21 zeeland J Pakkettenactie nu al geslaagd Politie vindt dode vrouw PZC dinsdag Weer SSËSMÈ De voorzitters van de FNV en CNV kwamen naar Zeeland om het perso neel van Zalco moreel te steunen. 'Minister moet ingrijpen' 'Gevolgen voor Delta?' De krant 6 weken voor 18 euro! dinsdag 20 december 2011 door Marleen Blommaert Het regende de afgelopen dagen veel. Heel veel. Zo veel zelfs, dat het in mijn garage begon te regenen en er zich een zwembad voor mijn keukendeur bevond. Ik was ziek en thuis en daar moest ook iets mee. Op zulke momenten zou ik het liefste weer even kind willen zijn. Niet een volwassene die met koorts, vol op de tocht en in de stromende regen probeert het wa ter uit huis te houden. Dat het niet plaatselijk was, bleek toen ik het afgelopen weekeinde door de polder reed. Het leek of de zondvloed zich opnieuw had voor gedaan. Het peil in de sloten stond in veel gevallen gelijk aan dat van het land. Eenden zwommen over de akkers. Ik begon me af te vra gen of we dit keer niet door de zee maar door het hemelwater ver zwolgen zouden worden. Er zou den enkele buien vallen. De maandag erop wordt mij verze kerd dat het in de kustprovincies niet glad zal zijn. Amateurs! En ik nog grotere sukkel geloofde dit Wanneer ik uit de krochten van de Westerschelde kom gekropen is er een boze politieman die mij met een de gang naar Middelburg ont zegt. Hij wijst richting Brabant Met behulp van mijn navigatiesys teem slinger ik langs Nieuwdorp opnieuw richting 0118 en ontmoet opnieuw een boze politieman. Nu moet ik in de file naast een zeer ge havende auto gaan staan. Ik besluit toch er tussenuit te piepen, neem de eerste afslag en stort me langs zeer gladde wegen in het Sloege- bied. Tal van slipsporen, gehaven de auto's en glijdende politieman nen vergezellen mij. Glad met uit zondering van de kustprovincies: bijna goed. Het is donker, het re gent, het is glad en de rioolservice en de loodgieter kunnen niet ko men, kortom bijna kerst. Maar tus sen al deze en andere rampen die ik u zal besparen heeft mijn doch ter mij tijdens de presentatie van mijn boek toegesproken op zo'n warme wijze, dat mij slechts rest u te wensen dat er de komende da gen iemand is die u zo warm toe spreekt. Ik verzeker u, dat u al dit hemelwater, de gladheid en alle an dere ongeregeldheden dan ook aan kan. Zalig kerstfeest Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON WÊÊÊÊÊÊM PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl ZALCO FAILLIET EN HOE NU VERDER? door Rob Nobels Particulieren waren nog niet echt te vinden bij de inzameling van kerst pakketten voor de werk nemers van Zalco bij Ci tybox in Middelburg. Toch mag het al wel een geslaagde actie wor den genoemd. Albert Heijn in Vlis- singen heeft meteen al zeshonderd pakketten toegezegd. Ook Bou- man KantoorTotaal komt met zes honderd gevulde sporttassen. Ini tiatiefnemer Ruud Heerschop, zelf ook werknemer van Zalco, laat we ten dat hij graag nog meer binnen ziet komen: „Het is natuurlijk ge weldig dat er al zoveel is toege zegd, maar alle beetjes helpen. Met de spullen die we nog krijgen, kunnen we de pakketten nog vol ler maken, zodat de werknemers een mooi kerstpakket krijgen." Verschillende winkels in Vlissin- gen hebben ook al spullen en ca deaubonnen gedoneerd, zegt Ger Oostdijk. Hij is ook werknemer van Zalco en helpt mee met de in zameling. „Ik las op internet over deze actie en wilde ook wel een steentje bijdragen. Dus heb ik Ruud gebeld en daarna ben ik langs de winkels in Vlissingen ge gaan om te vragen of zij spullen hadden voor de pakketten. En die hadden ze! Ik ga van de week nog een keer langs bij de winkels om te zien of ze nog meer in de aan bieding hebben." De pakketten gaan als eerste naar de 480 vaste werknemers van Zal co, daarna komen de 120 arbeiders aan de beurt die vanuit uitzendbu reaus bij Zalco werkten. „Mochten we dan nog pakketten over heb ben, dan geven we die door aan an dere instanties die ze maar al te graag willen hebben. De Voedsel- bank bijvoorbeeld", zegt Oostdijk. Pasta, sauzen, vis, fruit, frisdrank, snoep en cadeaubonnen, maar ook opladers voor batterijen en verrekijkers liggen bij Citybox te wachten tot zij verdeeld worden over de honderden kerstpakketten die voor vrijdag klaar moeten zijn. „Het is natuurlijk geen vervanging voor het loon dat de mensen nu missen, maar we hopen wel dat het een behoorlijke morele steun in de rug is voor de gezinnen die het moeilijk gaan krijgen. Ze krij gen geen loon, maar de rekenin gen stapelen zich wel op", vertelt Oostdijk. Het is de bedoeling dat de pakketten op donderdag of vrij dag in de kantine van Zalco wor den uitgedeeld. Zelf spullen voor een kerstpakket inle veren kan bij Citybox Middelburg tus sen 09.00 en 18.00 uur. den haag - Het is belachelijk dat medewerkers van de failliete aluminiumfabriek Zalco in de financiële problemen dreigen te komen omdat het UWV we gens kerstvakantie pas in januari een voorschot op hun salaris geeft. Dat vindt CDA TVveede Kamerlid Ad Koppejan uit Zoutelande. Hij wil minister Henk Kamp (Sociale Za ken) vandaag ter verantwoording roepen in het weke lijks vragenuurtje. Of Koppejan de vragen aan Kamp mag stellen, bepaalt Kamervoorzitter Gerdi Verbeet aan het eind van de ochtend. Koppejan: „Als zoiets in je provincie gebeurt, dan zeg je als UWV niet: kom na de kerstvakantie maar terug. Dat kan niet. Snelheid is geboden. De medewerkers moeten nu worden geholpen. Worden mijn vragen niet toegela ten door de voorzitter, dan zoek ik andere wegen." Het stellen van schriftelijke Kamervragen heeft vol gens Koppejan niet zoveel zin, omdat minister Kamp drie weken de tijd heeft om te antwoorden. middelburg - De CU in de Staten van Zeeland vraagt zich af of het uitstel van de vergunningsaanvraag voor een tweede kerncentrale iets te maken heeft met het faillissement van Zalco. In vragen aan het dagelijks provinciebestuur infor meert de fractie naar de gevolgen van het bankroet van de aluminiumsmelter voor Delta. „Heeft Delta nog vorderingen op Zalco die als oninbaar moeten worden beschouwd, wat betekenen het faillissement en de afschakeling van de stroom voor Delta en wat is het effect op de winstgevendheid van het energie bedrijf', vraagt CU-Statenlid Arjan Beekman. Hij wil ook weten of de door het wegvallen van Zal co vrijgekomen stroom niet buiten Zeeland kan wor den geleverd omdat het hoogspanningsnetwerk daar voor niet geschikt zou zijn. Volgens de CU moet de sluiting van Zalco een rol spe len in de nieuwe strategische visie voor Delta die nu wordt ontwikkeld. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: O een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal ina28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook; 088-0139910 Naam Straat Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens in het colofon treft u nadere Informatie aan door Frank van Cooten goes - De onder verdachte om standigheden om het leven geko men 31-jarige vrouw uit Goes laat vier minderjarige kinderen na. De kinderen zijn opgevangen, zei een woordvoerder van de politie Zee land gisteren. De overleden vrouw werd zondag avond rond 23.30 uur gevonden in haar woning aan de M. D. de Grootstraat in Goes. De politie hield een 34-jarige man aan, die in de woning aanwezig was. Onder zocht wordt of de man iets met de zaak te maken heeft. De aangehou den verdachte is de vriend van het slachtoffer. Hij wordt voorlopig in Torentijd vastgehouden. De politie onderzoekt wat de oor zaak is van het overlijden van de vrouw. Rechercheurs verhoorden gisteren de verdachte en enkele ge tuigen. Tevens is een buurtonder zoek gehouden. Ook is vandaag nog nader forensisch onderzoek verricht in de woning van het slachtoffer. De woning is thans ver zegeld. Om meer over het overlij den te weten te komen, wordt van daag sectie verricht. De politie zoekt getuigen, die het slachtoffer tussen zaterdagavond 18.00 en zondagavond 23.30 uur hebben ge zien. Deze getuigen worden ge vraagd zich op het politiebureau in Goes te melden of te bellen naar 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2