5 Bwuim Si Buiten, Trattten Ofallebtii dinsdag 20 december 2011 De nieuwe sport Drums Alive kun je in Zeeland alleen nog maar bij Fitness Fitaal in Vlissingen doen. Je danst om een enorme bal waar je tegelijkertijd met stokken op slaat, en dat alles op het ritme van de muziek. „Behalve goed voor de conditie, vinden deelnemers het vooral fun", vertelt eigenaresse Tanja van den Berg (1965). Dat komt vast door de opzwepende muziek en het vrolijke ritme, maar ook omdat je je agressie er in kwijt kan. Tanja geeft ook de lessen SH'BAM, spreek uit Sjabèm. „Ik denk dat dit de opvolger wordt van Zumba als dansrage. Het is een full body dansprogramma op de nieuwste Top 40 hits, bekende dansklassiekers en moderne Latin tracks. Geen ingewikkelde choreografie, maar eenvoudige dansbewegingen, iedereen kan het." Disco in de sportschool dus. Maar wat nou als je niet van dansen houdt, maar van functionele fitness? „Dan moet je echt aan de TRX-band. Je hangt 'm op aan 'n vast punt en met je handen of voeten in de grips doe je trainingsoefeningen vanuit diverse posities. Dankzij je eigen lichaamsgewicht en de zwaartekracht gebruik je vooral de kracht en stevigheid in je romp." Fitness Fitaal heeft de TRX net binnen en instructeurs Arjen en Michel testen 'm uit. Na hen mag ik en inderdaad, hij werkt even eenvoudig als doeltreffend. „Nu hangt de TRX alleen nog maar in de fitnesszaal, in 2012 willen we er ook groepslessen op muziek mee gaan geven," aldus Tanja over haar plannen. Tot slot attendeert ze nog op ecologie als trend in de sport. Ze toont me de Curve, een loopband waar menskracht in plaats van 'n elektrische motor zorgt voor de aandrijving. Met als motto 'verbrand calorieën, geen elektriciteit' is de Curve een trendsetter in groene fitness. De ondergrond van rubberen lamellen zorgt bovendien voor 90% demping, ideaal voor mensen met slechte knieën. De Curve is al zeer geliefd bij topatleten, andere topsporters volgen in rap tempo, weet Tanja: „Binnenkort komt hij ook bij Ajax en AZ en in de zomer van 2012 staat hij op de Olympische Spelen in Londen". SH'BAM is een full body dansprogramma op de nieuwste Top 40 hits, bekende dansklassiekers en moderne Latin tracks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39