sport 137 voor blijven Annemiek Maaskant verrast met Vamos in de klasse Z1 Frans Bevers moet weer punt afstaan Jens van Dam bewaart het beste tot de finale van nationale titelstrijd Schletterer weer in training maandag 19 december 2011 Sébastièn Schletterer gaat toch weer serieus trainen. De gestopte Middelburger wil pieken in de marathon van Rotterdam. De Aagte- kerkerun was het formele begin van het nieuwe actieplan van Schlet terer. De atleet, die morgen 39 wordt, traint drie keer per week. door Koen de Vries AACTEKERKE - Hij is weer even te rug aan het front van het Zeeuwse hardlopen. Sébastièn Schletterer, drievoudig winnaar van de Zeeuw se Kustmarathon en een van de beste Zeeuwen ooit op de 800 en 1500 meter, stond zaterdag aan de start van de Aagtekerkerun. Hij eindigde meteen op de tweede plaats. De Middelburger moest al leen Vlissinger Remy Vasseur voor laten gaan, die zijn tactisch sterke race bekroonde met de derde over winning op rij in Aagtekerke. Sébastièn Schletterer kan het nog steeds niet laten. Vorig jaar zette hij een punt achter zijn topsport carrière om meer tijd te kunnen besteden aan zijn gezin. Toen hij twee maanden geleden op tv de marathon van Amsterdam bekeek, begon het bloed toch weer sneller te stromen. Zeker toen hij de tij den zag van leeftijd- en niveauge noten. Zo hard kon en wilde hij ook! Schletterer nam zich voor om komend voorjaar tijdens de mara thon van Rotterdam te pieken. Met gedoogsteun van zijn vrouw. De Aagtekerkerun was het formele begin van het nieuwe actieplan van Schletterer. Momenteel traint de atleet, die morgen 39 wordt, drie keer per week. Hij wil dat uit breiden naar vijf keer. Doel is om op 15 april in Rotterdam 'een lage 2.20' te lopen. Of dat haalbaar is, moet tijdens de trainingen en in de havenstad zelf blijken. Als 'tus senstops' heeft Schletterer de Trail by the Sea (Renesse, 26 februari) en de Zwinstedenloop (Sluis, 20 maart) gepland. Dat ook een herstart moeilijk is, bleek in de eerste kilometers van de Aagtekerkerun. Remy Vasseur ging er in de door de MC De Peke- linge georganiseerde wedstrijd als een haas vandoor en zette bijna ie dereen meteen op achterstand. „Als je Schletterer wilt verslaan, moét je wel snel starten", legde Vasseur na afloop uit. „Trouwens, meer sterke Zeeuwen hebben een hekel aan een snel begin." „Het was schokkend te zien hoe hoog m'n hartslag opliep", had Schletterer in de beginfase op z'n hardloophorloge gezien. „Ik heb nog geen tempotrainingen gedaan en kwam daardoor in onbekende zones." Huub van Noorden, die als derde zou finishen, was een van de wei nigen die Vasseur konden volgen. Maar na zo'n 2,5 kilometer moest ook hij de dertigjarige Vlissinger la ten gaan. Vasseur, die in april wil pieken in de Ironman van Lanzaro- te, aarzelde nog even of hij op het strand in z'n eentje tegen de wind zou opboksen, maar het verschil met de achtervolgers was zo groot dat hij het erop waagde. Met nog een kleine drie kilometer té gaan zag hij dat Schletterer tot op honderd meter genaderd was. Dankzij een tempoversnelling kon hij toch als eerste over de streep komen. Zijn tijd na de 13,8 kilome ter was 46.58. Schletterer had zes tien seconden meer nodig. Van Noorden arriveerde weer veertien seconden later. Verrassend vierde werd André van Maldegem uit Ga- pinge. Bij de vrouwen stond er weer eens geen maat op Anjolie Engels-Wis se. De Middelburgse verpulverde met haar 50.22 het parkoersrecord dat Marlies Jongerius in 2009 (52.11) liep en onaantastbaar leek. Marianne de Kok uit Lewedorp werd tweede in 53.01 en veterane Anita Joziasse eindigde als derde, [orim Scheele uit 's-Gravenpolder won bij de mannen de wedstrijd over zeven kilometer. Marijke de Visser zegevierde bij de vrouwen. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Annemiek Maas kant schreef zaterdag met Vamos bij de selectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap de klasse Zi verrassend op haar naam. Met de overwinning met Hexagon's Adoni in ZZ-licht, de zege met Hexagon's Bon Ami en de tweede plaats met Hexagon's Banderas in M2 was Dinja van Liere in manege Stal Vermue de uitblinker. Chantal Nijpjes was in de Z2 met Reso- nanz de beste. Annemieke Maaskant reed de mooi voorwaarts gaande en ex pressief bewegende OO Se- ven-zoon Vamos met 68,24 pro cent naar een overtuigende over winning. De combinatie uit Brui- nisse verwees de gedoodverfde fa voriet Jessica Nijpjes met Zanta Zinzy naar de tweede plaats. De Middelburgse behaalde met de donkerbruine merrie 65,59 pro cent. Miranda Weijermans uit Zou- telande zorgde met de Ste- dinger-zoon Zidane met 65,29 pro cent voor een fraaie opening van de rubriek, maar moest uiteinde lijk genoegen nemen met de derde stek. Juryvoorzitter Rob Ravensteyn: „Dit was een sterke groep, maar het had nog beter gekund. Want het was een groep met zeer talent volle paarden. En dan is het jam mer dat een aantal ruiters niet in staat is om het paard ook mooi voor te stellen." Chantal Nijpjes stelde in Z2 met de imposante hengst Resonanz haar kandidatuur voor de titel. De Middelburgse stuurde de veel po wer en uitstraling tonende Rohdia- mant-nazaat met 68,24 procent naar de zege. De combinatie bleef Nicky Star uit Oude Tonge, met de Lancet-zoon Equinova's Wendel, vijf procent voor. „Resonanz gaf mij een goed gevoel. Hij werkte goed mee en bleef netjes bij de les. En er zit nog meer in, want de hengst toont nog steeds progres sie", vertelde Chantal Nijpjes. Dinja van Liere had een superdag. Jn de klasse M2 stuurde de amazo ne uit Kapelle de mooi ritmisch be wegende Labo-dochter Hexagon's Bon Amie met 67,33 procent naar de overwinning. En met 66,67 pro cent eiste ze met de Rubi's Radetz- ky-zoon Hexagon's Banderas ook nog de tweede plaats op. In ZZ-licht zette de amazone van de stal Van Lieren uit Schore met Hexagon's Adoni de kroon op het werk. Zij verzamelde met de in uit gestrekte gangen uitblinkende Ru- biquil-dochter 69,29 procent. Dat was de hoogste dagscore. Wilma Salm uit Yerseke eiste met San Re- mo-dochter Zazou met 67,43 pro cent het zilver op. door Joop van den Oudenhoven UTRECHT/KAPELLE - En weer moes ten de driebanders van Frans Be vers in de eredivisie een punt af staan. Dit keer in Utrecht aan Dek ker Keukens (4-4), al bleef de scha de deze keer beperkt omdat ook de koplopers TOW en Ai gelijk speelden. Martens Cleaning deed goede zaken met een prima 6-2-overwinning op De Hazelaar. Dekker Keukens trad op oorlogs sterkte aan, dus met Jacob Haack Sörensen. De Deen won na een knappe wedstrijd in 29 beurten van Glenn Hofman. Peter de Backer repareerde de opgelopen schade met een mooie overwin ning op Gerwin Valentijn. Na de pauze ging het echter mis bij Jean Paul de Bruijn, die de ge hele partij nooit voorbij zijn angst- gegner John Tijssens kwam. Hij verloor uiteindelijk met gering ver schil (50-44). Eddy Leppens won nog wel van Jozef Philipoom, maar de schade was al aan gericht. Teamleider Jan Kikken na afloop: „Dit is teleurstellend. Ik had op 5-3 voor ons gerekend. Dat zat er niet in, omdat zij heel sterk speel den. Dat deden wij ook gezien ons teamgemiddelde van 1.456, maar het was net niet goed genoeg. Een geluk is dat koploper TOW niet verder uitloopt." Martens Cleaning, de andere Zeeuwse vertegenwoordiger in de eredivisie, versloeg in eigen huis De Hazelaar. De thuisploeg begon uitstekend met prima overwinnin gen van Raymond Ceulemans en Kai de Zwart. Voor laatstgenoem de was het zijn eerste voor zijn thuispubliek. De jonge Brabander was er ook heel blij mee. „Dit is mooi." Hier heb ik al lang op ge wacht. Het begon wel aan me te knagen dat ik nog niet veel had la ten zien, maar nu is de ban gebro ken. Mijn teamgenoten hebben al tijd achter me gestaan, maar je wilt toch ook voor hen wel eens winnen." Ceulemans speelde tegen zijn ge woonte in de eerste helft, want de biljartlegende moest gisteravond bij de VRT aanwezig zijn voor de Belgische sportverkiezingen. Bij vertrek zei hij dat de basis voor de zege was gelegd. Dat is geen on derschatting van de tegenstander, maar geloof in onze jongens." Dat geloof bleek terecht, want Henk Habraken won al snel van Arno Peterson waarmee de twee winstpunten binnen waren. Mar tin Spoormans en Wesley de lae- ger hielden elkaar voortdurend in evenwicht, maar uit eindelijk red de De Jaeger de eer voor zijn ploeg, omdat Spoormans de twee ontbrekende punten in de nabeurt niet kon maken. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Jens van Dam heeft in Sluiskil zijn Nederlandse drieban- dentitel bij de jeugd tot 21 jaar ge prolongeerd. De biljarter uit Sas van Gent was de sterkste in een kwalitatief arm toernooi. Oude tijden herleefden dit week einde in Sluiskil. De sfeer tijdens het toernooi had iets weg van de toernooien om de wereldbeker. Er was een heuse speaker (Harry van Tiel) en voorzitter Meerten Dallin- ga van de organiserende stichting Best sprak de deelnemers toe. Dat Jens van Dam tot de absolute favorieten moest worden gerekend werd al snel duidelijk. Zonder groots te spelen won hij zijn par tijen op de eerste speeldag met groot gemak. Vertederend bijna was het optre den van de twee andere Zeeuwse deelnemers. Michael Vink en Joey de Kok hadden een wildcard van de organisatie gekregen en weer den zich kranig. Vink was in de derde ronde zo trots als een pauw na zijn winstpartij op Brian Bak kers uit Hoeven en het gelijkspel tegen Jordi de Kruyf Joey de Kok won ook één partij en wel tegen Vink. In zijn beste partij noteerde hij een moyenne van 0.591. Topbiljarter Jean Paul de Bruijn, die enkele driebanders be geleidt, zei na afloop: „Ik ben tevre den met wat mijn pupillen laten zien." Maar alle aandacht ging natuurlijk naar Jens van Dam en zijn naaste belager Raymon Groot uit Hoog woud. Beiden bleven naar ver wachting ongeslagen tot de slot- ronde, al was het tot dan niet over tuigend wat Van Dam liet zien. Hij ontstak wel het vuurwerk op de slotdag met een partijgemiddel de van 1.500 tegen De Kruyf, zijn eerste partij boven de 1.00. De slot- ronde tussen Van Dam en Groot werd qua spanning een anticlimax omdat de Zeeuws-Vlaming na ze ven beurten al met 18-4 leidde en de doodsteek al had uitgedeeld. Rustig bolde hij naar de eind streep in twintig beurten. Voor Van Dam was het zijn derde Nederlandse titel bij de jeugd en hij verdiende meteen een plaats op het Europees kampioenschap in Spanje. „Over mijn eerste dag was ik niet tevreden", zei Van Dam nader hand. „Maar toen het erop aan kwam stond ik er wel en dat gaf me achteraf toch een goed gevoel over mijn toernooi. Op de slotdag twee keer met een moyenne van 1.500 winnen is natuurlijk heel mooi." Jens van Dam was in de finale oppermachtig. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55