2oI zeeland 'Weer zijn de dupe' DECEMBER ACTIE Gemeente haalt bakzeil bij strijd om windmolens AcUlddCllt VOOT kmllt Wn Leunis Minderhoud neemt na bijna 33 jaar afscheid van Middelburgs Ondernemersplein Walcheren Gulden terug in De Vissershaven Internetbedrijf Frisbee brengt kerstman-app dinsdag 20 december 2011 iii' ui ii'< m n i>miMin»miiii i door Claudia Sondervan kamperland - De gemeente Noord-Beveland heeft ten onrech te planschadevergoeding gewei gerd aan eigenaren van een recrea tiewoning op Noordzee Residence De Banjaard in Kamperland. Dat oordeelt de bestuursrechter in Mid delburg. De gemeente moet nu met de eigenaren een schadever goeding overeen komen. De huiseigenaren claimden dat hun huis minder goed verhuur baar is geworden toen er aan de Ja- cobahaven, in de Jacobapolder en in de Rippolder acht windturbi nes zijn opgericht. De turbines met een hoogte van 82 meter zijn veel groter dan de aanvankelijk geplande windmo lens, waardoor er bij het huis meer windgeruis, zichtverstoring, slagschaduw en zonlichtweerkaat sing te merken zou zijn. De claim die drie jaar geleden was ingediend, werd geweigerd door de gemeente Noord-Beveland. Het geluid van de draaiende molens is te verwaarlozen bij de verkeersruis van de nabijgelegen N57, de nor male windruis, het geluid van de Noordzee en van de recreatiebewe gingen op het park, was het argu ment. Geluidsproeven elders op het park, korter op de molens dan het huis van de eisers, blijven ruim binnen de toegestane waarden. Wat licht, schaduw en uitzicht be treft, kon de rechtbank geen bena deling vaststellen. Maar de geluids metingen doen geen opgeld bij de gevel van de eisers, volgde de rech ter het advies van deskundigen in ruimtelijke ordening. De gemeente en uitbater van de windmolens, Camperwind BV, moeten de proceskosten ad ruim duizend euro vergoeden aan de ei sers. door Theo Ciele middelburg - „We zijn voor nie mand te klein en voor niemand te groot. Zoals je het zelf wilt, zo moet je ook je klanten bedienen." Mededirecteur Leunis Minder houd wil er maar mee zeggen dat metaalconstructiebedrijf Minder houd Schipper meedenken met, en service geven aan de afnemers hoog in het vaandel heeft staan. Die klantenkring vormt, sinds zijn vader in 1946 de basis voor het be drijf legde met een smederij in Westkapelle, een brede waaier. Het bedrijf levert aan de bouw, indus trie en offshore, maar ook aan jach- tenbouwers. Leunis neemt na bijna 33 jaar af scheid van het bedrijf Woensdag zwaait hij af met een receptie van 16.30 tot 19.30 uur in het bedrijf in Middelburg. Jackie Minderhoud (zoon van zijn broer Koen, die eer der ook in het bedrijf zat) en Ro nald Schipper, die in 1996 binnen kwam, blijven als tweehoofdige di rectie over. Sinds het bedrijf in 1997 verhuisde naar Arnestein is het gegroeid van een klein bedrijf met vier mede werkers naar een onderneming met negentien mensen. Leunis Minderhoud: „Het zijn allemaal specialisten. Echt goede vakmen sen zijn moeilijk te krijgen. In de ja ren negentig zijn mensen van De Schelde naar ons overgekomen. Zij vormen de basis om jonge mensen bij ons het vak bij te brengen. En ik moet zeggen: dat werkt goed." Minderhoud 8c Schipper is een er kend leerbedrijf. Het mooiste project? Leunis Min- tips: walcheren@pzc.nl derhoud vindt het moeilijk kiezen. Aan de wand hangen foto's van du re appartementen in Londen waar zijn bedrijf balkons voor maakte. Daarnaast de met roestvrijstaal be klede metalen trappen in het Zeeuws Museum. En ook een foto gemaakt aan de Franse Rivièra van een zeer luxe jacht met door Min derhoud &'Schipper vervaardigde metalen onderdelen van de inrich ting. „Dat is echt state-of-the-art. Er mag echt niets op aan te mer ken zijn", zegt Ronald Schipper. Leunis Minderhoud verlaat het be drijf in economisch gezien niet de meest florissante tijd. „De eerste tien jaar zijn we erg verwend ge weest met werk. )e merkt nu dat de prijzen onder druk staan terwijl er wel steeds hogere kwaliteit wordt verwacht." Minderhoud 8c Schipper profiteert van de tijd en aandacht die in het verleden aan de opdrachtgevers is besteed. „We hebben heel trouwe klanten." Leu nis Minderhoud laat het bedrijf vol vertrouwen achter. „We zijn op een breed terrein actief; en dat is een groot voordeel." vlissingen - Vis- en mosselrestau rant De Vissershaven aan het Bel- lamypark in Vlissingen begint op 2 januari met een ludieke actie. In deze tijden van een kwakkelen de euro en een oplaaiende discus sie over het herinvoeren van de gulden als wettig betaalmiddel, hebben de uitbaters van De Vis sershaven besloten de gulden voor eventjes terug in te voeren. In januari gaat het restaurant gedu rende één maand terug in de tijd. Er wordt een menu gelanceerd dat populair was in de tijd van de gul den, weliswaar met een eigentijds sausje. Ook zullen de guldenprij- zen van destijds op de kaart staan. Gasten die nog sokken vol oude pieken en knaken hebben liggen, mogen met de gulden betalen. Ui teraard mogen bezoekers ook in euro's betalen waarbij de koers wordt gehanteerd van: 1 euro is 2,20371 gulden. De actie loopt tot en met 31 janua ri. Reserveren is wenselijk, maar niet noodzakelijk. Aanmelden kan via het telefoonnummer 0118-412132. Ronald Schipper, Leunis Minderhoud VLISSINGEN Internetbedrijf Frisbee in de Bad huisstraat in Vlissingen ontwikkelt sinds een paar maanden professio nele apps voor de iPhone en iPad. Zo bouwden ze eerder apps voor onder meer Tilroe Optiek uit Vlis singen. Nu heeft Frisbee dé kersthit van 2011 gemaakt. Het heet Santafy Me! - look like Santa Claus. Met de app kan je een foto van jezelf verande ren in de kerstman. De app is voor 79 cent te koop via iTunes. door Frank van Cooten goes - „En weer zijn kinderen de dupe", verzucht een bewoner van de M.D. de Grootstraat in Goes. In de woning met nummer 91 is zon dagavond door de politie een dode vrouw aangetroffen. De politie noemt de omstandighe den waaronder de 31-jarige vrouw is aangetroffen 'verdacht'. In de woning is de 34-jarige vriend van het slachtoffer aangehouden. Om meer informatie over het overlij den te weten te komen, wordt van daag het lichaam onderzocht. De vrouw laat vier kinderen na. Die waren zondagavond niet thuis. Ze waren bij andere familie. In de straat wordt verschillend ge dacht over het 31-jarige slachtoffer. Een man die een paar huizen ver derop woont, vond haar altijd een vriendelijke vrouw. „Ze groette al tijd als ze voorbij kwam. Het is een trieste zaak. Want opnieuw zijn kinderen de dupe." Voor de buurvrouw komt het over lijden van de vrouw niet als een verrassing. Zij zegt regelmatig over last te hebben gehad van haar bu ren. „Ik woon hier nu dertig jaar. De vrouw is drie jaar geleden met haar kinderen naast me komen wonen. Ze heeft al die tijd voor veel overlast gezorgd. Als ik er wat van zei, kreeg ik een grote mond. Ze had ook veel ruzie met haar partner. Met enige regelmaat wer den ruiten kapot geslagen en er was altijd veel herrie. Ik heb wel eens gedacht aan verhuizen." De buurvrouw zegt de overlast bij woningcorporatie RWS te hebben gemeld. Volgens een woordvoer der van RWS is er echter geen overlastdossier aangemaakt. „Dat wil niet zeggen dat er geen telefo nische meldingen zijn gedaan." De politie werkt met twaalf men sen aan het onderzoek. Een van de rechercheurs die gisteren buurton derzoek deed, was ook betrokken bij het onderzoek naar de moord op bodybuilder Walter van Elde- ren in dezelfde straat op 7 juni 2009. Drie verdachten zijn in sep tember veroordeeld tot celstraffen. De politie zoekt nog steeds naar de vierde verdachte. ^8 T/M 24' DECEMBER 2011 - BEESTENMARKT - LEIDEN ÜfTÏ.-i I S 3fm.nl/kominactie GIRO 661 VERPAKKINGEN H VERPAKKINGEN •- ALLES VOOR M FACILfTAlR INDUSTRIE DETAIL KANTOOR Herculesweg 37 - Middelburg - tel 0118 63 00 00 - info@weststrate.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46