met kerst werken' zeeland 121 Klusdu6 Beveland organiseert wielerevenementen voor KWF berco Carrousel Vlissingen verbouwd II veeI voordeel Workshop tassen maken van start Architect-uur wil kloof overbruggen App voor diensten oogziekenhuis Tandartsenpraktijk opent officieel dinsdag 20 december 2011 met je ouders gaan eten en de vol gende avond met vrienden", licht Edwin van de Velde van Westen wind die keuze toe. Met zijn mede werkers leeft; hij naar kerst toe. „Ver voorafgaand aan kerst denken we al na over wat we gaan doen. Wat zijn de trends? Wat willen mensen?" Naast het menu wordt veel tijd gestoken in de extra's: kin deren krijgen vermaak (film, voet balspel etcetera) voorgeschoteld in de 'captains room'. En er is uitbun dig versierd. „Als mensen het jou gunnen hun kerstdiner bij je te eten, dan is dat een eer. Daar moet je je voor honderd procent voor in zetten. Je moet zorgen dat alles op en top is." Ook de andere restau rants pakken extra uit. „We heb ben hier 16 kerstbomen staan", ver telt Bosland van De Schelphoek. „Het is met vier begonnen en door de jaren heen zo gegroeid." Toch zit het feestelijke kerstgevoel 'm soms juist ook in kleine din gen. Zoals bijvoorbeeld de moge lijkheid a la carte te eten, naast dat prachtige kerstdiner. „Je kunt bij ons kiezen tussen drie-, vier- en zesgangen. Maar we vinden het ook belangrijk dat bij voorbeeld oudere mensen, die zo maar één gang willen, terecht kun nen. Het is voor hen ook een avondje uit." door Frank Balkenende GOES - Zeeland wacht zondag 13 mei 2012 een wielerspektakel in de orde van the Ride for the Roses. Dat charitatieve evenement ten ba te van de kankerbestrijding trok in 2008 meer dan 14.000 deelnemers en bracht bijna 1,1 miljoen euro op. Het Bevelandse fietsteam Klusdu6, dat 7 juni meedoet aan de beklim ming van de Franse berg Alpe d'Huez ten bate van KWF Kanker bestrijding, bereidt momenteel een gigantisch wielerevenement voor. „Het moet zo groot worden als the Ride for the Roses. Verschil lende bekende wielrenners en BN'ers hebben hun medewerking toegezegd. Alleen kan ik nu nog geen namen verklappen", zegt Jeroen van Gastel van het acht man sterke Klusdu6-team. Klusduö hoopt 60.000 euro aan sponsorgelden voor KWF Kanker bestrijding binnen te halen. Het wielerspektakel moet daar onder meer flink aan bijdragen, maar het team zet allerminst de kaarten op één evenement. „Nee, we lijken wel een evenementenbureau als je ziet wat we allemaal op de agenda hebben staan", zegt Van Gastel. Zo is er tweede kerstdag van 9.00 tot 12.00 uur een spinningevene- lange vorststraat - goes KERKWERVE Bij School voor Modevormgeving Cathy de Vos in Kerkwerve gaan in januari workshops tassen maken van start. Er zijn tassen te maken van leer, skai of stof. Ook beginnen weer nieuwe work shops lange broek of t-shirt op maat tekenen en lingerie op maat tekenen en maken. Verder staan er workshops omgaan met de lockma- chine op het programma. Het complete aanbod en de cursusda gen zijn te lezen op www.modevorm- gevingcathydevos.nl. ZIERIKZEE Wie iets wil gaan bouwen of ver bouwen, kan aankloppen bij het ar chitect-uur. Deze dienst van WTS architecten in Vlissingen wordt sinds kort ook op Schouwen-Duive- land aangeboden. Het architect-uur is bedoeld om de kloof tussen ar chitect en particulieren of onderne mers te overbruggen. Tijdens het architect-uur kunnen mensen ad vies krijgen over ontwerp maar ook over zaken als welstand, interi eur en het bouwproces. www.architect-uur.nl ROTTERDAM Het Oogziekenhuis in Rotterdam heeft sinds vorige week de zorgapp ziekenhuisdiensten in gebruik ge nomen. Via deze app, die beschik baar is voor iPhone, iPad en And roid, kunnen ziekenhuisbezoekers bepaalde diensten reserveren. Het gaat dan bijvoorbeeld om een man- telzorger die ondersteuning biedt tijdens het ziekenhuisbezoek of om parkeerservice. Jeeves verzorgt die ziekenhuisdien sten, die in verschillende zieken huizen worden aangeboden. VLISSINGEN - Wie een gokje wil wa gen bij de Carrousel, staat niet lan ger hutjemutje. En deelnemers aan de kamelenrace kunnen hun biertje voortaan aan de bar bestel len. Het 'vermaakpaviljoen' op het Vlissingse Arsenaalplein is ver bouwd. Het voorheen nogal krap behuisde gokplein is verhuisd naar boven. Doordat de ruimte daar groter is, en bovendien wat meer besloten, doet het rtu meer aan als casino dan als een kermis. Het bedrijf heeft er meteen wat nieuwe machines bij laten zetten, zoals een streetcasino en de Miljoe nenjacht. Allemaal voorzien van aanraakschermen. Met, bij winst, een knipoogje van een digitale da me. In de spelletjesruimte beneden is een bar bijgebouwd. Die dan weer alleen is bedoeld voor mensen die beneden verblijven. Voor de kans spelers boven is, van overheidswe ge, alcohol verboden. De bar gaat Rebrov heten en krijgt, zoals de naam doet vermoeden, een Russi sche ambiance. Mét wodka-assorti ment. Zoals bedrijfsleider Nicolaas Alderding dat als horecaman altijd al wilde hebben. Ook serveert het restaurant voortaan eten in de cate gorie spareribs en steaks. Voor ro kers is binnen een ruimte ge creëerd, buiten komt een terras. Op het nieuwe podiumpje mogen kinderen instrumenten inpluggen en hun talent ten gehore brengen. Veel investeringen, dus, en dat ter wijl eigenaar Loontjens met de ge meente in gesprek is over mogelij ke verhuizing van het paviljoen naar de Spuikom. „Maar dat is nog zo ver weg", zegt Alexander Loon tjens, „tegen die tijd nemen we al les gewoon mee." ment bij Fitland in Goes, waar mensen voor 36 euro per drie uur kunnen trappen voor het goede doel. De winnaar krijgt een well- nessweekend aangeboden. Daarnaast zet Klusdu6 onder de ti tel Bike Motion een fietsbeurs op touw, die zaterdag 5 februari vanaf 11.00 uur wordt gehouden in De Stenge in Heinkenszand. Los van tientallen stands waarin alles is te vinden voor de fiets, kan ook een kijkje worden genomen in een tourbus. Vrijdag 10 februari houdt Klusduö een 'over-de-top-feest' in dorps huis Amicitia in Kloetinge. www.klusdu6.nl ZIERIKZEE - De groepspraktijk van tandartsen aan de Grachtweg in Zierikzee opent vrijdag 13 januari officieel de deuren. Medio juli is zijn de eerste tandartsen in het voormalige Syntesskantoor aan de slag gegaan. Het pand is daarvoor rigoureus verbouwd en telt onder meer twee behandelkamers per tandarts. (SALE MODA UOMO Ganzepoortstraat 23 4461 JX Goes T 0113 21 92 22 Iceberg D&G Bikkembergs Love Moschino Frankie Morello Jacob Cohen Blauer Aeronautlca Militare EA7 (emporio armani) Armani Jeans Rock Revival 7 For All Mankind nog even zelf aan te schuiven bij de glühweinbar buiten. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27