Waarnemers welkom in Syrië Moeite met lopen? 349,- buitenland 9 ¥1 ff VREDESPLAN Oppositie hecht weinig waarde aan instemming regime 420,- 2395,- Bon voor GRA^ brochure! Q Gebrek op Filipijnen aan hulpgoederen EU wil vooruitgang in Oekraïne zien Arrestatiebevel tegen vicepresident Irak Ontsnapping met helikopter verijdeld Bommeldingen Luik blijken loos alarm Liechtenstein lid van Schengenruimte dinsdag 20 december 2011 Syrië stemt in met voorstellen in vredesplan Arabische Liga. Waarnemers zijn welkom, troe pen worden teruggetrokken en politieke gevangenen vrijge laten. Oppositie niet onder de in druk. DAMASCUS - Syrië zegt gisteren te hebben ingestemd met een vredes plan van de Arabische Liga. Dat meldde de minister van Buiten landse Zaken Walid al-Moualem. Syrië staat waarnemers toe, trekt troepen terug uit stadscentra en zal politieke gevangenen vrijlaten. „De ondertekening van het proto col is het begin van de samenwer king tussen ons en de Arabische Li ga en we zullen hun waarnemers verwelkomen", aldus Moualem, die zei op advies van de Russen te hebben getekend. De eerste waar nemers moeten binnen 72 uur in Syrië aan de slag zijn, meldde de Arabische Liga. Het kan Frankrijk niet snel genoeg gaan. „We betreu ren het dat er meer dan dertig mensen zijn gedood in de afgelo pen twee dagen. Het is urgent", al dus een woordvoerder van het Franse ministerie. Ook media zijn welkom in het land, op voorwaar de dat ze hun werk objectief doen, zei Moualem. De minister verwacht dat de waar nemers met eigen ogen zullen zien dat gewapende rebellen de rel len veroorzaken en niet, zoals het Westen en mensenrechtenorgani saties zeggen, vreedzame burgers. „Er zijn veel landen in de wereld die niet willen toegeven dat er ge wapende terroristengroepen in Sy rië zijn", zei de minister. „De waarnemers zullen komen en zien dat ze er wel zijn. We hebben niets om bang voor te zijn." De Arabische Liga hoopt met de af spraken een einde te kunnen ma ken aan een maandenlang conflict tussen burgers en het regime van president Assad. Het verbond trekt al weken aan Damascus om hen aan de onderhandelingstafel te houden. Pas nadat de Liga sanc ties instelde, werd Syrië meegaan der. Vooralsnog geldt de overeen komst een maand, daarna moeten afspraken worden verlengd. De Syrische Nationale Raad, koe pel van oppositiegroepen, hecht weinig waarde aan de acceptatie van het vredesplan. Voorzitter Ghalioun van de Nationale Raad zei gisteren dat Damascus het plan alleen heeft aanvaard om te voor komen dat de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zich gaat bui gen over het geweld in Syrië. De Algeméne Vergadering van de Verenigde Naties veroordeelde gis teren de schending van de mensen rechten in Syrië. Tot de landen die zich onthielden, behoort Rusland. Dat heeft bij de Veiligheidsraad een resolutie ingediend waarin het geweld 'van alle partijen, waaron der buitensporig geweld door de Syrische autoriteiten' wordt ver oordeeld. China meldde gisteren de resolutie té steunen. Frankrijk wijst de resolutie af, omdat het re gime en het verzet van de bevol king op één lijn worden gesteld. Leden van de oppositie meldden dat veiligheidstroepen gisteren weer keihard hebben opgetreden tegen betogers. Daardoor zouden zeker dertien doden zijn gevallen. Het Syrische Observatorium voor Mensenrechten meldde dat giste ren tientallen Syrische deserteurs zouden zijn doodgeschoten, toen zij probeerden te vluchten van hun militaire basis om zich aan te sluiten bij de opstand tegen Assad. 0\Rtc1 tfMtRBWW Naar de winkel of een ommetje maken Voor binnen en buiten Past: in iedere kofferbak Kleinste draaicirkel Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Gratis brochure? i De Capri is een scootmobiel die te klein en te goedkoop is om 'm in de showroom te laten staan. De opvouwbare scootmobielen van Molenaar Welzijnsproducten laten zich gemakkelijk vervoeren en opbergen. Handig als u de scootmobiel mee wilt nemen in de auto of met het openbaar vervoer Elders £9$,- Adviesprijs £9$,- 1 Haal de Klap de Past in zitting eraf stuurkolom in elke auto NU Vanaf nu altijd en overal mobiel! Moeite met ver lopen of fietsen? Molenaar biedt vaste en opvouwbare scootmobielen aan tegen de allerscherpste prijs van Nederland! De scootmobielen zijn maximaal verstelbaar en comfortabel Geniet met volle teugen en ga zelf op pad, samen met uw collator of elektrische fiets. Met.maximale stabiliteit, verstelmogelijkheden en een groot bereik. Ook toe aan een betere nachtrust? Bijna 74% van de mensen heeft slaapproblemen. V.A Moeite met traplopen? Verhuizen niet nodig! v.A. Samen komen we tot het slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt Met comfortabele lighoogte, verrijdmogelijkheden en elektrische verstelmogelijkheden. Rechte trap Buitenbocht Binnenbocht Als u eenmaal een traplift in huis hebt, wilt u beslist met meer zonder. Met een voudige bediening, veiligheidsgordel, montage op de trap en op maat gemaakt. Gratis demo thuis? •«H of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen Bedden Trapliften Naam; Rollators Adres; I Postcode-, Plaats: Telefoon-, E-mail: Zonder postzegel naar Molenaar, Anlw nr. 506, 8070 VB Nunspeet Bel direct; 0341 - 27 40 40 M1pzc_wk51 Bezoek een dealer bij u in de buurt Open van ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 gratis Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best WELZIJNSPRODUCTEN MANILLA Na de stortregens en de overstro mingen in de Filipijnen is er drin gend behoefte aan hulpgoederen. Vooral aan drinkwater en materi aal voor het bouwen van nieuwe huizen is groot gebrek. Dat heeft de dienst rampenbestrijding van de Filipijnen laten weten. Het do dental is gisteren opgelopen tot bo ven de tot 710. Nog ruim 560 men sen worden vermist. KIEV Verdere toenadering van Oekraïne tot de EU hangt af van de politieke omstandigheden in het land. Brus sel is ernstig bezorgd over de poli tieke partijdigheid van de recht spraak. Dat stelde Europees presi dent Van Rompuy gisteren in Kiev na de 15de EU-Oekraïnetop. Hij wees op het proces tegen ex-pre- mier Timosjenko, die werd veroor deeld wegens machtsmisbruik. BAGDAD In Irak hebben rechters een arresta tiebevel uitgevaardigd tegen vice president Tareq al-Hashemi. Dat meldden Arabische media gisteren. De soenniet Hashemi zou betrok ken zijn bij een plan om de sjiiti- sche premier Nuri al-Maliki te ver moorden door een bomaanslag, al dus tv-zender al-Jazeera. De span ningen tussen soennieten en sjiie ten in de regering lopen hoog op. BRUGGE De Belgische politie heeft twee mannen en een vrouw opgepakt die een spectaculaire ontsnapping uit de gevangenis van Brugge had den voorbereid. Ze hadden een he likopter geboekt, wapens geladen en twee vluchtwagens klaargezet. De verdachten wilden de helikop terpiloot dwingen een gedetineer de uit de gevangenis op te pikken, aldus de krant De Morgen gisteren. LUIK Het paleis van justitie en het aan grenzende plein in Luik zijn gister middag na bommeldingen enkele uren ontruimd geweest. Het bleek loos alarm. Dat hebben Vlaamse media gemeld. De meldingen zou den zijn gedaan uit 'wraak voor Nordine'. Op het plein pleegde Nor- din Amrani vorige week een aan slag. Daarbij kwamen vier mensen om. Hij pleegde zelfmoord. BRUSSEL Liechtenstein is sinds gisteren het 26ste lid van het paspoortvrije Schengengebied. Bezoekers van het dwergstaatje tussen Oostenrijk en Zwitserland hoeven in de regel niet meer hun reisdocumenten te tonen. Dat maakte de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, bekend. Het Schengen gebied omvat nu 22 lidstaten van de EU en vier niet-lidstaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9