zeeland 119 CAO/ Jeans Inn oreae scnooi kioPPendhart Scholieren en oudjes verwennen elkaar De gehele^— wintercollectie f 3 halen ^2 betalen 1 I Brede school als Nieuw Bonedijke Gasthuiskerk houdt oPen huis Kinderopvang Walcheren SPIJKERHARD DE BESTE! Tilroeoptiek www.jandenooijervof.nl Zeer scherpe prijzen op herstoffering van uw bank, eetka- merstoelen.boot-encaravankussens. GRATISOFFERTE! dinsdag 20 december 2011 'Het is wel groot, maar de gangen zijn heel compact. Daardoor kun je toch alles snel vinden zonder te verdwalen. En de binnenplaats is niet alleen lekker ruim, maar ook helemaal omsloten. Dat is dus ideaal voor kleine kinderen.' VLISSINCEN - De nieuwe open wijk- school De Combinatie moet het kloppende hart van de Vlissingse wijk Nieuw Bonedijke gaan wor den. Als multifunctioneel centrum brengt het nieuwe gebouw een breed scala aan maatschappelijke en sociaal-culturele instellingen on der één dak samen. Met deze aanpak hoopt de ge meente Vlissingen de communica tie en samenwerking tussen de ver schillende instellingen te bevorde ren. Als eerste was gisteren de stichting Kinderopvang Walcheren aan de beurt. In januari komen daar de ba sisscholen Het Vlot, Ravenstein en Sint jozefschool bij. Door zowel kinderopvang en basisonderwijs in hetzelfde gebouw onder te bren gen, moet de doorstroom verbe terd worden. In januari komt ook Porthos in het nieuwe pand. Bij Porthos zijn de Wet Maatschappelijke Onder steuning en het Centrum voor Jeugd en Gezin in één loket samen gebracht. Porthos werd vorig jaar al in Middelburg opgezet en krijgt nu ook navolging in Vlissingen. Architectenbureau Marlies Roh- mer ontwierp het gebouw in de opvallende vorm van een acht. Voor elke instelling zijn er eigen kantoren, klaslokalen en school pleinen. De vorm van het gebouw zorgt ervoor dat die toch allemaal makkelijk te vinden zijn, zonder dat iedereen door elkaar loopt. Het gebouw moet ook een belang rijke sociale functie gaan vervullen in Nieuw Bonedijke. De wijk had en heeft te kampen met een slecht imago. De gemeente heeft de laat ste jaren veel geld in de wijk gesto ken om dat imago en de sociale co hesie te verbeteren. Er is veel geïnvesteerd in nieuw bouw. De Combinatie is daarvan het recentste voorbeeld. In De Combinatie worden niet al leen maatschappelijke instellingen ondergebracht. Er zitten ook socia le woningen in. Op de bovenste verdieping zijn appartementen ge bouwd. Romy Baars van basisschool De Vossenburch helpt mevrouw Verburg met het uitpakken van haar kerstpakket. foto Ruben Oreel door Henk Postma MIDDELBURG - Het was de bedoe ling dat de schooljeugd in deze donkere dagen voor kerst de oudjes eens wat zou opvrolijken. Ze deelden kerstpaketten uit en de den voor hoe je van glazen potjes en wat vliègerpapier leuke kerst lampjes kan maken. Maar de oudjes op hun beurt lieten zich ook niet onbetuigd: met de zak ken vol snoep keerden de kinde ren terug naar huis. De bewoners van Zorgcentrum Rustenburg in Middelburg zijn er al zo'n beetje aan gewend. Ieder jaar, nu alweer voor de vijfde keer, stormt een klas van basisschool De Vossenburch hun ontspan ningszaal binnen. Met voor ieder een een kerstpakket, volgestouwd met lekkers, van gerookte zalm tot pepermunt, en van vruchtensap tot kerstkransjes. En met deze keer voor iedereen ook nog een kerst hond, geen echte, maar een plu chen knuffeldier. „Onze bewoners kijken hier al we ken tevoren naar uit", weet Rusten burg-vertegenwoordigster Annette Crienen. „Want het geeft veel ge zelligheid. Samen worden kerst liedjes gezongen. En de ouderen willen ook graag iets terug doen voor de jeugd. Sommigen kopen expres veel snoep om aan de kin deren uit de delen. We zien dat lie ver niet. Maar ze zijn zo enthou siasme dat ze er niet van af zijn te brengen." Iedere keer krijgt Zorgstroom weer een andere klas van de Vos senburch over de vloer, niet alleen voor kerst, maar ook voor pasen. Ook buiten dat soort feestdagen zijn scholieren actief in Rusten burg; niet alleen van de Vossen burch, ook van Nehalennia, het dagopvangcentrum Koekenpeer, en de buitenschoolse opvang. De kerstpaketten worden ieder jaar beschikbaar gesteld door de Ri- kistichting, een organisatie die zich landelijk inzet voor het welbe vinden van kwetsbare groepen. De kinderen uit de klas van de Vossenburch verrassen elk ook ie mand uit hun omgeving met een kerstpakket. Vrijwilligers van de Zonnebloem doen dat ook, her en der in de stad. MIDDELBURG - De Gasthuiskerk aan de Lange Delft 94 in Middel burg houdt donderdag open huis. Tussen 11.00 en 16.00 uur kunnen mensen binnenlopen voor koffie en thee en om te luisteren naar mi ni-concerten. Er zijn ook kerststukjes te koop. De opbrengst gaat voor een deel naar het orgelfonds van de Gast huiskerk. 's Avonds tussen 19.00 en 21.00 uur geeft gospelkoor Glori fy een inloopconcert in de Gast huiskerk. school in Vlissingen. foto Ruben Oreel Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels. r_ Walstraat 81, Vlissingen ,nde meeste gevallen nenw,j uw vergoeding direct verrekenen met uw zorgverzekeraar volgens de polisvoorwaarden 0118-412370 ~j S ';Sl tiiroeopticien Lj tilroeoptiek ongeacht de pri BETAALT UW ZORGVERZEKERAAR NOG MEE DIT JAAR GESLOTEN VAN 23-12 T/M 7 -1 WWW.TILROE.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45