Zeeland PZC Hoofdpoortstraat is hardrijders beu Reddingsbrigades weer in actie voor Serious Request van 3FM Cultuur SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 en 23 VERKEER Chicane in Zierikzeese straat uitdaging voor sommige automobilisten Surrender in Heartbreak Café almanak Dinsdag 20 december 2011 Luscinia blijft heel dicht bij eerste opzet van Handel 17 Politie volgt jongere op internet Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Als ik van elke hardrij der in onze straat een kwartje kreeg, was ik rijk", zegt Alphons Drübers namens de bewoners van de Hoofdpoortstraat in Zierikzee. De bewoners zijn het zat en eisen maatregelen van de gemeente. Onder een brief aan de gemeente staan de handtekeningen van alle 53 bewoners. Sinds augustus voert de straat overleg met de gemeente, maar maatregelen blijven tot op heden uit. Drübers: „De politie doet ook niets. We zijn het onder hand beu. Mijn idee zou zijn om onze auto's om en om aan de lin ker- en rechterkant van de straat te parkeren, zodat het verkeer wel langzaam móet rijden." De bewo ners gaan in elk geval naar het spreekuur van burgemeester Rabe- link. Waar de Hoofdpoortstraat aan sluit op de Laan van Saint Hilaire ligt een scherpe s-bocht. Drübers: „Voor jonge gasten, boomklever- tjes noem ik ze, is die chicane juist een uitdaging om er zo hard moge lijk doorheen te gaan. Ik hoorde van een moeder dat ze haar kind niet meer naar buiten durft te la ten gaan. Er staan hier niet voor niets veel huizen te koop." Volgens Drübers is er ook veel hin der van vrachtverkeer. „Dat zorgt voor trillingen waardoor scheuren in de huizen ontstaan. Vrachtver keer langer dan acht meter mag al leen met een ontheffing door on ze straat. Maar dan moeten ze 15 kilometer per uur rijden. Er is na tuurlijk geen hond die dat doet." De gemeente heeft inmiddels de ergste hobbels in de straat gladge streken. „De trillingen zijn daar door inderdaad wat minder, maar echt helpen doet het niet", vertelt Drübers. De bewoners zien het liefst bloem bakken op straat geplaatst. Ze we ten ook al waar ze die willen heb ben. Maar daar wil de gemeente niet aan, omdat die het vrachtver keer te veel zouden hinderen. Drübers zegt de winkeliers geen strobreed in de weg te willen leg gen: „Maar we hebben toch een distributiecentrum? En er is ook een alternatieve, bredere route naar het winkelgebied." Verkeersambtenaar Peter de Win ter zegt een aantal 'plezierige ge sprekken' te hebben gevoerd met de bewoners. „En ik ga in elk geval verder met ze praten. Over ver- keersremmende maatregelen heb ik een paar ideeën. Ik ga kijken wat technisch mogelijk is." In de Zierikzeese Hoofdpoortstraat wordt tot ergernis van de bewoners vaak te hard gereden. foto Dirk-Jan Gjeltema liiaiIHMft III"! IIIIWIIIinll'liH II I' 'n'imiiHM—WimilH ZIERIKZEE De strandreddingsbrigades van We- terschouwen en Domburg doen mee aan de actie Serious Request van radio 3FM. Samen met nog vijftien andere red dingsbrigades maken zij een boot tocht van 100 kilometer van Alme- re naar Leiden, waar het Glazen Huis dit jaar staat. De redders laten zich per kilometer sponsoren door bedrijven. Gisteren stond de teller op 9500 euro. Vanmiddag bereikt het oranje lint van ongeveer 25 red dingboten het centrum van Lei den. De actie 'Serious Rescue' va de brigades bracht vorig jaar 17.500 euro op. Serious Request 2011 van Rode Kruis en 3FM staat dit jaar in het te ken van de meer dan tien miljoen moeders, die slachtoffer zijn van oorlogsgeweld. GOES Surrender geeft vrijdag een concert in het Heartbreak Café aan de Markt in Goes. In het voorprogram ma staat de band Starfish. Die be gint om 22.00 uur. Rond midder nacht zullen de mannen van Sur render het overnemen. De band krijgt die avond tevens de gouden frikandel uitgereikt, omdat ze al 100.000 keer gedraaid is in het ca fé. Er worden daarom gratis frikan- dellen uitgedeeld. Tip? redactie@pzc.nl Het museum? Mwah. Naar de schouwburg. Neuhh. De Middelburg se middelbare scholieren moesten van school 'iets cultureels' bezoeken. Gelukkig was daar de film New Kids Nitro! Was bij De Wereld Draait Door geweest, dus cultureel, redeneer den de jongens. Op naar bioscoop. Eenmaal weer thuis vertelden ze hon derduit. Eerst was het een hele toer geweest om de filmzaal binnen te komen want de minimumleeftijd was 16 jaar. Dankzij de hulp van wat oude re bezoekers - 'kunt u zeggen dat u mijn vader bent en dat het mag?' - lukte het de pubers toch. Op de terug weg waren ze nog door de politie aangehouden. Twee kregen een bon omdat ze geen licht hadden. Nog een geluk dat de politie niet naar hun ID-kaart vroeg, want die waren de meesten ook vergeten. En de film? Mweuh...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23