ledereen wil graag DECEMBER ACTIE 201 zeeland Gemeente moet geluid windmolens opmeten Sluis en Hulst achter bij ^e®s Krj'ser (54> plaatsen statushouders Tonnenmagazijn beheerder dinsdag 20 december 2011 door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland heeft ten onrech te planschadevergoeding gewei- gers aan eigenaren van drie recrea tiewoningen op Noordzee Residen ce De Banjaard in Kamperland. Dat oordeelt de bestuursrechter in Middelburg. Noord-Beveland moet opnieuw geluidsmetingen verrichten bij de huizen. De huiseigenaren claimden dat hun huis minder goed verhuur baar is geworden toen er aan de Ja- cobahaven en in de Jacobapolder en Rippolder acht windturbines zijn opgericht. De turbines van 82 meter hoog zijn veel groter dan aanvankelijk geplande windmo lens, waardoor er bij het huis meer windgeruis, zichtverstoring, slagschaduw en zonlichtweerkaat sing te merken zou zijn. De claims uit 2008 werden gewei gerd door de gemeente Noord-Be veland. Het geluid van de draaien de molens is te verwaarlozen bij de verkeersruis van de nabijgele gen N57, de normale windruis, het geluid van de Noordzee en van de recreatiebewegingen op het park, was het argument van de gemeen te. Geluidsproeven elders op het re creatiepark, korter op de molens dan het huis van de eisers, blijven ruim binnen de toegestane waar den. Wat licht, schaduw en uit zicht betreft, kon de rechtbank geen benadeling vaststellen. Maar de geluidsmetingen doen geen op geld bij de gevel van de eisers, volg de de rechter het advies van des kundigen in ruimtelijke ordening. De gemeente Noord-Beveland en de uitbater van de windmolens, Camperwind BV moeten de pro ceskosten ad ruim duizend euro vergoeden aan eigenaars van de drie recreatiewoningen op Noord zee Residence De Banjaard. KERSTDINER Keuze te over op Schouwen-Duiveland TERNEUZEN - De drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen pakken sa men met de woningcorporaties de huisvesting van uitgenodigde vluchtelingen aan. Daarmee voldoen ze deels aan de taakstelling die hen door het Rijk is opgelegd. Sluis, Hulst en Terneu- zen zouden, volgens Den Haag ook veel meer zogenoemde status houders (asielzoekers met een ver blijfsvergunning) moeten huisves ten. Maar vluchtelingen voelen vaak weinig voor een woning op het platteland. Alleen in Terneu- zen lukt het nog wel hen onder dak te brengen. Wethouder Co van Schaik van Terneuzen: „Ze wo nen liever in de grote steden, in de Randstad met name, omdat de kans daar groter is dat ze landgeno ten ontmoeten." De drie gemeen ten hebben nu besloten gezamen lijk onderdak te bieden. De eerste zeven gezinnen worden in januari of februari verwacht. Overigens kampen niet alleen de Zeeuws-Vlaamse gemeenten met een achterstand bij het plaatsen van vluchtelingen. Dat doet ook de gemeente Schouwen-Duive land met een achterstand kampt. Wethouder Gilles Houtekamer zei eerder dit jaar statushouders te gaan werven in het asielzoekers centrum van Goes. BROUWERSHAVEN - Kees Krijger (54) uit Zonnemaire wordt de nieuwe beheerder van het Tonnen magazijn in Brouwershaven. Tij dens een open huis op zaterdag 14 januari kan tussen 16.00 en 18.00 uur kennis met hem worden ge maakt. Krijger volgt Heieen Goe- mans op die de pensioengerechtig de leeftijd heeft bereikt. Zij heeft met haar man Johan jarenlang aan het roer gestaan van het Tonnen magazijn. De nieuwe beheerder heeft ruime ervaring in de horeca en een eigen cateringbedrijf Zo wel de Stadsraad als een delegatie van gebruikers heeft zich over zijn aanstelling gebogen. Chickenshack door Esme Soesman Wordt het een ter rine van zalm en gerookte ka beljauw of ha- zenfilet met wildroomsaus? Culinaire keuze te over tijdens de kerstdagen op Schouwen-Duiveland. At openen lang niet alle restau rants beide dagen de deuren. „Een jaar of zeven geleden zaten we hier op eerste kerstdag met maar drie tafels. Dat is voor niemand leuk", blikt Stoffel van den Berg van café-restaurant Storm uit Brui- nisse op die stille dag terug. „Het is minder gezellig. En het rare is dat je zelf ook veel alerter bent als het druk is. Is het rustig dan laat je het sneller versloffen." Sinds dat moment houdt Van den Berg de deur op eerste kerstdag dicht. Op tweede kerstdag zit hij nagenoeg vol. Bij 't Swarte Schaep in Brou wershaven wordt dezelfde keuze gemaakt. „Eerste kerst pakte altijd minder uit dan tweede kerst. En zo kan het personeel ook een dag kerst vieren", zegt Liset Slager. Niet dat werken tijdens de winter se feestdagen als rampzalig wordt ervaren. Bij zowel Storm als 't Swarte Schaep wordt van de gezel lige drukte genoten. „Hard wer ken? Nou het is vooral een bijzon dere sfeer", vult Rijk Bosland van restaurant De Schelphoek bij Serooskerke aan. „Iedereen wil bij ons eigenlijk altijd graag met kerst werken." Ook bij restaurant De Proeverij in Zierikzee genieten de medewer kers mee. „Er hangt een gezellig sfeertje. Er komt een kerstman langs en we doen tussendoor iets bijzonders zoals bingo ofzo", ver telt Daisy Dankers van De Proeve rij. In haar restaurant wordt met vaste tijden gewerkt: half zeven ko men de gasten en rond kwart over elf gaat de koffie uit. „Met kerst hoor je niet binnen een uur weer buiten te staan." Voor het eerst is het Zierikzeese restaurant ook op kerstavond geopend omdat die op zaterdag valt. Zo ook Westenwind in Scharendijke. „Dat is een leuke uitgaansavond. En mensen kun nen het zo een beetje verdelen; je kunt bijvoorbeeld de ene avond Kipenzo in Zierikzee is met kerst gesloten. Kerstavond, zaterdag, staat echter voor het eerst Chickenshack op het menu. Henk Dalebout uit Zierikzee komt die avond muziek draaien. Hij heeft alle sjngles die in 1970 in de Top 40 stonden in zijn bezit. Men sen kunnen het luisteren combine ren met eten, maar ze kunnen ook voor de muziek binnenvallen. Be halve Dalebout komen er nog wat andere dj's tijdens Chickenshack langs. De combinatie muziek en eten is een nieuw concept van Kipenzo. De bedoeling is regelmatig muziek- optredens met eten te gaan combi neren. Chickenshack (wheels of steel), ofwel het draaien van vinyl, maakt daar deel van uit. Stilte voor de kerststorm bij restaurant De Proeverij in Zierikzee. Dus tijd om ^8 T/M DECEMBER 2011 - BEESjj.Njtf ARKT - LEIDEN I 5 'V m 3fm.nl/kominactie - GIRO 661 VERPAKKINGEN H VERPAKKINGEN ALLES VOOR FACILITAIR INDUSTRIE DETAIL 'l KANTOOR aP Herculesweg 37 - Middelburg - tel 0118 63 00 00 - info@weststrate.nl VERPAKKINGEN H VERPAKKINGEN y ALLES VOOR INDUSTRIE DETAIL KANTOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26