221 zeeland Politie trekt scherm op rond hulpverleners Politie volgt 'Strooien had eerder gemoeten' 51% €170,- Drie jaar rijontzegging voor ongeval €179,- De Politie Zeeland surveilleert op het internet op zoek naar informatie over potentiële risico's en misdrijven IN PLAATS VAN €349,- JE BESPAART KORTING dinsdag 20 december 2011 JAARWISSELING Geweld tegen mensen met publieke taak aangepakt door Marcel Modde middelburg - De politie in Zee land zal komende jaarwisseling op geen enkele manier geweld tolere ren tegen hulpverleners. Wie hun toch het werk moeilijk probeert te maken, wordt zonder pardon opge pakt, zegt politiechef Ronald Wey- dema. De Zeeuwse brandweer werd bij het blussen van 'vreugdevuurtjes' vorig jaar op diverse plaatsen ge hinderd. In Middelburg kwam het zelfs tot een confrontatie en werd de brandweer bekogeld. In wijken die als onrustig bekendstaan, wordt straks standaard uitgerukt met de politie in het kielzog, aldus brandweercommandant Ruud Mal- jaars. Amokmakers die de laatste jaarwisseling zijn veroordeeld voor geweld danwel vernielingen, is ex pliciet verboden zich op straat te vertonen. „Feitelijk geldt voor hen een soort huisarrest", legt Weyde- ma uit. Dat houdt in dat ze nog wel op de stoep mogen staan om de buren het beste te wensen. „Maar we willen ze niet zien bij brandhaarden. We weten wie het zijn!" Overige bekende raddraaiers krijgen een brief waarin ze wor den gewaarschuwd zich koest te houden. De Zeeuwse politie brengt rond de jaarwisseling (in twee ploegen) ruim vierhonderd dienders op de been. Acht bikers krijgen bij wijze van proef een kleine videocamera op hun fietshelm. De beelden wor den gebruikt om de identificatie van verdachten makkelijker te ma ken. De camera-agenten worden in eerste instantie ingezet in de Zeeuwse steden. Slaagt de opzet, dan wordt deze werkwijze vaker en op meerdere plekken gehan teerd. De helmcamera is met suc ces beproefd in de Randstad. Met gemeenten en brandweer is af gesproken waar zonder proble men vreugdevuren kunnen wor den toegestaan. Ook is de afgelo pen maanden geïnvesteerd in het in kaart brengen van problemen in bepaalde wijken, zodat daar re kening mee kan worden gehou den. De brandweer legt de priori teit bij het voorkomen van letsel, door het gebruik van vuurwerk- brillen en aansteeklontjes te pro moten. door Adri Buijs breda - De rechtbank veroordeelt de 20-jarige Bredanaar voor het ver oorzaken van een verkeersongeval waarbij twee vrouwen uit de ge meente Vlissingen het leven lieten, tot een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan vijf voorwaarde lijk. Bovendien moet hij 240 uur onbetaald gaan werken en is hij drie jaar lang zijn rijbewijs kwijt. Op 10 november vorig jaar reed hij met veel te hoge snelheid de afrit A 16/Verlengde Graaf Engelbertlaan in Breda af en raakte daarbij de au to van de twee vrouwen, 28 en 45 jaar, vol in de flank. Die auto kwam ongeveer 100 meter verder tegen het spoorwegtalud tot stil stand. Beide vrouwen overleden ter plaatse. De Bredanaar had twee maanden een rijbewijs. Zelf schat hij in dat swêêt SWEETDEAL VAN DE DAG De Android 2.2 RATAB10-0510"Tablet PC van Ricatech maakt surfen op internet, e-mailen, het afspelen van multimedia, het lezen van e-books én nog veel meer ontzettend makkelijk! GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL POLITIE EN INTERNET door Emile Calon hij met een snelheid van 120 a 130 kilometer per uur de afslag afreed. Na reconstructie berekende de poli tie dat de man onderaan de afrit een snelheid had van 105 kilometer per uur. De rechtbank spreekt in haar vonnis van Verwijtbaar en in hoge mate onvoorzichtig rijgedrag'. Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie een jaar gevan genisstraf en drie jaar rijontzeg ging- Al rondneuzend op in ternet stuitten agen ten van de Zeeuwse politie op enkele op merkelijke foto's van jongens die op een politieauto stonden te dansen. Opmerkelijk omdat ze van dat voorval niets wis ten. Geen van de dienstauto's van het korps vertoont namelijk scha- desporen. Perry Jobse kan wel enigszins glim lachen om die foto's en snapt dat die jongens lol hebben gehad toen ze die act uitvoerden en online zet ten. De hoofdagent van het politie team Middelburg is erg actief op het internet. Hij surveilleert op dat net en probeert zo te weten te ko men wat er speelt. Hij vergelijkt dat net-surveilleren met zijn werk als biker waarbij hij op straat ook probeert te achterhalen wat er on der jongeren leeft: en speelt. Vooral Facebook, Hyves, Twitter en ande re sociale media hebben zijn aan dacht. „Via het net kom je heel snel te weten wat er speelt onder jongeren. Je ziet trends, je ziet met wie ze omgaan." Bram van Moolenbroek is als team chef van de jeugdpolitie Zeeland ook zeer geïnteresseerd in wat er speelt op internet. Hij vindt dat el ke agent moet beseffen dat op in ternet een schat aan informatie is te vergaren. Hij stelt dan ook dat agenten digi-bewust, digi-bereid en digi-bekwaam moeten zijn, „Weten wat de mogelijkheden van het internet zijn, bereid zijn het te gebruiken en het kunnen gebrui ken." Om die reden houdt de poli tie vandaag een bijeenkomst over internet waarbij agenten worden bijgepraat over de nieuwste ont wikkelingen. Van Moolenbroek en Jobse erken nen direct dat er een categorie agenten is die maar weinig heeft: met internetsurveillance. „Maar wij moeten wel omdat een deel van de informatie die wij willen vergaren, daar te vinden is." Vol gens Van Moolenbroek wordt de interesse al groter als ze beseffen dat hun kinderen ook rondhangen door Comelleke Blok middelburg - De strooiwagens van provincie, Rijkswaterstaat en Wa terschap Scheldestromen hadden achteraf gezien wellicht eerder in actie moeten komen om de gladde wegen begaanbaar te maken, be kent Rien de Lange van de provin cie Zeeland. Rond twaalf uur 's nachts - in de nacht van zondag op maandag - werd er gestrooid op alle Zeeuwse wegen buiten de bebouwde kom. „Normaal gesproken is dat vol doende om de ochtendspits door te komen", zegt De Lange. „We zijn daarom gestopt met strooien, maar het weer sloeg abrupt om. Er waren hevige regen- en hagel buien en er onstond veel conden satie. De condens sloeg neer op de weg, waardoor het glad werd. We zijn om half zeven begonnen met een nieuwe strooiactie, maar het duurt drie uur voordat er op alle wegen zout ligt. In de tussentijd zijn al die ongelukken gebeurd." Vooral op Walcheren en de Beve- landen botsten auto's op elkaar of raakten van de weg. De Sloeweg Noord bij Ritthem was enkele uren afgesloten, na verkeersonge vallen door de gladheid. Rond ze ven uur raakten enkele personen gewond bij een ongeluk met drie auto's. Op de A58 richting Bergen op Zoom stond een file ter hoogte van knooppunt De Poel. Verschil lende auto's raakten van de weg op de afslag richting Goes. Bij on gevallen in Goes, Oostkapelle en Heinkenszand raakten automobi listen gewond. In enkele gevallen moest de brandweer in actie ko men om mensen uit auto's te be vrijden. Fietsers hadden ook veel last van de gladde wegen. Bij de afdelingen spoedeisende hulp in de Admiraal De Ruyter Ziekenhuizen (ADRZ) in Goes en Vlissingen was het 'ex treem druk', meldt een woordvoer der. Talloze mensen moesten na valpartijen behandeld worden voor botbreuken. Het ADRZ moest extra verpleegkundigen in zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34