Minderhoud verdedigt Zuidwestlease wordt voorportaal van challenger Vlissingen na klein Houtepen kwartier naar huis Jf'rtl!?kt blJ 301 sport Kloetinge Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud, turner Anthony van Assche en wielrenner Johnny Hoogerland zijn genomineerd voor de titel Zeeuws sportman van het jaar. Mesu en Tolhoek in top tien Hage stopt bij KFC Nieuwmoer Challenger Zeeland ZEEUWSE SPORTVERKIEZINGEN Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud is wederom genomineerd voor de titel vrouw werd verkozen, is nu niet één van de kandidaten. woensdag 21 december 2011 biddinghuizen - De Zeeuwse ma rathonschaatsers Niels Mesu (Mid delburg) en Antwan Tolhoek (Yer- seke) zijn gisteravond bij een wed strijd in Biddinghuizen in de top tien gefinisht. Beiden rijden in de eerste divisie. De wedstrijd over 50 kilometer werd beslist in een eindsprint. De Vlaardingse schaatser Thijs Smets won. door Roeland van Vliet goes - Het Zuidwestleasetoernooi in de Goese TSI-hal, één van de grootste tennisevenementen van Zeeland, verhuist na twintig jaar van de kerstvakantie naar de voor jaarsvakantie. De organisatie, die onder leiding staat van Sander van Buren, verwacht dan een aan trekkelijker deelnemersveld te kunnen presenteren dan in de pe riode tussen kerst en Oud en Nieuw. „Er is in week 52 te veel concurrentie van andere toer nooien", lichtte de toernooidirec teur gisteren toe. Voorafgaand aan de laatste edities van het Zuidwestleasetoernooi be merkte Van Buren dat potentiële publiekstrekkers voor andere eve nementen kozen. Om in het ver volg toch weer sterke tennissers en tennissters naar Zeeland te kun nen halen, is er voor een andere plek op de kalender gekozen: de week van 18 tot en met 26 februa ri. Van Buren: „In de voorjaarsva kantie zijn er geen andere natio naal ranglijsttoemooien. Wij heb ben dan in Goes het enige van dat moment. Dus zal de aantrekkings kracht groot zijn." De organisatie maakt deelname voor de subtoppers van Nederland nóg interessanter door de besten met wildcards voor de challenger van Middelburg te belonen. Die is van 30 juni tot en met 8 juli op het gravel van MLTC. Bij de vrou- B mmmmimmmmmmmimmmmmmmmmm nieuwmoer - Voetballer Mathijs Hage is per direct gestopt bij de Belgische club KFC Nieuwmoer. De uit Zierikzee afkomstige Hage stapte eind vorig seizoen over van topklasser Baronie naar de Bel gische club. De overstap heeft echter niet gebracht wat hij ervan verwachtte. Hage sluit niet uit dat hij dit seizoen elders aan de slag gaat. wen gaat het om twee wildcards voor het kwalificatietoernooi, bij de mannen om één wildcard voor het hoofdtoernooi. „We hebben heel bewust een kop peling gemaakt tussen het Zuid westleasetoernooi en de challen ger", vertelde Van Buren, die ook de scepter zwaait bij de challenger. „Je moet het nationaal ranglijst- toernooi nu zien als pre-kwalifica- tiemoment voor het toernooi in Middelburg." Tennissers uit Zuidwest-Neder land krijgen op die manier de kans om aan een internationaal toernooi mee te doen. Van Buren: „Het Zuidwestleasetoernooi is een soort kweekvijver. Kijk naar Lesley Kerkhove en Angelique van der Meet. Die deden een paar jaar gele den nog bij ons mee en zijn nu in ternationaal heel goed bezig." Zowel bij het Zuidwestleasetoer nooi als de challenger is er ook een open toernooi voor mensen met de speelsterktes 3 tot en met 8. Ook deze open toernooien zijn voortaan gekoppeld. De winnaars en winnaressen in Goes worden di rect toegelaten tot het evenement in Middelburg. „Zij hoeven dan geen inschrijfgeld te betalen", al dus Van Buren. Onder de noemer Zuidwestlease toernooi vallen in 2012 ook nog een nationaal ranglijsttoernooi K4 voor de jeugd tot en met zestien jaar en een regionaal juniorentoer- nooi. illlWi1! lliyillWIIIIHIIIItllllllllllllillillilillillllBIIIIWHIlBliiBBiBSMIIBWfflHMfMWHB door Jan Dagevos middelburg - Gaat Hans Peter Minderhoud op herhaling bij het Zeeuwse Sportgala? De dres suurruiter behoort ook dit jaar weer tot de genomineerden en maakt dus kans op de titel Zeeuws sportman van het jaar. Het ant woord komt donderdag 2 februari als in De Mythe in Goes de regio nale sportprijzen worden uitge reikt. De uit Westkapelle afkomstige rui ter kende in 2011 een goed sei zoen. Hij werd met het paard IPS Tango zowel indoor als outdoor nationaal kampioen. Verder haal de hij met de nationale ploeg brons op het EK. Daarnaast werd hij achtste bij de wereldbekerfina le in Leipzig. Minderhoud heeft bij de sportver- kiezing wel te maken met twee ge duchte concurrenten. Zo zijn ook turner Anthony van Assche en wielrener Johnny Hoogerland ge nomineerd in de categorie bij de mannen. Van Assche, afkomstig uit Sas van Gent, werd nationaal kampioen op de meerkamp en pakte ook goud op de ringen. Daar naast kwam hij uit op het WK in Tokio en was hij daar neerlands beste meerkampen Hoogerland werd vierde in de Brabantse Pijl en haalde een twaalfde plaats in de Amstel Gold Race. In de Tour de France maakte hij echter de meeste furore. Hoogerland droeg een aantal dagen de bolletjestrui. Bij de titel sportvrouw van het jaar 2011 gaat het tussen tennisster door Koen de Vries middelburg - Het duel in de vier de bekerronde tussen Dinteloord en VC Vlissingen duurde gistera vond slechts veertien minuten. Scheidsrechter Grilis uit Roosen daal vond de verlichting van het kunstgrasveld in Dinteloord bij na der inzien onvoldoende. Vlissin gen leidde met 0-1. Kloetinge had op eigen veld na een stroeve start geen enkele moeite met Clinge: 11-1. Veerse Boys-Steen werd afge last. Dinteloord-VC Vlissingen 0-1, gestaakt: De beslissing van scheidsrechter Grilis om het beker- treffen te staken kon bij weinig mensen op sympathie rekenen. De jonge Brabantse arbiter was ge woon aan de wedstrijd begonnen, maar zag na veertien minuten dat verder voetballen niet verant woord was. „Ik merkte toen het eenmaal begonnen was dat bepaal de dingen toch niet goed zichtbaar waren", was de uitleg van de arbi ter. VC Vlissingen baalde omdat Lesley Kerkhove, zwemster Judith Stap en judoka Tess van 't Westen- de. Kerkhove kroonde zich deze zomer tot nationaal kampioen en MMMHMHMMHMMaBnHMMMHSMHMMHH)» de ploeg volgend jaar moet terug komen om de wedstrijd uit te spe len. Bij Dinteloord was men voor al verbaasd, omdat het veld en de verlichting twee jaar geleden wa ren goedgekeurd door de voetbal bond. Het betrof het kunstgras veld. Spelen op het hoofdveld kon niet, omdat de consul dat had afge keurd. Vlissingen stond met 0-1 voor dankzij een treffer van Sinan Coban. Kloetinge-Clinge 11-1 (3-1): Even leek het erop dat zondag-vierdek lasser Clinge voor een verrassing ging zorgen, toen Chris Seghers in de tiende minuut de 0-1 maakte. De zaterdag-hoofdklasser zette de zaken daarna echter overduidelijk recht. De ploeg ging dankzij tref fers van Sofyan Azzagari (2x) en Michel Maaskant met een 3-1-voor- sprong rusten. Na de pauze viel het Zeeuws-Vlaamse bastion in ve le stukken uiteen. Mark Schuit (4x), Sofyan Azzagari, Rogier Veenstra, lerfy Booij en Josimar Pattinama zorgden voor de alles zeggende 11-1-eindstand. haalde onder meer de finale van het challengertoernooi in Middel burg. Afgelopen zaterdag greep de Zierikzeese ook de nationale in- iiiii 1 wii 1 'IIHM—III'IIi' "i'iiij uii inmiiiimn riii'iiimwi kloetinge - Voetbalclub Kloetinge en trainer Cees Houtepen gaan aan het eind van het seizoen uit el kaar. Dat hebben het bestuur van de Bevelandse hoofdklasser en de oefenmeester na onderling overleg besloten. Houtepen is bezig aan zijn derde seizoen bij Kloetinge. De club heeft nog geen opvolger. Daar gaat het bestuur de komende weken naar op zoek. Cees Houtepen meldde zijn ver trek gisteren voor het begin van het bekerduel met Clinge. „De spe- lergroep reageerde rustig", aldus de vertrekkende trainer. Hij pro moveerde tweeënhalf jaar geleden naar de hoofdklasse met de ploeg. Vorig jaar handhaafde Kloetinge zich op dat niveau. Dit jaar heeft Houtepen zich ten doel gesteld op nieuw in de hoofdklasse te blijven. Kloetinge staat elfde met elf pun ten uit dertien wedstrijden. Cees Houtepen: „Ik sta komend seizoen open voor alles. Dat hoeft niet per se het trainerschap te zijn." Thermphos International Tennis Tournament MLTC Middelburg, 30 juni - 8 juli 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50