zeeland 13 'Waar zijn Rutte, Kamp en Verhagen?' RA-studenten betalen 500 euro meer commentaar Voortbestaan Roosevelt Study Center verzekerd Henk van der KolkFNV Jaap Jongejan, CNV www.pzc.nl MONNIKENWERK Dienstmeisje beslist over beroep van dominee van Anna Jacobapolder www.pzc.nl/blogs/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B.J. Meijering d.d. 12-12- 2011 blijkt, dat t.v.v. de Coöperatieve Rabobank Oosterschelde u.a., geves tigd te Goes en de Rabohypotheek- bank N.V., gevestigd te Amsterdam aan ROMILDA NELLY DROPPERS geboren op 11-02-1965, zonder be kende woon- of verblijfplaats, execu toriaal beslag is gelegd op de daarin vermelde registergoederen. Genoemde R.N. Droppers kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314821 088-3314933 0118-633008 0113-250925 dinsdag 20 december 2011 De Zeeuwse strooi- ploegen lieten zich in de nacht van zon dag op maandag ver rassen door het weer. In de och tendspits was het voor veel mensen een verrassing waar wél en waar niet was gestrooid. Het kon zomaar opeens glad zijn. Daarom waren er heel wat slippartijen en ontstond er veel letsel en schade. Zo'n foute inschatting van het winterse weer kan natuurlijk al tijd gebeuren. Maar als dit zich aan het begin van de wintertijd voordoet, als mensen nog aan de omstandigheden moeten wennen en ze het gevaar nog niet zien, zijn de gevolgen groot. De strooiploegen buiten de be bouwde kom valt weinig te ver wijten. Ze hebben 's nachts keu rig gestrooid. Dat een zeer snel le weersverandering daarna een tweede ronde nodig maak te, was niet te voorzien. Maar sommige gemeenten wa ren duidelijk niet wakker. Daar was het op veel plekken tot laat in de ochtend glad. Dat kan beter. MIDDELBURG - Het ministerie van OCW springt bij om het voortbe staan van het Roosevelt Study Cen ter (RSC) zeker te stellen. Deze zo mer had de Koninklijke Neder landse Akademie van Wetenschap pen (KNAW) waaraan het RSC sinds 1990 is gelieerd, aangekon digd dat de KNAW de subsidierela tie met het RSC met ingang van ja nuari 2ot2 zou stopzetten. De staatssecretaris zegt: „Het RSC is van grote waarde, in het bijzon der ook voor de Zeeuwse regio, als onderzoeksinstituut, als conferen tiecentrum en als bibliotheek op het gebied van de moderne Ameri kaanse geschiedenis en Euro pees-Amerikaanse relaties." Hij heeft dan ook besloten vanaf vol gend jaar het RSC voortaan met twee ton per jaar structureel te steunen. 'Eerst moeten we zo snel mogelijk regelen dat jullie een uitkering krijgen. Daar hebben jullie recht op.' Ger Oostdijk zamelt kerstpakketten in voor Zalco-werknemers. foto Marcelle Davidse door Edith Ramakers en Ben Jansen Vakbond CNV Vakmen sen is teleurgesteld over het gebrek aan belangstelling van de Haagse politiek voor het wel en wee van de ontslagen Zalco-werknemers. „Waar zijn Rutte, Kamp en Verhagen", zei voorzitter Jaap Jongejan van de bond gisteravond onder applaus in Goes. Jongejan was net als zijn colle ga-voorzitter Henk van der Kolk naar Zeeland gekomen om zijn le den bij Zalco een hart onder de riem te steken. Hij riep de werkge vers in Zeeland op ontslagen Zal- co-medewerkers in dienst te ne men. „Hier zitten ruim honderd uitstekende vakmensen", zei hij met een breed armgebaar. De voorzitter van de CNV-bond uitte kritiek op de directie en de aandeelhouder van Zalco. De eer ste heeft naar zijn mening de ernst van de situatie bij de aluminium smelter onvoldoende duidelijk ge maakt. Aandeelhouder Gery Klesch denkt volgens Jongeman alleen aan geld, niet aan mensen. Hij kondigde een onderzoek aan naar de oor zaak van het omvallen van Zalco en naar het eventueel wegsluizen van geld. In Middelburg beloofde Van der Kolk van FNV bondgenoten dat de bond alles op alles zal zetten om de ex-werknemers zo snel mo gelijk aan geld te helpen. „Eerst moeten we regelen dat jullie een uitkering krijgen. Daar hebben jul lie recht op." Van der Kolk verklaarde nog ver baasd te zijn over de snelheid waarmee de fabriek 'op de fles is gegaan'. „Er komen heel wat reor ganisaties aan, binnenkort bijvoor beeld Akzo-Nobel en Philips. Daar vallen ook ontslagen, maar dat gaat allemaal geleidelijk aan." Toen investeerder Klesch kwam, werd er een tijdbom onder Zalco gelegd. „Wij zouden deze man hier graag eens 'medisch willen on derzoeken", zei een ex-medewer ker van Zalco. „Klesch voerde een familiedag in. Hoe is het mogelijk? Wij waren een familie, maar hij maakte de familie kapot." Bij Aldel in Delfzijl, een zusterbe drijf van Zalco, houden ze nu ook hun adem in, bang voor een ont slaggolf „Wij moeten nu solidair met onze collega's zijn", klonk het uit de zaal. mmmmmmmmmmmmmmmwmmmmmmmmmmmmiimmm&immmmimmwimmissimmimsmBMmmsmmmsmmmmmmmmmmmmmmim door Cornelleke Blok middelburg - Studenten van de Roosevelt Academy gaan vanaf vol gend studiejaar jaarlijks definitief vijfhonderd euro meer betalen voor hun opleiding. Dat heeft de directie bekend gemaakt aan de studenten. De extra toelage komt bovenop de 1771 euro collegegeld die alle stu denten in het Nederlandse hoger onderwijs jaarlijks aan het Rijk moeten betalen. De Roosevelt Academy voert de extra toelage in onder druk van de rijksoverheid. Het ministerie vindt dat zeer goed onderwijs, zoals dat op university colleges gegeven wordt, meer moet kosten. De university colleges in Amster dam, Leiden, Maastricht en Utrecht vragen al langer een extra bedrag, dat veel hoger ligt dan de toelage op de RA. In Amsterdam betalen studenten vanaf volgend studiejaar 2130 euro, in Leiden be draagt de toelage 1925 euro. Studenten van de Roosevelt Aca demy kwamen enkele weken gele den in opstand tegen de maatre gel. Ze hielden onder meer een ac tie in het universiteitsgebouw, waar ze een nacht sliepen. De stu denten hebben nu afspraken ge maakt met de directie over de be steding van de toelage. Het extra geld wordt onder meer besteed aan beurzen voor studen ten die hun opleiding niet kunnen betalen en aan werving van inter nationale studenten. 'Werkgevers in Zeeland, hier zitten ruim honderd uit stekende vakmensen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3