betaalt zich terug berco zeeland 21 Carrousel Vlissingen geeft gokhal de ruimte Harmonie Voorwaarts zoekt zangtalent voordeel metaalconstructiebedrijf Minderhoud Schipper Lekkere biertjes en stoere hap op locatie Training omgaan met stress en angst Kunstenaars brengen kerst in keramiekshop Koor brengt Engelse kerstmuziek Kinderkoor Daniël begint in januari dinsdag 20 december 2011 lange vorslstraat - goes W door Wendy van den Hurk vlissingen - Wie een gokje wil wa gen bij de Carrousel, staat niet lan ger hutjemutje. En deelnemers aan de kamelen race kunnen hun biertje voortaan aan de bar bestel len. Het 'vermaakpaviljoen' op het Vlissingse Arsenaalplein is ver bouwd. Het voorheen nogal krap behuisde gokplein is verhuisd naar boven. Doordat de ruimte daar groter is, en bovendien wat meer besloten, doet het nu meer aan als casino dan als een kermis. Bedrijfsleider Nicolaas Alderding heeft er gelijk wat -nieuwe machi nes bij laten zetten, zoals een street- casino en de Miljoenenjacht. Alle maal voorzien van aanraakscher- men. Met, bij winst, een knipoog je toe van een digitale dame. Behalve de nodige likjes verf is de spelletjesruimte beneden weinig veranderd. Wel is er een bar bij ge bouwd. Die dan weer alleen is be doeld voor mensen die beneden verblijven. Voor de kansspelers bo ven is, van overheidswege, alcohol verboden. De bar gaat Rebrov he ten en krijgt, zoals de naam doet vermoeden, een Russische ambian ce. Mét wodka-assortiment. Zoals Alderding dat als horecaman altijd al wilde hebben. Ook serveert het restaurant voor taan eten in de categorie spareribs en steaks. Voor rokers is binnen een aparte ruimte gecreëerd, bui ten komt een terras. Op het nieu we podiumpje mogen kinderen in strumenten inpluggen en hun ta lent ten gehore brengen. Veel investeringen dus, en dat ter wijl eigenaar Loontjens met de ge meente Vlissingen in gesprek is over mogelijke verhuizing van het paviljoen naar de Spuikom. „Maar dat is nog zo ver weg", zegt Alexan der Loontjens, „tegen die tijd ne men we alles gewoon mee." en Jackie Minderhoud in de hal van hun constructiebedrijf. OOST-SOUBURG Mary-Jane Barri-Geldof uit Oost-Souburg gaat vanaf komend voorjaar onder de naam @de_biertafel High Beers verzorgen op locatie. Het uitje kan gezien worden als de tegenhanger van de High Tea, maar dan met stoere hap pen en lekkere bieren. De High Beer kan gereserveerd worden voor groepen vanaf tien personen voor 24,95 per persoon. Aanmel den kan via Twitter en Facebook op de naam @de_biertafel. MIDDELBURG Indigo Preventie in Middelburg, on derdeel van Emergis, begint in ja nuari met de training 'Mindfulness MBSR'. Dat is een cursus voor ie dereen in Zeeland die wil leren om gaan met klachten als stress, de pressie, piekeren en angst. De cursus bestaat uit acht wekelijk se bijeenkomsten van 2,5 uur. De cursus wordt betaald uit het basis pakket van de zorgverzekeraar. Aanmelden voor de cursus kan op preventie@indigozeeland.nl foto Ruben Oreel MIDDELBURG Vier kunstenaars zorgen nog tot en met 21 december voor een passen de kerstsfeer in pottenbakke- rij-keramiekwinkel 'Aardewerk' aan de Zusterstraat 6c in Middel burg. Nicole de Winter, Mariene van der Loop, Cecilia Vervoort en Ankie Kienhuis presenteren werk: juwelen met glazen kralen, zijden en gevilte sjaals, sieraden van zil- verklei en bijzonder keramiek. De keramiekwinkel is open van 11.00 tot 17.00 uur. Uitbater Nicolaas Alderding in de nii de Carrousel in Vlissingen. naar boven verhuisde gokhal van foto Ruben Oreel goes - Onder leiding van dirigent Joost van Belzen en organist Peter Wildeman gaat in januari 2012 een nieuw kinderkoor van start. Het gaat om projectkinderkoor Da niël. De leden zullen één keer per maand repeteren in het Calvijn College in Goes. Tijdens de repeti ties worden bijbelse liederen en psalmen ingestudeerd. Het nieuwe koor zal diverse optredens gaan verzorgen, waaronder een concert in de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes. Er wordt tevens een cd opgenomen. Kinderen tussen 6 en 15 jaar kun nen zich aanmelden via de mail: kinderkoordaniel@gmail.com. koudekerke - Harmonie Voor waarts uit Koudekerke organiseert ter gelegenheid van haar komende jaarlijkse uitvoering (op zaterdag 17 maart) een zoektocht naar Zeeuws zangtalent. De talentenjacht wordt gehouden onder de naam Voicewaarts. Ieder een vanaf twaalf jaar kan hieraan meedoen. De deelnemers moeten uit zes ge selecteerde mogelijkheden een liedje kiezen. Deze liedjes zijn: Va lerie van Amy Winehouse; Make you feel my love van Adele; Aan de kust van Blof; De zee van Trijntje Oosterhuis; Het dorp van Wim Sonneveld; Sway van Michael Bu- blé en Englishman in New York van Sting. De harmonie studeert deze nummers in en begeleidt de zan gers die meedoen aan de talenten jacht. Op zaterdag 14 januari is er een eerste auditie in de Couburg. In de jury zit onder andere burgemees ter Rob van der Zwaag van de ge meente Veere. De vijf winnaars gaan door naar de finale tijdens de jaaruitvoering van Voorwaarts op 17 maart. Hier wordt een winnaar gekozen. Wie mee wil doen kan zich nog tot 1 januari aanmelden via de website: Q www.voicewaarts.nl vlissingen - Het Choir of Clare College uit Cambridge geeft van avond om 20.00 uur een concert in de Sint lacobskerk in Vlissin gen. Het koor zingt Engelse Christ mas carols van verschillende com ponisten. Een kaartje kost 17,50 eu ro; CjP en 65+ 12,50. (SALE MODA UOMO GanzepoortstraaT 23 4461JX Goes T 0113 21 92 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47