8| BUuwK&l Bouten, tjdwchysckoAfcen. KuMrtisckaMwi KwAwsckaMzeK Ncrvr dinsdag 20 december 2011 Wanneer gaat het kwik nu dalen? Waar zijn nou die nachten waarin het vriest dat het kraakt en de dagen dat op de Zeeuwse singels en sloten 'Elfstedentochten' worden gereden? Nee, op het natuurijs zullen we nog moeten wachten. Gelukkig voor de schaatsliefhebbers onder ons zijn er de schaatsbaan op de Middelburgse Markt en de Ijsfabriek in Vlissingen. Kunnen de schaatsen, (kunst-, klap- of ijshockey-) toch nog uit het vet. Dennis Rijsbergen Ongekend populair bij de jongere schaatsers zijn de ijshockeyschaatsen. Bauer is één van de meest toonaangevende fabrikanten van ijshockeyschaatsen. De Vapor X.3 heeft een speciale X-rib die, omdat die zichtbaar is op de achterkant van de schoen, de schaats een bijzonder uiterlijk geeft, maar ook een sterke structuur en goede pasvorm. De Vapor X.3 is speciaal ontworpen om snelle en dynamische bewegingen te maken en strakke bochten te maken. De Vapor X.3 van Bauer kost 169,99 euro. Meer informatie is te lezen op www.bauer.com Een Nederlandse uitvinding zorgde in 1996 voor een revolutie in het schaatsen. Omdat de schaats openklapt, is er langer contact met het ijs. Daardoor is de afzet beter en haal je als schaatser een hogere snelheid. De Ving Klapnoor 3166 van Zandstra is een klapschaats die de eigenschappen van de wedstrijdklapschaats dicht benadert. Je kunt deze schaats overigens vastzetten, zodat je er als vaste noor mee kunt schaatsen. De Ving Klapnoor 3166 kost 329 euro. Meer is te lezen op www.zandstrasport.nl Pirouetten draaien, ijsdansen en sierlijke bochten maken. Het kan het best op kunstschaatsen. Nu hebben kunstschaatsen wel een wat oubollig imago. Schaatsenmaker Nijdam weet de kunstschaats echter toch een hip uiterlijk te geven. De Decor II Klassiek Softboot heeft namelijk een speelse en kleurige striping. De imitatie-lederen zool geeft de schaats bovendien iets eigentijds. Deze kunstschaats van Nijdam kost 59,99 euro. Meer info: www.nijdam.com Jong geleerd, is oud gedaan. Er zijn dan ook vele kinderschaatsen op de markt. Ook Fila, bekend van sneakers, heeft een schaatsenlijn. De Fila X One Ice 11 Junior ijshockeyschaats heeft een stoere half harde schoen die verstelbaar is. De sluiting is eenvoudig met veters met klittenband en quick release. Deze kinderschaats van Fila kost 64,99 euro. Info: www.filaskates. com Voor ons Nederlanders spreekt de noor het meest tot de verbeelding. Ikonen als Ard Schenk, Hilbert van der Duim en Hein Vergeer haalden vele titels op noren. De noor is de schaats om lange afstanden mee af te leggen, de schaats om de Elfstedentocht op te rijden. Een conventionele noor is de Viking. De schoen is uitgerust met de voetholtesteun die de Vikingschaatsen hun beroemde pasvorm geven. Het staal van de schaats is extra sterk gemaakt door een koolstofverbinding. De Viking kost 179,99 euro. Info: www.viking.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42