Zeeland PZC Restart voor meer Vlissingse jeugd Supersmoker WALCHEREN 22 en 23 25 RISICOJONGEREN Gemeente is gecharmeerd van project en resultaten Verlicht kerstverhaal Olifanten lunchen in de Walstraat Jonge winkeldief aangehouden almanak Donderdag 22 december 2011 Voor het eerst radio voor heel Walcheren 21 Middelburgs echtpaar ontvangt koninklijke onderscheiding Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het jongerenproject Restart is voor Antilliaanse risico jongeren in Vlissingen zo succes vol gebleken, dat de gemeente de doelgroep wil uitbreiden. Als één van de 22 'Antillianenge- meenten' in Nederland heeft Vlis singen vorig jaar de Rotterdamse Stichting Roat (Reach Out And Touch) binnengehaald om school uitval, werkloosheid en criminali teit onder Antilliaanse jongeren te rug te dringen. Door hen in hun taal en in hun omgeving te benade ren krijgt Angelo Anzola, de drij vende kracht achter de stichting, de jongeren in beweging. Dat gaat verder dan straathoek werk. Anzola zoekt de jongeren niet alleen op, maar neemt ze ook (mét hun ouders) mee naar zijn 'honk' aan de Adriaan Coortelaan. Op Vrijburg zit sinds een tijdje een sleutelwerkplaats, waar ze aan hun auto's en brommers kunnen sleutelen. Iemand uit de stichting coacht hen, met behoud van uitke ring. Ook heeft Anzola al veel vrij willigers weten te verzamelen. Het is de bedoeling dat die, met be hulp van de geijkte instanties, het project draaiende houden zodra de subsidie stopt. Dat is als gevolg van de bezuinigingen niet in 2023, maar volgend jaar al. De werkplaats moet steeds meer leerwerkbedrijf worden, van waar uit jongeren doorstomen naar de reguliere arbeidsmarkt. En dat zij die hun roeping als monteur heb ben gevonden straks niet meer al leen aan hun eigen auto's sleute len, maar ook aan die van klanten. Instanties als Porthos, TEscaut en de politie werken er weliswaar aan mee, maar bemoeien zich niet te veel. Zo gaat Anzola de bureaucra tie voorbij. Van die gedachte en de resultaten - jongeren zijn van straat, en er zijn veel minder klachten over overlast - is de gemeente Vlissin gen zo gecharmeerd geraakt dat ze Anzola heeft gevraagd ook andere risicojongeren onder zijn hoede te nemen. Daarbij denkt de gemeen te nog niet aan een specifieke groep of aan een specifieke wijk, omdat de lastpakken nog wel eens door de stad willen 'zwerven'. Anzola heeft het verzoek overi gens aanvaard. De gemeente Vlis singen gaat nu een duidelijke op dracht formuleren en berekenen hoeveel ze daarvoor over heeft. An zola wordt betaald naar prestatie, niet naar uren. OOST-SOUBURG - Ouderwetse kersttaferelen en lantaarns in Oost-Souburg. Kinderen van basisschool Het Kompas liepen gisteravond sa men met hun ouders een lichtjestocht' waar in het aloude kerstverhaal werd verteld. Be kende scènes uit het verhaal werden daarbij verspreid over de wijk Schoonenburg nage speeld. De kinderen maakten kennis met onder ande ren de herders, engelen, de Drie Koningen en natuurlijk aan het einde de kerststal met het kindje Jezus. Dat er af en toe wat onduidelijk heid over de route was, kon de kerstsfeer niet verpesten, zeker niet toen er onderweg tijd was voor een winterse lekkernij. foto Izaak Verkeste VLISSINGEN Olifanten en andere dieren van het Groot Kerstcirus Zeeland krijgen vanmiddag om twaalf uur een lunch aangeboden door Albert Heijn bij de ingang van winkelcen trum Scheldeplein. De dieren zul len ongeveer een half uur op het plein zijn. Vanavond geeft het cir cus zijn eerste van zeventien voor stellingen in de tenten aan de Schel- destraat De première is om 20 uur. MIDDELBURG Een 14-jarige jongen uit Vlissingen is gistermiddag betrapt op winkel diefstal. In een winkel aan de Sir Winston Churchilllaan in Middel burg had de jongen alcoholische drank meegenomen zonder deze te betalen. Hij werd betrapt door winkelmedewerkers. De jongen werd meegenomen naar het politie bureau en tegen hem wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. Tip? redactie@pzc.nl Een gewild apparaat voor mensen die willen stoppen met roken maar toch een shot nicotine nodig hebben: De supersmoker, sinds kort in het be zit van een collega van dat Goese kantoor. Noem haar gerust een ket tingrookster. Voordeel van de super smoker is dat je gewoon binnen kunt roken. Er komt immers alleen wat reukloze waterdamp vrij. De collega is echter solidair met de nog rokende collega's die de kou trotseren om hun rokertje op te steken. Ze gaat voor de gezelligheid mee naar bui ten. Met de supersmoker uiteraard. Maar op een middag was ze plots weer verdwenen. Het elektronische hebbedingetje deed het niet meer. Aan een aansteker had ze niets. Het ding moest aan de oplader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21