Zeeland wacht fietsspektakel Serious Bubbels zetten 181 zeeland De Zeeuwse Uitdaging Gemeente moet geluid windmolens opmeten Uit de veilingcatalogus KOFFIE Klusduö rept van soort Ride for the Roses Vorig jaar borrelden grote pannen uiensoep voor de 3FM actie Serious Request in de besneeuwde Hoofdstraat in Kortgene. Dit jaar zet het dorp in op Serious Bubbels: all for Mama. Kinderkoor Daniël begint in januari dinsdag 20 december 2011 SERIOUS KORTCENE door Frank Balkenende goes - Zeeland wacht zondag 13 mei 2012 een wielerspektakel in de orde van the Ride for the Roses. Dat charitatieve evenement ten ba te van de kankerbestrijding trok in 2008 meer dan 14.000 deelnemers en bracht bijna 1,1 miljoen euro op. Het Bevelandse fietsteam Klusdu6, dat 7 juni meedoet aan de beklim ming van de Franse berg Alpe d'Huez ten bate van KWF Kanker bestrijding, bereidt momenteel een gigantisch wielerevenement voor. „Het moet zo groot worden als the Ride for the Roses. Verschil lende bekende wielrenners en BN'ers hebben hun medewerking toegezegd. Alleen kan ik nu nog geen namen verklappen", zegt Jeroen van Gastel van het acht man sterke Klusdu6-team. Klusdu6 hoopt 60.000 euro aan sponsorgelden 'voor KWF Kanker bestrijding binnen te halen. Het wielerspektakel moet daar onder meer flink aan bijdragen, maar het team zet allerminst de kaarten op één evenement. „Nee, we lijken wel een evenementenbureau als je ziet wat we allemaal op de agenda hebben staan", zegt Van Gastel. Zo is. er tweede kerstdag van 9.00 tot 12.00 uur een spinningevene- ment bij Fitland in Goes, waar mensen voor 36 euro per drie uur kunnen trappen voor het goede doel. De winnaar krijgt een well- nessweekend aangeboden. Daarnaast zet Klusdu6 onder de ti tel Bike Motion een fietsbeurs op touw, die zaterdag 5 februari vanaf 11.00 uur wordt gehouden in De Stenge in Heinkenszand. Los van tientallen stands waarin alles is te vinden voor de fiets, kan ook een kijkje worden genomen in een offi ciële Rabobank Tourbus. Ex-profrenner Michael Boogerd is daar vrijwel zeker bij aanwezig, al dus Van Gastel. De fietsbeurs biedt tevens een toer- en een mountainbiketocht, waarvoor van af 9.00 uur kan worden ingeschre ven. Vrijdag 10 februari houdt Klusdu6 een 'over-de-top-feest' in dorps huis Amicitia in Kloetirige. Ieder een moet in een maffe uitdossing komen. Naast een verloting is er muziek van D-Four en een dj. www.klusdu6.nl door Claudia Sondervan door Claudia Sondervan goes - Beursvloer Zeeland heet voortaan De Zeeuwse Uitdaging. De .matchmaker tussen bedrijven en maatschappelijke organisaties is nieuwe activiteiten begonnen: de Spullenbank, waar bedrijven over tollige materialen of meubilair aan kunnen bieden; en de Cadeautjes- bank: daar worden relatiegeschen ken verzameld die de ontvangers niet willen of mogen aannemen, maar waar de inspanningen van vrijwilligers mee worden beloond. door Claudia Sondervan kamperland - De gemeente Noord-Beveland heeft ten onrech te planschadevergoeding gewei- gers aan eigenaren van drie recrea tiewoningen op Noordzee Residen ce De Banjaard in Kamperland. Dat oordeelt de bestuursrechter in Middelburg. Noord-Beveland moet opnieuw geluidsmetingen verrichten bij de huizen. De huiseigenaren claimden dat hun huis minder goed verhuur baar is geworden toen er aan de Ja- cobahaven en in de Jacobapolder en Rippolder acht windturbines zijn opgericht. De turbines van 82 meter hoog zijn veel groter dan aanvankelijk geplande windmo lens, waardoor er bij het huis meer windgeruis, zichtverstoring, slagschaduw en zonlichtweerkaat- Een weekeindje in een luxe appartement voor vier, met jacuzzi? Een huiskamerconcert met Italiaanse hapjes van La- dyland? Een diner aan huis of zelf de restaurantkeuken in? Een kun stig versierde taart voor twaalf? Biedt u maar! Het belooft zaterdag een zinderen de veiling van diensten te worden bij de nieuwe actie van Serious Re quest Kortgene. De actie voor het goede doel van het Rode Kruis maakte veel enthousiast gedane aanbiedingen los bij bedrijven en inwoners van Noord-Beveland. Er hoort nog wel een noodkreet bij: Organisator Serious Kortgene heeft stante pede een veilingmees ter nodig. De eerst aangezochte moest verstek laten gaan om ge neeskundige redenen. De tweede is beleefd bedankt omdat hij, zoals medeorganisator Roel ten Brink het uitdrukt, de 'hoofdprijs' wens te. „En dat Vinden we niet passen bij Serious Request." Opwarmer van de actie is de com petitie champagnekurken schie ten. De spelregels zijn ongebruike lijk: wie in de roos schiet, krijgt de fles bubbels cadeau met oesters toe, maar naarmate de schutter ver der naar de buitenrand komt, is het rendement voor het goede doel het hoogst. Al houden de ac tievoerders het bescheiden: wie het presteert om de buitenrand te raken, is hooguit 25 euro kwijt. Aan het goede doel. De toejuichin gen dienen dus omgekeerd evenre dig te zijn. Het spreekt vanzelf dat ge poogd wordt om de op brengst van de actie van vorig jaar te overtreffen. Die beliep de ruim drieduizend euro die de soepverkoop van de ruimhartig door telers geschonken uien in de This One's for Mama Serious Bubbeis gaat zaterdag 24 december om 16.00 uur van start met kinderactiviteiten, marsh mal lows roosteren, toepasselijke hap jes en drankjes, de kerstboomfoto- shoot en de competitie champag- nekurkschieten. De Kerstman luistert het evene ment op met een bezoek. De dienstenveiling begint om 19.00 uur. Plaats van handeling is het plein voor de Nicolaaskerk aan de Hoofd straat, bij de grote kerstboom. De actie wordt uitgebreid toege licht op www.seriouskortgene.nl. besneeuwde straat opbracht. De kerngroep van tien mensen heeft nog een publiekstrekker be dacht: een kerstboom met uitspa ringen voor een bijzonder familie portret dat, met passende tekst, als exclusieve kerstkaart besteld kan worden. Ten Brink: „Wij zijn een club men sen die ons ten doel stelt elk jaar drie acties te houden: één voor een goed doel, een ludieke actie en een stunt." De compagnie, roem rucht door wapenfeiten als de eier- gooiwedstrijd Eggsfactor en het Stringsteken van afgelopen zomer, bereidt inderdaad een volgende stunt voor: touwtrekken over het Veerse Meer in een historische afle vering van de derby Wolphaarts- dijk-Kortgene. Dat wordt een hightech on derneming - denk aan het gewicht van de benodigde meters touw -, meer valt er nog niet over te vertellen. „We zullen er het scheepvaartverkeer voor moeten stilleggen. Maar dat ge beurt al voor de Sloepenrace. Die evenementen proberen te laten sa menvallen, ligt voor de hand", zegt Ten Brink. Dat wordt ter hand genomen na de Serious Re- quest-actie. Bovendien moet de op ponent aan de overkant nog uitge daagd worden. Wordt vervolgd. De vijfde Beursvloer Zeeland voor regio De Bevelanden is op woens dag 7 maart. Het eerste lustrum wordt gevierd in de Grote of Maria Magdalena Kerk te Goes. De Beursvloer is een netwerkeve nement voor bedrijven en maat schappelijke organisaties. Clubs, verenigingen, organisaties die ver legen zitten om spullen of die een klus te verzetten hebben die de ei gen deskundigheid te boven gaat, zoeken een bedrijf of ondernemer die bij het gevraagde kan helpen: sponsoring in natura. Een rits in een jas zetten; Tweepersoons overnachting met ontbijt in Apart- hotel Veerse Meer; Twee keer twee uur lang twee schoonmaaksters; Vrolijk beschilderde sneeuwman van MDF; Onderhoudsbeurt voor de naaimachine; Opruimbeurt voor garage, schuur of zolder; Kinderdisco in versierde feestzaal in de Pompweie; Voorjaarsbeurt voor de tuin door een hovenier; Fittest en drie fitnesstrainingen; Een dag varen in een 20-mans sloep; Een seizoenskaart voor de waterspeeltuin van De Paardenkreek; Een viergangen visdiner voor zes personen aan huis klaargemaakt; Een dag op een zeiljacht op de Oosterschelde; Je eigen viergangendiner koken en opeten - en af wassen - bij restaurant Iets Anders; Trip naar de oude Heinekenbrouwerij te Amster dam; Twee uur advies op interieur of verbouwplan; Een springkussen voor een dag; Marsepeintaart voor twaalf personen; Een klusjesman voor een dag; Dagje bootvissen op de Oosterschelde Halve dag reparatie aan elektrische installatie; Avondvullend optreden van rockband Van Klij; Trip naar vis/mosselkwekerij Neeltje Jans; Zes kappersbeurten; Yoga- of Pilates-les. sing te merken zou zijn. De claims uit 2008 werden geweigerd door de gemeente. Het geluid van de draaiende molens is te verwaarlo zen bij de verkeersruis van de na bijgelegen N57, de normale wind- ruis, het geluid van de Noordzee en van de recreatiebewegingen op het park, was het argument. Ge- luidsproeven elders op het park, korter op de molens dan het huis van de eisers, blijven ruim binnen de toegestane waarden. Wat licht, schaduw en uitzicht betreft, kon de rechtbank geen benadeling vast stellen. Maar de geluidsmetingen doen geen opgeld bij de gevel van de eisers, volgde de rechter het ad vies van deskundigen in ruimtelij ke ordening. De gemeente en uit bater Camperwind BV moeten de proceskosten ad ruim duizend eu ro vergoeden aan de eisers. JURA VOLAUTOMATEN VOOR EEN SUPERSCHERPE PRIJS MURA C5 CAPPUCCINO JURA C9 ONE TOUCH JURA J9 ONE TOUCH TFT 1 VAN €899 VOOR €649 €75 CADEAUBON VAN €1290 VOOR €999 €100 CADEAUBON 1990 250 CADEAUBON (VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN) goes - Onder leiding van dirigent Joost van Belzen en organist Peter Wildeman gaat in januari 2012 een nieuw kinderkoor van start. Het gaat om projectkinderkoor Da niël. De leden zullen één keer per maand repeteren in het Calvijn College in Goes. Tijdens de repeti ties worden bijbelse liederen en psalmen ingestudeerd. Het nieuwe koor zal diverse optredens gaan verzorgen, waaronder een concert in de Grote óf Maria Magdalena- kerk in Goes. Er wordt tevens een cd opgenomen. Kinderen tussen 6 en 15 jaar kun nen zich aanmelden via de mail: kinderkoordaniel@gmail.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18