Aanbod woningen aan vluchtelingen Zeeland PZC Veel kopers halen hun trekkers op Inrichtingsplan Molenplein in Hoek 'Wateroverlast bij hevige regenval ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 en 23 0 1 als afgelopen dagen onvermijdelijk door Wout Bareman terneuzen - De drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen pakken sa men met de woningcorporaties de huisvesting van uitgenodigde vluchtelingen aan. Daarmee vol doen ze deels aan de taakstelling, die hun door het Rijk is opgelegd. Sluis, Hulst en Terneuzen zouden, volgens de richtlijnen ook veel meer zogenoemde statushouders (asielzoekers met een verblijfsver gunning) moeten huisvesten. Maar vluchtelingen voelen vaak weinig voor een woning op het Zeeuws-Vlaamse platteland. Al leen in Terneuzen lukt het nog wel hen onderdak te brengen, in Sluis en Hulst is dat veel lastiger. Wethouder Co van Schaik (sociale zaken) van Terneuzen: „Ze wonen liever in de grote steden, in de Randstad met name, omdat de kans daar groter is dat ze landgeno ten en zelfs familieleden ontmoe ten. Ik begrijp dat wel, maar als zij onze huisvesting weigeren, wor den wij als gemeente wel door de hogere overheden op de vingers ge tikt omdat we niet aan de taakstel ling voldoen. Het is vaak met han gen en wurgen, dat we iemand in een woning krijgen." De drie gemeenten hebben nu be sloten gezamenlijk gezinnen van uitgenodigde vluchtelingen onder dak aan te bieden. De eerste zeven gezinnen worden in januari of fe bruari verwacht. In Terneuzen en Sluis worden twee gezinnen ge plaatst, in Hulst drie. De woning corporaties stellen daarvoor wonin gen beschikbaar, die op kosten van de gemeenten worden ingericht. Van Schaik: „Ie zou het niet ver wachten van een regering met ge- doogsteun van de PW, maar er worden jaarlijkse honderden vluchtelingen uitgenodigd in Ne derland te komen wonen. Die mensen worden na aankomst di rect naar hun plaats van huisves ting overgebracht. Een voordeel voor ons is, dat ze meetellen bij de aantallen erkende asielzoekers, die we jaarlijks moeten plaatsen." Ove rigens kampen niet alleen de Zeeuws-Vlaamse gemeenten met een achterstand bij het plaatsen van vluchtelingen. Uit cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken bleek eerder dit jaar dat ook de gemeente Schouwen-Duive- land met een achterstand kampt. De Zeeuwse gemeenten bieden over het algemeen voldoende hui zen aan. Alleen worden ze vaak ge weigerd. Dat wordt door de provin cie, die toezicht houdt, bevestigd. Politie volgt jongere op internet Dinsdag 20 december 2011 ASIELZOEKERS Zeven 'uitgenodigde vluchtelingengezinnen' begin volgend jaar verwacht Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Voor het goede doel met de billen bloot door Eugène Verstraeten koewacht - Naarmate de dag vor derde, vertoonden het terrein en de gebouwen van het loonbedrijf Baert aan de Klapstraat in Koe wacht gisteren een steeds legere aanblik. De ene na de andere trai ler zocht zijn weg door het vlas dorp. Veel kopers van machines en apparaten kwamen hun spul len ophalen. Dat kan ook vandaag en morgen nog. De neven Mark en Paul Baert stoppen met hun 77 jaar oude familiebedrijf, omdat ze steeds moeilijker een boterham kunnen verdienen met loonwerk. De internetveiling van de inventa ris leverde weliswaar een paar mil joen euro op, maar daar blijft vol gens Mare niet veel meer van over, als de kosten voor het opruimen van asbestplaten en bodemvervui ling eraf zijn. Zo'n 3000 vierkante meter opslagruimte en 1000 vier kante meter volledige ingerichte werkplaats zijn te huur. „Om het onderhoud van de gebouwen te kunnen bekostigen." Mare weet nog niet wat hij nu gaat doen. „Ik ga wel in het voorjaar naar Egypte om daar de bietenoogst te begelei den, hiernaast bied ik mij aan als ZZP'er." Paul Baert weet wel waar zijn toekomst ligt. Hij wordt Kopers kwamen gisteren met zwaar materieel naar loonbedrijf Baert in Koewacht om hun gekochte apparaten en machines op te halen. Na betaling vrachtwagenchauffeur. mochten ze de spullen opladen. foto Mark Neelemans door Wout Bareman hoek - Nog voor het einde van dit jaar presenteert wethouder Jaap Bos (openbare werken) van Ter neuzen een plan voor de inrich ting van het gebied Molen plein-Markt in Hoek. De wethou der pleegt daarover momenteel overleg met de stedenbouwkundi ge en de dienst Realisatie en Be heer van de gemeente. De herinrichting van het gebied heeft direct te maken met de eerde re sloop van het filiaal van de Ra bobank daar. Tot verbijstering van fractievoorzitter Giel van Boom van TOP/Gemeentebelangen - zelf Hoekenees - bleek eerder dit jaar dat het toegezegde budget voor de herinrichting ontbrak. Een amen dement om het budget (120.000 euro) aan te vullen tot de benodig de twee ton werd begin november door een raadsmeerderheid van PvdA, CDA, WD en Christen- Unie weggestemd. TOP, SGP, GroenLinks, D66 en SP stemden voor. Wethouder Bos komt nu alsnog met een oplossing. „De steden bouwkundige bekijkt nu hoe we het gebied binnen het wél beschik bare budget toch op een verant woorde manier kunnen inrichten. Ik wil er zo weinig mogelijk 'nieuw geld' in stoppen, maar wel zorgen voor een kwalitatief goede invulling. Die garandeer ik." terneuzen - Enige wateroverlast bij hevige regenval is onvermijde lijk, aldus dagelijks bestuurder Luc Mangnus van Waterschap Schelde- stromen. Hij reageert op kritiek van onder anderen enkele inwo ners van Axel van wie tuinen de laatste dagen zijn ondergelopen. Sinds donderdag is tachtig a negen tig millimeter regenwater gevallen. De gemalen kunnen elf tot twaalf millimeter per dag aan. Het water schap werkt aan uitbreiding van de maalcapaciteit. „Maar we kun nen vanwege de kosten de gema len nooit zo groot maken dat ze zo veel neerslag aan kunnen als de af gelopen dagen is gevallen", stelt Mangnus. Vooraf veel water weg pompen, is volgens hem lastig. „Ie weet nooit precies hoeveel er zal vallen." In de Nijspolder nabij Os- senisse zijn twee extra pompen ge plaatst om de afvoer te vergroten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29