Eigen land in trek met kerst VAKANTIE Helft van de mensen die tijdens kerstvakantie weggaan blijft in Nederland 6 10 en 11 'Fun' en 'core', de nieuwe trends in bewegen Binnen Buiten Spuien voor droge voeten in Vlaanderen Camera op helm Zalco: nog een bedrijf de dupe Botsingen en valpartijen op spekgladde wegen 50f 500,- DINSDAG 20 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 303 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN MiaiNHIMNIiBaHBMMMMHMHHMHKnMHMMMnHHMiHnMMnnHHHMMHMMMMHMHHMHHMIHiMM Wegtrekkende regen, 8 Noord-Korea rouwt om Grote Leider LEIDSCHENDAM - Ondanks de eco nomische crisis gaan dit jaar naar verwachting zo'n 750.000 mensen weg tijdens de kerstvakantie, even veel als vorig jaar, meldt het Neder lands Bureau voor Toerisme Congressen (NBTC). De helft van de vakantiegangers brengt kerst en oud en nieuw door in eigen land, dat zijn er 25.000 meer dan- een jaar eerder. De lichte groei van vakanties in ei gen land gaat ten koste van de bui tenlandse reisjes. Van de 375.000 Nederlanders die de grens over gaan, gaan verreweg de meeste toe risten naar Duitsland. Ook België en Oostenrijk zijn populair. De kerstvakantie duurt van 24 decem ber tot en met 8 januari. Carla Schönknecht, directeur van de VVV Walcheren en Noord-Beve land, zegt dat Zeeland blij mag zijn als de bezetting van de accom modaties rond zestig, zeventig pro cent is. „Dan zitten we ongeveer op hetzelfde niveau als vorig jaar." De groepsaccommodaties gaan er altijd als eerste uit. „Familie zoekt elkaar nog meer op dan normaal. Maar mepsen kunnen heus op de bonnefooi naar Zeeland afreizen en een slaapplaats vinden in een hotel, vakantiehuisje of B8cB." Nynke van der Ploeg, directeur van de VW Zeeuws-Vlaanderen, deelt Schönknechts mening. Ze wijst er nog op dat kerst en oud en nieuw dit jaar ongunstig vallen. „Mensen moeten veel vrije dagen opnemen om een aaneengesloten vakantie te hebben. Ik denk dat we daarom niet optimaal profite ren van de trend om de vakantie in eigen land door te brengen." De reserveringen voor vakantiehuizen van Roompot in Domburg en Kamperland 'lopen erg goed', zegt een medewerkster van Roompot. „Er wordt nu continu gebeld voor reserveringen." Zij hoort van veel mensen dat ze voor een Neder landse vakantie kiezen omdat ze het eng vinden om te gaan vlie gen. „Daar profiteren wij van." MIDDELBURG - Spekgladde wegen zorgden gister ochtend in de hele provincie voor ongevallen. Bij de politie kwamen ongeveer 25 meldingen bin nen van auto's die van de weg geraakt waren of tegen elkaar botsten. Op de Stoofweg in Noordwelle schaarde een vrachtwagen (foto). Op de A58 stond een file en de Sloeweg Noord bij Ritthem was uren afgeslo ten door ongevallen. Daarbij vielen ook enkele ge wonden. De ADRZ-ziekenhuizen in Goes en Vlissingen had den hun handen vol aan mensen die na een val partij op de fiets behandeld moesten worden voor botbreuken. foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 3: commentaar pagina 23: strooien had eerder gemoeten aossssnssaHSSS mmmmbm MIDDELBURG - Acht bikers van de politie Zeeland gaan tijdens de jaarwisseling rondrijden met een kleine camera op hun helm. Dat moet de identificatie van rad draaiers vereenvoudigen, aldus hoofd politiezaken Ronald Weyde- ma. Awfe) pagina 22: politie trekt scherm v-*/ op rond hulpverleners Kerst thuis vieren is het gezelligst reageer op www.pzc.nl mmm ^acties: 157 Lesley Kerkhove is op weg naar de top honderd I 73% TERNEUZEN - Alle sluizen bij Ter- neuzen worden ingezet om bij eb overtollig regenwater van het Ka naal Gent-Terneuzen op de Wes- terschelde te lozen. Oost-Vlaande- ren kampt met veel wateroverlast. De Terneuzense sluizen zijn de hoofdkranen voor dat achterland. Tijdens het spuien zijn de sluizen gestremd. Het waterschap Schelde- stromen zet extra pompen in om het vele regenwater dat dit week einde is gevallen weg te werken. De pompen staan bij het gemaal Baarland, bij gemaal De Piet nabij het vliegveld Midden-Zeeland en ook in de Nijspolder nabij Ossenis- se zijn twee extra pompen ge plaatst om het regenwater uit het achterliggende gebied af te voeren. VLISSINGEN-OOST - Het bedrijf ECL, dat gevestigd is op het terrein van aluminiumfabriek Zalco, heeft de medewerkers naar huis ge stuurd. Eind deze week wordt be slist of het personeel in dienst mag blijven. Het zou gaan om achttien medewerkers. Het bedrijf deed on derhoudswerk voor Zalco. pagina 2 en 3: pakkettenactie nu al geslaagd -4 Arke.nl 140 winkels 0900 8847 Flitskorting Vroegboekkorting Extra korting Gratis Vakantie-Omruil-Garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1