voor Rus en Bertens sport 33 Manchester City blijft aan kop na treffer Silva Perfecte seizoensstart voor Haase Isters uit top tweehonderd van de wereld maandag 19 december 2011 manchester - Manchester City heeft gisteren een aanval van stad genoot Manchester United op de koppositie in de Engelse Premier League afgeslagen. United won in de middag met 2-0 de uitwedstrijd bij Queens Park Rangers en mocht zich enkele uren koploper noe men. City had vroeg in de avond aan één goal genoeg om Arsenal te verslaan en de bovenste positie op de ranglijst weer in te nemen. David Silva maakte in de 53e mi nuut het enige doelpunt voor Man chester City in de boeiende topper tegen de Londense club. Hij kreeg de bal na een schot van Mario Ba- lotelli via doelman Wojciech Szcze- sny voor de voeten en faalde niet. Arsenal zette al zijn kaarten op spits Robin van Persie, de man in vorm. De Nederlandse internatio nal joeg tevergeefs op een treffer. Het lukte de topscorer van Enge land wel een keer doelman [oe Hart van City te verschalken, maar zijn vernuftige stiftbal werd afge keurd wegens buitenspel. Manchester United koos tegen QPR vanaf het beginsignaal de aan val en dat leidde al na 52 seconden tot een treffer van Wayne Rooney, zijn twaalfde van dit seizoen. Hij kopte de bal uit een voorzet van Antonio Valencia achter doelman Radek Cerny. Danny Welbeck be nutte in de 23e minuut een van de vele kansen van United, maar zijn goal werd wegens buitenspel afge keurd. Michael Carrick maakte in 56e minuut de 2-0. Manchester City heeft 41 punten uit zestien duels, United 39. Tot tenham Hotspur is de nummer drie met 34 punten uit vijftien wedstrijden. Klaas-Ian Huntelaar was zater dag in de Duitse Bundesliga een belangrijke factor in de grote winst van Schalke 04 op Werder Bremen (5-0). De spits was betrok ken bij twee van de drie doelpun ten van de Spanjaard Raul en scoorde zelf ook. „Het is goed dat het masker weg is. Anders had ik wellicht Raul bij de 2-0 over het hoofd gezien. Nu had ik meer overzicht." Borussia Dortmund bracht zater dag de achterstand op koploper Bayern München terug tot drie punten. De nummer twee ver sloeg SC Freiburg (4-1). Robert Lewandowski was de opvallendste man met twee treffers. Hij scoor de inmiddels twaalf keer dit sei zoen. Bayern, dat voor de zeventiende keer Herbstmeister is, had vrijdag al gewonnen van 1. FC Köln (3-0). „Op een gegeven moment heb ik mezelf laten wisselen om vanaf de bank het spel van ons en dat van Zuid-Korea te observeren. Maar toen ik er weer in kwam, kon ik het niet draaien. Ter wijl we Zuid-Korea vooraf zo goed hadden ge analyseerd en zij niks verrassends deden. We vie len allemaal door de mand en dat doet pijn." Handbalster Pearl van der Wissel in De Telegraaf na de ontluisterende 26-38-nederlaag op het WK handbal. „Er zijn meer grote clubs in Europa die jaloers zijn. Eigenlijk willen ze allemaal in onze situatie zitten. Stuk voor stuk zouden ze de mogelijkheden willen hebben die Manchester City nu heeft." Manchester City-voetballer Nigel de Jong in De Telegraaf. „Ik had gehoopt dat Real voetballend, qua posi tiespel, meer dan voorheen de strijd met Barcelona aan kon gaan. Dat ze daarin verder waren. Mourin- h0 is een toptrainer en een goede motivator, maar ik heb het idee dat je deze goede spelers beter posi tiespel kunt laten spelen." Bondscoach Bert van Marwijk in het Algemeen Dagblad. „Wat ik wel jammer vind: soms merk ik dat men sen het mij niet gunnen. Ik rijd in een Mércedes van de club. 'Kijk dat arrogante mannetje stoer doen', hoor ik dan." Oranje-international Kevin Strootman in NuSport. Je kunt zeggen dat er geen betere schaatsers te ver zinnen zijn dan Sven en Ireen. Ireen hoef ik niets voor te houden. De kleinste trainingswedstrijd is voor haar al een wereldkampioenschap." Schaatstrainer Gerard Kemkers in het tijd schrift Schaatsen 2011/2012. n backhand in de finale tegen Kiki Bertens. foto Koen Suyk/ANP geduldig op de foutjes van haar op- ponente, die uiteindelijk bezweek. Na afloop van de afmattende par tij vertelde de Zeeuwse een tikkie schuw over 'de mooiste dag uit haar tennisleven'. „Ik had nog nooit een wedstrijd gewonnen tijdens de Masters en nu win ik het toernooi", zei ze nog wat be duusd. Na alle plichtplegingen, waar de tennisster niet zo van houdt, zocht ze haar familieleden en vrienden weer op, die in het restaurant van het Topsportcen trum op haar zaten te wachten. Daar liet vader Robin de cham pagne knallen. Er werd getoost op een uiterst en verrassend succes vol 2011. Dubbelslag Twee NK's in één jaar winnen is wel bijzonder, maar niet uniek. Richel Uogenkamp en Igor Sijs- ling gingen Lesley Kerkhove voor. Beiden wonnen twee nationale ti tels (indoor en outdoor) in 2007. ROTTERDAM - Zijn derde eindzege bij de KNLTB Ten nis Masters betekende voor Robin Haase de perfecte start van het nieuwe seizoen. De Hagenaar werkte de eerste weken van november hard aan zijn fysieke ge stel. Met zijn overwinning op Thiemo de Bakker (6-3 6-4) in de finale in Rotterdam kreeg Haase zaterdag de bevestiging dat hij na al deze inspanningen op de goede weg is. „Pas sinds vorige week maandag sta ik weer op de baan. Ik ben blij dat ik nu al het niveau kan laten zien, dat ik nodig heb. Dat geeft mij veel vertrouwen voor het nieuwe jaar", zei de nummer 45 van de we reld na zijn triomf Haase had de afgelopen periode vaak last van blessu res. Hij koos er daarom voor om het seizoen iets eer der te beëindigen om een maand aan zijn conditie te werken. „Ik had vooral veel last van mijn bilspier. Ik had het toernooi in Kitzbühel gewonnen, maar had eigenlijk geen zin meer om te tennissen. Ik heb daar om besloten om echt in mijn lichaam te investeren. Vandaag stond ik weer te genieten, wat ik hiervoor deed was vooral overleven." Gezien zijn vele kwaaltjes wil de beste Nederlander op de mondiale lijst een fysiotherapeut in de arm ne men om hem bij de toernooien te begeleiden. „Ik denk dat ik daar veel baat bij zal hebben. Het is prij zig en eigenlijk alleen voor de toppers gebruikelijk. Maar ik heb het er voor over, want ik denk dat het mij kan helpen de volgende stap te maken. De top dertig in." Op het NK rolstoeltennis was er bij de mannen een verrassende eindzege voor Ronald Vink. Hij ver sloeg in de finale de nummer één van de plaatsings lijst, Maikel Scheffers, met 6-3 7-6. Bij de vrouwen sleepte Esther Vergeer de titel weer in de wacht De speelster die al jaren geen duel meer verloren heeft, klopte Marjolein Buis met tweemaal 6-2. „Voor elke wedstrijd gingen we twee dagen in trainingskamp. De spelers moesten hun mobieltje en laptops inleveren. De mensen van de club waren bang dat ze in con tact zouden komen met wedkantoren of mensen die hen tegen een vergoeding zouden beïnvloeden." Stan Valckx, in Spits. Hij was in 2009 en 2010 werkzaam in China.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51