miljoenen, is de vraag zeeland 127 w Zorgen provincie over bouwgrond gemeenten Kffir 'Voorkom ontpoMering' brieven Materialen van Zalco terrein 'Werknemers Actie kerstpakket kunnen claimen' 's beëindigd T/M 23 DEC gmJL €5 - O O PROFITEER NU VAN DE LAAGSTE PRIJZEN k HP CARTRIDGES! li_ woensdag 21 december 2011 hum ■■irmii Wil» iiiam wil r imnwu»n m i mi iin*wiii>'i iii <iiiiiiwiiimmirinn HBSHMBMMBKSaMÜ door Marcel Modde middelburg - Verschillende ge meenten in Zeeland hebben een 'te optimistische kijk' op de toe komstige ontwikkelingen in de bouwgrondexploitatie. Volgens de provincie wordt onvoldoende reke ning gehouden met grote verande ringen. Gedeputeerde Staten hebben de jaarrekeningen uit 2009 en 2010 la ten doorspitten. Daaruit blijkt de noodzaak van een regionale regie, bovengemeentelijke samenwer king en afstemming op het vlak van nieuwbouwplannen, luidt de conclusie. In een brief aan de colleges van burgemeesters en wethouders wij zen GS op de afgenomen grond waarde als gevolg van dalende wo ningprijzen en andere demografi sche ontwikkelingen. „We zien dan ook ten opzichte van de reële behoefte aan woningen en bedrijfs terreinen een grote overmaat aan grondposities, zelfs voor de lange termijn." Het dagelijks provinciebe stuur stelt vast dat gemeenten in toenemende mate grond moeten afwaarderen en plannen tegen ern stige vertraging of zelfs stilstand aanlopen. Eerder dit jaar bleek uit landelijke cijfers van het CBS en ei gen onderzoek van deze krant al dat gemeenten in Zeeland er over de afgelopen jaren miljoenen eu ro's bij zijn ingeschoten. De groot ste klappen vielen in Vlissingen (2009 en 2010), Terneuzen (2009), Sluis (2009), Tholen (2009) en Goes (2010). En het eind is nog niet in zicht, waarschuwen GS. „Naar ons oor deel beginnen de problemen nu pas zichtbaar te worden." Om ver velende verrassingen voor te blij ven, wil het provinciebestuur straks ook de jaarrekening 2011 van de gemeenten zien. De provincie is voor het financieel onderzoek uitgegaan van de huidi ge boekwaarde van de gronden, de exploitatiereserve en wat gemeen ten verwachten te verdienen aan de uitbreidingsplannen. Daaruit blijkt dat de waarde van de grond in de boeken nog steeds wordt op geschroefd en reserves afnemen. Heftrucks die eigendom zijn van Feyter Forklift Services verlaten dinsdag de poort bij Zalco. Het rollend materieel werd vorig jaar door Zalco verkocht en terug gehuurd. foto Ruben Oreel vlissingen - Op het bedrijfsterrein van Zalco was dinsdag nog enige bedrijvigheid te zien. Zo werden er verschillende materialen van het bedrijfsterrein gehaald. Daar was ook een partij alumini um bij. Die was volgens curator Benne van Leeuwen al verkocht en betaald en kon door de nieuwe eigenaar afgehaald worden. Het metaal is met vrachtwagens afge voerd. Van Leeuwen geeft aan dat er heel wat tijd gestoken wordt in deze af wikkeling en overdracht van de ei gendommen van derden. „We zijn druk doende die spullen terug te geven." Internationaal heeft het faillisse ment van Zalco ook de aandacht getrokken. Zo wordt er over be richt in onder meer de Amerikaan se (financiële) pers en op finan ciële websites. vlissingen-oost - Werknemers van Zalco kunnen een claim indie nen bij de curator om hun vrije da gen uitgekeerd te krijgen. Dat zegt Rendert Algra van vakbond De Unie. De Unie hield gistermiddag een bijeenkomst voor de leden op het terrein van de fabriek. De personeelsleden van Zalco krij gen twintig van hun vrije dagen uitbetaald door het UWV. Alle da gen die ze daar bovenop nog had den staan, zijn ze kwijt. „Mensen kunnen een vordering indienen", zei Algra. „Ze komen dan wel rede lijk onderaan de lijst van schuld eisers: met een vordering voor sala ris kom je hoger op die lijst." Algra weet niet hoe groot de kans is dat mensen hun dagen daadwer kelijk uitbetaald krijgen. „Dat zal per geval verschillend zijn. En het hangt af van wat de curator nog te genkomt." sas van gent - Jim van Belzen uit Sas van Gent heeft de Hissinkprijs van de Nederlandse Bodemkundi- ge Vereniging (NBV) voor zijn on derzoek naar de verstoring en her stelprocessen bij de ontwikkeling van de schorren in het Wester- scheldegebied. In dit onderzoek toont hij aan dat de erosie en her- groei van schorren volgens wiskun dige wetten verloopt. De jury vindt het onderzoek aan de hand van dertig jaar luchtfoto's uniek en baanbrekend. den haag - Nederland moet voortaan 'alles op alles zetten' om te voorkomen dat moet worden ontpolderd voor nieuwe verdiepin gen van de Westerschelde. Dat vindt de Tweede Kamer. Die steunde gisteren een voorstel van PW-Kamerlid Richard de Mos. De PW is tegen ontpoldering van de Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaanderen. „Het ontpol- deren valt te typeren als het ver driet van Zeeland, waarmee goede landbouwgrond verloren gaat", zei Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl M egaschip middelburg - De inzamelingsactie voor kerstpakketten voor ontsla gen Zalco-medewerkers is gister middag beëindigd. Er is inmiddels voldoende ingezameld om alle per soneelsleden een uitgebreid pak ket aan te bieden, zegt Ruud Heerschop, organisator van de ac tie. „We hebben van Bouwman Kantoortotaal uit Goes 620 pakket ten gekregen, van Albert Heijn spullen die we erbij kunnen doen en nog wat losse spullen en geld. Daarvan kopen we voor iedereen een banketstaaf" De pakketten worden vrijdag uitge reikt, tijdens een bijeenkomst voor het personeel op het Zalcoterrein. Daarvoor ontvangen medewerkers vandaag of morgen een uitnodi ging in de brievenbus. Medewer kers hebben tijdens die bijen komst ook de gelegenheid om af scheid te nemen van collega's. van straling- en rampen, zouden er goed aan doen het boekje 'stra lingstekort' te lezen. Ze zullen/kunnen genezen! J.J. Duin Lelieëndaleweg 15, Burgh-Haamstede De Krimp Eén van de grootste containersche pen mijdt de Westerschelde (krant 17 december). Gelukkig een ver standige kapitein met de nodige pa pieren. Hij heeft zijn lessen goed gevolgd; hem is waarschijnlijk ter ore gekomen dat onze Westerschel de één van de gevaarlijkst te beva ren rivieren van Europa is. Ondanks dat het Westerschelde Coördinatie Centrum te kennen gaf dat de omstandigheden verant woord waren geef ik een pluim aan deze kapitein! Gaan we soms onnodige risico's nemen en wach ten tot het goed mis gaat? Men vaart tenslotte langs dichtbevolkte gebieden. Records gaat men straks wel vestigen op de OS in London, hoeft hier zo vlak bij ons met zo veel risico's wat mij betreft niet te gebeuren. Rinus Kole Rijsenburg 17, Vlissingen Kernenergie Veel ongeruste mensen met een ziekelijke- en ongebreidelde angst voor kernenergie met al z'n gevaar De krant van 16 december meldt 'Krimp in Zeeland zet stevig door'. Behalve op Walcheren waar de groei juist aantrekt. Het laatste moet als urbanisering aangemerkt worden, een verschijnsel dat ook optreedt in de Randstad. Voor Zeeuws-Vlaanderen wordt het extra versterkt door de Wester- scheldetunnel. De 'Krimp' gaat ten koste van de leefbaarheid in de woonkernen in onze streek. Scho len worden gesloten, winkels ver dwijnen, voorzieningen worden ge marginaliseerd, enz. De inwoners kunnen op afstand nog wel iets be reiken, maar dat vraagt wel brand stofverbruik voor tijdrovend ver voer. De praktijk leert dat 'Krimp' als een natuurverschijnsel wordt beschouwd waartegen geen goed kruid gewassen is. Mogelijkerwijs toch wel door meer te bezuinigen op grote projecten. De vraag is of de politieke wil er is om die krimp daadwerkelijk tegen te gaan. En dan niet met doekjes voor het bloe den zoals bijvoorbeeld een geredu ceerd tarief voor de Westerschelde- tunnel voor inwoners van Zeeuws-Vlaanderen. Jaap Schijve Markt 18, Retranchement De Mos onlangs in de PZC. De PW wilde de regering aanvanke lijk dwingen om een garantie te ge ven dat Nederland niet meer hoeft te ontpolderen bij een nieuwe ver dieping van de Westerschelde. Maar CDA en WD steunden dat voorstel niet. Uiteindelijk is het veranderd in 'alles op alles zetten'. De Mos: „Een eerste stap om toe komstige nieuwe doldwaze ontpol- deringsplannen te voorkomen is met deze aangenomen motie be reikt." per kopende klant erïjjnïwsr r^vklatic 4~\ in onze showroom DONATIE O w per kopende klant westsirate in onze showroom BEZOEK SNEL DE WEBSITE WWW WESTSTRATE NL OF BEL 0118 63 00 00! I Hoofdkantoor Bureau central ij Mam o'fïce

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57