Voor het goede doel met de billen bloot i8| zeeland Terneuzen betaalt niet mee aan welzijnsruimte op plek Lindenhof Cultuur Langzamer rijden op Oude Rijksweg almanak dinsdag 20 december 2011 1 Z ALPE D'HUZES H4A-medewerkers komen op een kalender Zeven medewerkers van aannemingsbedrijf H4A gin gen uit de kleren voor KWF Kankerbestrijding. De wie lerfanaten prijken binnen kort op de verjaardagskalen der Sweet Sweat. door Raymond de Frel Zes van de zeven 'foto modellen' hebben maandagmiddag sa men met een camera- journaliste van het Zeeuwse internetjournaal Z2 am per een stap buitengezet op het ter rein van hun aannemingsbedrijf H4A in Axel, of een collega schreeuwt hen al toe: „Gaan jullie nou alweer in je blote piemel voor de camera staan?" Gelach alom. Dat wisten ze vooraf, dat ze niet moeten opkijken van een opmerking meer of minder. En ach, als je een week daarvoor al een hele dag in je blote kont voor een fotograaf hebt geposeerd, ben je de meeste schaamte toch al voor- bij. Geert Wolters (39, uitvoerder uit Lewedorp), Ronald Mei (39, vrachtwagenchauffeur uit Vogel waarde), Michel Kolijn (37, project leider bouw en infra uit Zaam- slag), Otto van Eeden (63, vutter uit Axel), Ludwig de Block (41, werkvoorbereider uit Sint Gil lis-Waas), Peter Loof (51, werkvoor bereider en calculator uit Terneu zen) en Gerard Rentmeester (53, bedrijfsleider uit 's-Heer Abtsker- ke) weten waarvoor ze het doen: voor een bloedserieuze zaak. Begin juni hopen zij alle zeven vier keer de Alpe d'Huez te beklim men tijdens het mega-evenement Alpe d'HuZes. Deelnemen aan de klimdag op de 'Nederlandse' alpen reus kan niet zomaar. Je moet mi nimaal 2500 euro per deelnemer aan sponsorgeld in het laatje bren gen voor onderzoek naar kanker. De 'calendarboys' van de H4A-ves- tigingen in Axel, Sas van Gent, Goes en Zelzate hebben zich een hoger doel gesteld: minimaal der tigduizend euro bij elkaar fietsen. En om geld te genereren wordt er dus nog veel meer uit de kast ge trokken. Of beter, in de kast gela ten. Tijdens een trainingsrondje kwam De Block op het idee van een naaktkalender. „Dan rijd je naar huis en vraag je je af waartegen je eigenlijk 'ja' hebt gezegd. Maar na een paar vergaderingen staken alle neuzen in dezelfde richting en zijn we er steeds serieuzer mee omge Het duurde even, maar op een gegeven moment waren de fietsers van H4A bijna alle schaamte voorbij. BRESKENS - Het Sluise gemeentebe stuur komt tegemoet aan klachten over hardrijders op de Oude Rijks weg in Breskens. Het gedeelte bin nen de bebouwde kom tot aan de overgang met de Dorpsstraat wordt een 30-kilometerzone, en het deel buiten de bebouwde kom (tot de kruising met de rondweg) een 6o-kilometergedeelte. Tip? redactie@pzc.nl Het museum? Mwah. Naar de schouw burg. Neuhh. De Middelburgse middel bare scholieren moesten van school 'iets cultureels' bezoeken. Gelukkig was daar de film New Kids Nitro! Was bij De Wereld Draait Door ge weest, dus cultureel, redeneerden de jongens. Het was een hele toer geweest om de filmzaal binnen te komen want de minimumleeftijd was 16 jaar. Dank zij de hulp van wat oudere bezoekers - 'kunt u zeggen dat u mijn vader bent en dat het mag?' - lukte het de pubers toch. Op de terugweg waren ze nog door de politie aangehouden. Twee kregen een bon omdat ze geen licht hadden. Nog een geluk dat de politie niet naar hun ID-kaart vroegwant die waren de meesten ook vergeten. En de film? Mweuh... door Raymond de Frel en Wout Bareman ZUIDDORPE - De gemeente Terneu zen wil geen geld steken in een nieuwe welzijnsruimte op de plaats van het voormalige bejaar denhuis en asielzoekerscentrum De Lindenhof in Zuiddorpe. Wooncorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen zoekt al gerui me tijd naar een geschikte invul ling voor het gebied. Daarbij wordt gedacht aan zorgwoningen in combinatie met een welzijns voorziening. „Woongoed vroeg ons om het aantal vierkante me ters welzijnsruimte in het plan te bekostigen. In Zuiddorpe hebben we al 't Kaaike. Dat is voor één van onze kleinste dorpen voldoende. We zouden met een nieuw ge bouw ook zomaar leegstand kun nen creëren", zegt wethouder Cees Liefting van de gemeente Ter- neuzen. En dus schiet het college van bur gemeester en wethouders het voor stel van Woongoed af. Liefting: „Ie moet je ook met het oog op het aantal inwoners afvragen of zo'n investering wel zin heeft. Zuiddor pe heeft bijvoorbeeld een school. Die wordt nu goed bezocht, maar is dat over tien jaar ook nog zo? Dan zou er in dat gebouw ook zo maar ruimte voor welzijnsactivitei- ten kunnen ontstaan." Manager Pol van de Vijver van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen be vestigt dat nog steeds met verschil lende partijen wordt gezocht naar een goede invulling van de locatie. Van de Vijver: „We hebben de ge meente inderdaad voorgesteld een aantal functies op die plaats bijeen te brengen. Op welzijnsgebied be schikt Zuiddorpe dan wel over 't Kaaike, maar dat gebouwtje heeft natuurlijk ook niet het eeuwige le ven." Volgens Van de Vijver worden de mogelijkheden momenteel geïn ventariseerd. gaan", vertelt Kolijn. De Block en Van Eeden bezochten Alpe d'Hu- zes vorig jaar als toeschouwer. Die dag liet een onuitwisbare indruk achter. „Als je een man naar bo ven ziet klimmen met één been en teksten op de weg ziet staan als Papa, je ziet het niet meer, maar we doen het voor jou, dan word je op eens een heel klein mannetje", zegt De Block. Van Eeden: „De sfeer is zo aangrijpend, dat je zelf ook wilt meedoen. Ook omdat je in jouw eigen omgeving mensen kent die tegen kanker vechten of vochten." De zeven medewerkers van H4A hebben of hadden al lemaal wel iemand in hun nabijheid, die te maken kreeg met de ziekte. Iedereen heeft zijn per soonlijke motivatie om de berg te bedwingen, zoals een aan de gevol gen van kanker overleden zoon, schoonmoeder en schoonzus. En allemaal kennen ze de twee colle ga's, die tegen de ziekte strijden. „Zij moeten tot het uiterste gaan, dus dachten wij: dat doen wij op onze manier ook", aldus Kolijn. „Dat neemt niet weg dat ik tijdens de fotoshoot best even dacht: nu heb ik mijn joggingbroek nog aan, maar zometeen moet-ie uit..." Fotograaf Louis Drent uit Oost burg verleende zijn medewerking aan het project, dat hij Sweet Sweat noemde. Hij nam het zeven tal mee naar een studio in Antwer pen. „Het was een heel bijzondere ervaring. Het was echt keihard werken", zegt Loof De Block vult hem aan: „Wij hebben meer res pect gekregen voor fotomodellen. En voor fotografen, haha!" Drent had niet veel tijd nodig om het schaamtegevoel bij zijn modellen weg te nemen. „Maar als het niet voor een goed doel zou zijn, had ik het nooit, nooit, nooit gedaan. Maar weet je, wij willen met deze foto's ook kracht overbrengen. Op geven tegen kanker mag geen op tie zijn", zegt Ronald Mei. Zijn collega Geert Wolters is het daar roerend mee eens. „We staan in ons nakie op de foto, maar het is wel heel netjes en artistiek in Teamcaptain Ludwig de Block: „Op een gegeven moment ga je je iemand ik nooit zo met een kettingzaag, hoor!" beeld gebracht. Bovendien komen alle disciplines van H4A erop aan bod." De Block voelde zich tijdens de fotosessie op een gegeven mo ment zelfs iemand anders. „Ik be doel: ik sta thuis nooit in mijn blo te kont met een kettingzaag in mijn hand, hoor!" Kolijn geksche rend: „Nee, jij niet?" De fietsers hebben nog meer inzamelacties in petto, maar daarover zwijgen ze nog in alle toonaarden. Op de fo to's van Ronald en Ludwig en een groepsfoto na, hebben ze het resul-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30