale op het terrein van dat bedrijf te bouwen en de provincie Zee land heeft ingestemd met de bouw. Bovendien is rijkssubsidie toegezegd voor het project van maximaal 47,5 miljoen euro. Dat is het hoogst haalbare bedrag bij een volledige productiecapaciteit van duurzame energie in de centrale gedurende twaalf jaar - de termijn waarbinnen de centrale wordt afge schreven. „Die is daarna niet op, maar kan volledig opgeknapt wor den. Dat betekent dan een nieuwe investering", zegt Tesselaar. Per jaar is zo'n 55.000 ton schoon bouwhout, zaagafval, bermgras en groenafval nodig aan biomassa. Op dit moment vinden gesprek ken plaats met mogelijke leveran ciers én met afnemers van de stroom. Volgens Tesselaar gaat het onder meer om vijf tot tien grote bedrijven in de buurt van centrale die veel energie verbruiken. Taken Adviseurs en Ingenieurs heeft speciaal voor het project een BV opgericht, Bio2E Terneuzen. Het project is gisteren te koop ge zet, Tesselaar stelt dat er veel be langstelling voor is, zowel bij Ne derlandse als Vlaamse bedrijven. „Dat zijn bouwers die de centrale willen bouwen en onderhouden, investeerders in duurzame ener gie, energiebedrijven, bedrijven die afvalhout als restproduct heb ben en grote energieverbruikers." Voor 12 januari 2012 moeten be langstellenden reageren. Daarna hebben ze drie weken om met een concreet voorstel te komen. Eind januari wordt bekend wie het pro ject koopt. De bouw van de bio massacentrale in Sluiskil kan in de herfst van 2012 beginnen. De cen trale kan dan begin 2014 in ge bruik worden genomen. Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23