effeweg.nl Irakese crisis verdiept zich iol buitenland Bradley Manning, een labiele geest die Lady Gaga imiteerde 1? supervoordelige busreizen STEDENTRIPS VOORJAAR 2012 OF WAT DACHT U VAN Kijk op wwvi.effeweg.nlof bel 0529 - 46 96 67 CONFLICT Sjiieten en soennieten botsen weer Schoonmaak donderdag 22 december 2011 3 dagen Londen Nachtcruisev.a. 79,- Vertrek o.a.: 17, 20, 23, 24, 27, 29 feb 4 dagen Parijsv.a. 129,- Vertrek o.a.: 13, 27 jan, 10,17, 24 feb 5 dagen Berlijn Voorjaarsaanbiedingv.a. 149,- Vertrek o.a.: 9, 23 jan, 6, 20, 27 feb 4 dagen Kopenhagenv.a. 159,- Vertrek o.a.: 2, 30 mrt, 6, 13, 20 apr Het Boheems Paradijs is één van de mooiste natuurgebieden van Tsjechië. Praag is één groot openluchtmuseum met schitterende paleizen, kloosters en kerken. Deze reis is een aanrader voor liefhebbers van cultuur, natuur en gezelligheid. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet, begeleiding door uw chauffeur (tevens reisleider) en vervoer per Tourist Class touringcar Bezoek drie bijzondere Engelse steden vol karakteristieke bouwwerken. Bekijk in Oxford de universiteit en de schitterende botanische tuinen. Zet uw horloge gelijk met de Big Ben en neem in Cambridge een kijkje bij King's College. Inclusief: Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet, overtocht per boot Calais- Dover of Eurotunnel, begeleiding door uw chauffeur (tevens reisleider) en vervoer per Tourist Class touringcar 5 dgn Brugge en Vlaamse Kustv.a. €159,- 4 dgn Thüringenslechts €169,- 8 dgn Tirol, Kufstein en Tegernseev.a. €349,- Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Vermeld bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip Alle fouten voorbehouden M Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €18,- reserveringskosten per boeking. 'I' 'II ilH'iVft»W«HI BSSS88^88SK®88B®SBaa» HS0M Sjiitische premier dreigt met vervanging van soennitische ministers. Soennitische ministers boycot ten kabinetsvergaderingen om dat premier te veel macht naar zich zou toetrekken. Sektarisch geweld dreigt. BAGDAD - De politieke crisis in Irak verdiept zich. De sjiitische premier Nuri al-Maliki dreigde gisteren de ministers te vervangen van het door soennieten gesteunde blok Iraqiya als zij hun boycot van de re gering voortzetten. De spanningen tussen de sjiieten en soennieten in het kabinet Ick pen steeds verder op. De ministers van Iraqiya zeggen dat ze steeds minder invloed krijgen in de rege ring, terwijl Maliki meer macht naar zich zou toetrekken. Daarom boycotten ze de zittingen. De premier waarschuwde op een persconferentie dat ze worden ver vangen als ze bij de volgende kabi netsvergadering weer afwezig zijn. Daarmee zou feitelijk een einde ko men aan de regering van nationale eenheid die een jaar geleden na moeizame en langdurige onder handelingen tot stand kwam. Later op de dag kwam Maliki nog met een oproep aan alle politieke partijen om de crisis tijdens een conferentie in de komende dagen op te lossen. Als er dan geen oplos sing komt, wil hij een meerder heidsregering gaan vormen. De verhouding werd deze week verder op scherp gezet door de uit vaardiging van een arrestatiebevel tegen vicepresident Tareq al-Has- hemi, een prominent soennitisch lid van Iraqiya. Hij wordt gezocht omdat hij een doodseskader zou hebben gerund. Hashemi spreekt de beschuldigin gen tegen. Hij is naar de autono me Koerdische regio in Noord-Irak gevlucht. Maliki riep de Koerdische autoriteiten op de vicepresident over te dragen aan justitie. Gebeurt dit niet, dan ko men er 'problemen'. De internationale bezorgdheid over de situatie in Irak neemt toe. De Amerikaanse vicepresident Jo seph Biden heeft telefonisch con tact gehad met Maliki en aange drongen op samenwerking om nieuw sektarisch geweld te voorko men. ILIGAN - Een broer en zus in de Filip pijnen maken hun huis schoon dat onder een laag modder bedekt raak te tijdens de overstroming van afge- door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Het Amerikaanse le ger had de labiele, paranoïde Brad ley Manning nooit naar Irak moe ten uitzenden en hem al helemaal geen staatsgeheimen moeten toe vertrouwen. Dat beeld komt naar voren na vijf dagen van de hoorzitting in de zaak tegen de 24-jarige soldaat, die verantwoordelijk wordt gehouden voor het lekken van honderddui zenden geheime documenten naar WikiLeaks. De overheidsaanklagers hebben in middels het verhoor van hun zes getuigen afgerond. De aanklagers zeggen bewijs te hebben dat Man ning via zijn computer contact had met Julian Assange, de oprich ter van de klokkenluiderswebsite Wikileaks. Ook zou hij in een e-mail naar een kennis toegegeven hebben dat hij de video, waarop een Amerikaanse helikopteraanval te zien is waarbij burgers werden gedood, gelekt heeft naar Wiki Leaks. Eerder werd al bekend dat op Mannings werk-pc tienduizend geheime documenten werden ge vonden. Volgens zijn meerdere Jihrleah Showman vertoonde Manning al voor zijn uitzending vreemd ge drag. Zo sloeg hij haar ooit met een gebalde vuist in haar gezicht, schreeuwde hij zo hard dat er speeksel uit zijn mond kwam, vond ze hem een keer in foetus houding op een tafel en werd na Bradley Manning j[m) wordt de rechtszaal uitgeleid, foto Patrick Semansky/AP een ruzie gevreesd dat hij zijn wa pen zou trekken. De getroebleerde soldaat, die zijn homoseksualiteit verborgen moest houden, werd al leen naar Irak gestuurd omdat zijn expertise op het gebied van com puters hard nodig was. Die expertise zou hij uiteindelijk gebruiken om geheime documen ten op cd'tjes te branden, terwijl hij deed alsof hij playbackte op de muziek van Lady Gaga. Veel van die documenten vonden vervol gens via WikiLeaks hun weg naar de openbaarheid. De hoorzitting, die afgelopen vrij dag op de legerbasis Fort Meade begon, moet duidelijk maken of Manning kan worden vervolgd voor het lekken van staatsgehei men. Sinds gisteren roept de advo caat van Manning zijn getuigen op, dat zijn er naar verwachting drie. Manning wilde aanvankelijk ook president Barack Obama en minister Hillary Clinton (buiten landse zaken) oproepen, maar dat werd geweigerd. Manning vertoonde zich bij de hoorzitting voor het eerst sinds hij in mei 2010 werd opgepakt in het openbaar. Eerst werd hij vastge houden op Fort Meade maar na be richten over slechte behandeling werd hij overgebracht naar Fort Leavenworth (Kansas). De aanklager heeft bekend ge maakt niet de doodstraf te zullen eisen als Manning wordt vervolgd. Wel hangt de soldaat een levens lange gevangenisstraf boven het hoofd. zie onze website:buitenland Britse militairen steunen Manning in zijn strijd Boekcode: fisci vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 10