241 sport Van Bokhoven: deze procedure Gvw gaat voor nieuwe Koeman kan met goec stunt in Rotterdam Italianen opgepakt wegens voetbalfraude Frank de Boer in 'kamp CruijfF Vormer voor drie jaar naar Feyenoord Eindhoven verslaat Almere City Dennis de Nooijer blijft bij RCS TURNEN Trainer Bram van Bokhoven is niet te spreken over het kwalificatieproject richting de Olympische Spelen. Jeffrey Wammes, Bart Deurloo en de uit Sas van Gent afkomstige Anthony van Assche krijgen geen eerlijke kans, vindt hij. dinsdag 20 december 2011 ROME De Italiaanse politie heeft gisteren zeventien mensen aangehouden wegens mogelijke betrokkenheid bij voetbalfraude. Onder de arres tanten is de 38-jarige oud-interna tional Cristiano Doni, middenvel der van Atalanta Bergamo. Ze wor den verdacht van het verkopen van wedstrijden ter wille van de inter nationale gokmaffia. Volgens de po litie zit de organisatie in Singapore en lopen er ook lijnen naar Duits land, Kroatië, Turkije en Hongarije. AMSTERDAM Frank de Boer spreekt zich uit voor 'het kamp CruijfF. Tegenover een verslaggever van het weekblad VI, zei de Ajax-trainer: 'Ik denk dat voor iedereen duidelijk is in welke richting CruijfF op technisch ge bied aan het werken is. Er is niet voor niks besloten om hem daar over de zeggenschap te geven. Ik vind dan ook dat we die richting moeten volgen. Het zou heel raar zijn om met z'n allen achter een be paald beleid te gaan staan en dan na een paar maanden alweer een andere koers in te slaan'." ROTTERDAM Ruud Vormer stapt in de zomer over naar Feyenoord. De 23-jarige middenvelder van Roda JC bereik te gisteren een principeakkoord met de Rotterdamse voetbalclub over een contract voor drie jaar. Vormer moet alleen de medische keuring nog doorstaan. Vormer, die bezig is aan zijn vierde seizoen bij Roda, komt transfervrij over. „Zijn speelstijl past bij Feyenoord. Ruud beschikt over een gezonde dosis agressie", aldus technisch di recteur Martin van Geel. ALMERE FC Eindhoven heeft gisteravond goede zaken gedaan. De nummer twee van de Jupiler League won de lastige competitiewedstrijd bij Al mere City met 3-1. De Brabanders werkten in het laatste half uur een in de eerste helft opgelopen achter stand weg. Tim Sluijter opende de score namens Almere. Na ruim een uur herstelde Serhat Ko<j het even wicht. Invaller Leon Kantelberg zet te Eindhoven op voorsprong. In blessuretijd maakte Kog zijn twee de van de avond. MIDDELBURG Dennis de Nooijer heeft zijn con tract bij RCS met een jaar verlengd. De oud-profvoetballer is op dit mo ment aan zijn eerste seizoen bezig als hoofdtrainer bij de Souburgse tweedeklasser. „Dennis wil hier iets neerzetten", liet voorzitter Wessel Vermeulen weten. Hij is blij dat de oud-speler van de club nog een jaar langer blijft. Aan de samenwerking tussen Walcheren en coach Ron Amperse is per direct een einde gekomen. Amperse zou de vierdeklasser so wieso aan het einde van het sei zoen al verlaten. Bram van Bokhoven, turntrainer in Den Bosch, houdt zijn kritiek op de KNGU doorgaans binnenskamers. Maar over de selectieprocedure in aanloop naar de Spelen móet hij iets zeggen in de media. foto Roy Lazet/GPD mhssbmbbhbi door Hans Leber VEENENDAAL - GVW gaat van avond voor een tweede bekerstunt dit seizoen. De Veenendaalse top- klasser treft in de achtste finale van de KNVB-beker Sparta. In Rot terdam zorgde de nummer drie van de zaterdag-topklasse eerder al voor een levensgrote bekerverras sing. De ploeg van Erik Assink schakelde in de derde ronde Excel sior met duidelijke cijfers (3-0) uit. GVW en Achilles '29 zijn de laat ste vertegenwoordigers uit de top klasse bij de laatste zestien van het KNVB-bekertoernooi. Bij GVW geloven ze wel in een tweede stunt. De ploeg krijgt in Rotter dam steun van zo'n 1500 fans, die met dertig bussen worden ver voerd. „Dat is het dubbele van wat er meeging naar de wedstrijd te gen Excelsior", zegt voorzitter Hen- ny Verbruggen meer dan tevreden. Hij vindt het niet erg dat zijn ploeg een uitwedstrijd speelt. „De recette wordt verdeeld en Sparta is op gebied van veiligheidsmaatrege len een stapje verder dan wij." Over de kansen van GVW: „Wij moeten een goede dag hebben en hopen dat de spelers van Sparta ons een beetje onderschatten. De staf van Sparta onderschat ons ze ker niet. Ze zijn diverse keren naar onze ploeg'komen kijken en ne men het duel dus heel serieus." Trainer Erik Assink sluit zich bij de woorden van zijn voorzitter aan. „Wij hebben onze beperkin gen, maar ook onze kwaliteiten. Ik heb Sparta-MW bekeken en het niveau viel me niet mee. Voor Sparta is de druk groter. Wij stap pen niet de bus in met het idee Rotterdam met een kleine neder laag te verlaten." DEN HAAG - Is het de verrassende 'winterkampioen' AZ of toch de wederopstanding van Feyenoord die halverwege de competitie het meest in het oog springt? Met de spanning in Nederlands hoogste klasse zit het in elk geval wel goed. De eerste vijf ploegen staan bin nen zeven punten van elkaar. Een rondgang aan de hand van de vijf trainers van de eredivisietop. Op één na bepalen zij deze week met bekerresultaten de sfeer tijdens hun winterstop. De teleurstellende terugkeer van Co Adriaanse naar de Nederlandse competitie valt op. Jarenlang werd de coach die bij AZ furore maakte, genoemd als kandidaat in de eredi visie. Maar 'Co' ging naar Oosten rijk, naar het Midden-Oosten, en kwam niet terug. Tót afgelopen zo mer. De man die hem jubelend bij FC Twente presenteerde, zou nu achter de coulissen al weer werken aan Co's afscheid. Twente speelt niet het technisch goede en mooie voetbal van McClaren en Preud' homme en dat zit de machtige baas Joop Munsterman niet lekker. Oud-speler Frank de Boer werd vo rig seizoen als interim-trainer bij Ajax voor de leeuwen gegooid, na het vertrek van Martin lol, en is uiteindelijk gebleven. Soms is het alsof hij als trainer de foutjes maakt die hij als verdediger ook vaak maakte; één per wedstrijd, waarna de camera's zijn geschrok ken gezicht registreerden. Ajax speelt wisselvallig, te weinig dwin gend zoals het in Amsterdam hoort, maar De Boers openheid en uitstraling als trainer/coach zijn indrukwekkend. Oók als er moeilij ke vragen worden gesteld of als hij Miralem Sulejmani openlijk gispt voor diens luiheid. En hij blijft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50