Zeeland PZC Raad gaat verder met theaterplan Reeks diefstallen schokt Meliskerke ;R„e^"8!^fdes WALCHEREN 18 en 19 17 22 en 23 MIDDELBURG Harde woorden oppositie over informatieverstrekking door college in actie voor Serious Request almanak Cultuur Dinsdag 20 december 2011 Kinderopvang als eerste naar brede school Politie volgt jongere op internet Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De Middelburgse raad wil dat de nieuwe schouw burg op het Molenwater toch een orkestbak krijgt. Bovendien zal er nog eens nader worden gekeken naar de uitvoering van het theater en het park. Daarbij gaat het over de exacte locatie, de toneeltoren, de vormgeving en de relatie tussen het theater en het park. Een meerderheid in de raad (WD, CDA, PvdA, LPM en D66) stemde voor het voorstel om een definitief ontwerp voor de schouwburg en een park op het Molenwater te laten maken en het geld voor de bouw te reserveren. GroenLinks, DuurzaamRood, Christenunie en SGP stemden te gen. Pogingen van GroenLinks en de Christenunie om de besluitvor ming uit te stellen kregen alleen de steun van DuurzaamRood. De ze partijen wilden alsnog een on derzoek naar de mogelijkheden voor een theater in de Music Hall op het Zep in Middelburg. Volgens wethouder Albert de Vries was een motie van deze strekking ook niet uitvoerbaar. Hij wist te vertel len dat de Music Hall op 1 mei al opengaat. Verschillende raadsleden bena drukten het belang van het bou wen van een onderscheidend thea ter. „Zonder orkestbak zou de nieuwe schouwburg minder moge lijkheden bieden dan de huidige", zei WD-raadslid Mathieu Meijs. Een groot deel van de raad steun de hem. Alleen Christenunie, SGP en DuurzaamRood stemden te gen. Ook een voorstel van D66 om mogelijkheden voor voorstellingen in het park te creëren kreeg een meerderheid. D66 en Partij van de Arbeid vin den de economische crisis geen re den om de bouw van het theater op te schorten. Juist vanuit het oogpunt van werkgelegenheid in de bouw zou de gemeente juist nu moeten investeren in het project. Tijdens het debat over de informa tievoorziening door het college liep er een scherpe lijn tussen de coahtiepartijen en D66 enerzijds en de oppositiepartijen anderzijds. Aanleiding voor het debat waren uitgelekte e-mails over het contract met de schouwburgexploitant Frans Lievens en het plan dat hij in 2010 maakte om de Music Hall op het Zep om te bouwen tot een mu ziektheater. Dekker zei te overwe gen om te vragen naar een raadson derzoek naar de gang van zaken. door Henk Postma MELISKERKE - Het dorp ligt er wak ker van. Nog steeds is Meliskerke niet bekomen van de reeks diefstal len van de afgelopen week. Uit een woning in de Toorenstraat is vrijdagmiddag een brandkast weg gehaald. Terwijl de bewoners in een belendende schuur druk wa ren met de verkoop van vuur werk. In de dagen daarvoor wer den her en der in het dorp bestel busjes gekraakt. Daarbij werd veel bouwgereedschap buitgemaakt. Sindsdien zijn de inwoners extra op hun hoede. Deuren die anders nog wel eens van het slot werden gelaten, worden nu stevig vergren deld. En de ramen blijven pot dicht. De onrust werd dit week end nog eens gevoed door een po ging tot inbraak in supermarkt Ciooo te Domburg. Bewoners zijn verbaasd dat de politie niets van dat alles naar buiten bracht. Drie dagen nadat insluipers er met hun brandkast vandoor gingen, en ook nog een aanzienlijke hoeveel heid geld weghaalden, is de fami lie Rotte nog danig van slag. „Als grote vent heb ik me dit weekend heel klein gevoeld", zegt Carlo Rot- te. „Je voelt je machteloos. En je ligt maar te piekeren in bed: hoe kan het dat ik er niets van gezien heb?" Het moet vrijdagmiddag tussen kwart over vier en half zes zijn ge beurd. De dieven slopen het huis binnen via een zijdeur. Terwijl hij en zijn vrouw, enkele meters ver derop, in de schuur aan het werk waren. Ze handelen in tuinhout. Maar in deze tijd vooral ook in vuurwerk. „Vrijdagmiddag was het ineens erg druk. Dus riep ik mijn vrouw er bij. Toen moet het gebeurd zijn. Net toen er even nie mand van ons in huis was." Het moeten brutale, gewiekste cri- DOMBURG - De strandreddingsbri- gades van Domburg en Wester- schouwen doen mee aan de actie Serious Request van radio 3FM. Sa men met nog vijftien andere red dingsbrigades in Nederland ma ken zij een boottocht van honderd kilometer van Almere naar Lei den, waar het Glazen Huis dit jaar staat. De redders laten zich per kilome ter sponsoren door bedrijven. Gis teren stond de teller op 9500 euro. Vanmiddag bereikt het oranje lint van ongeveer vijfentwintig red dingboten het centrum van Lei den. De actie 'Serious Rescue' van de brigades bracht vorig jaar 17.500 euro op. Serious Request 2011 wordt in Ne derland georganiseerd 3FM en het Rode Kruis. Drie dj's laten zich voor Serious Request een week op sluiten in het Glazen Huis en za melen geld in voor de tien miljoen moeders die slachtoffer zijn van oorlogsgeweld. Tip? redactie@pzc.nl De familie Rotte kon er de afgelopen dagen niet van slapen. Uit een kast in de slaapkamer sleepten insluipers een zeventig tot tachtig kilo zware brand kast weg. Carlo Rotte: „Je ligt maar te piekeren: hoe kan het dat ik er niets van gezien heb?" foto Ruben Oreel minelen zijn geweest, concludeert Rotte. „We lopen constant tussen het huis en de winkel op en neer. Grote kans dat we ze hadden be trapt. Maar kennelijk wisten ze dat we het op dat moment erg druk hadden. Want het huis is door zocht tot in de slaapkamer. Daar vonden ze de kluis, vol sieraden, waardepapieren en notariële aktes. In het kantoortje hebben ze het geldkistje leeggehaald, dat in een la stond." Het zal Rotte niet nog een keer overkomen. Hij laat nu overal camera's plaatsen. De poli tie begon gisteren met een buurt en sporenonderzoek. Het museum? Mwah. Naar de schouwburg? Neuhh. De Middelburg se middelbare scholieren moesten van school 'iets cultureels' bezoeken. Gelukkig was daar de film New Kids Nitro! Was bij De Wereld Draait Door geweest, dus cultureel, redeneer den de jongens. Op naar de bios coop. Eenmaal weer thuis vertelden ze honderduit. Eerst was het een hele toer geweest om de filmzaal binnen te komen. Want de minimumleeftijd was 16 jaar. Dankzij de hulp van wat oudere bezoekers - 'kunt u zeg gen dat u mijn vader bent en dat het mag?' - lukte het de pubers toch. Op de terugweg waren ze nog door de politie aangehouden. Twee kregen een bon omdat ze geen licht hadden. Nog een geluk dat de politie niet naar hun ID-kaart vroeg, want die waren de meesten ook vergeten. En de film? Mweuh...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43