301 sport Kloetingse muur heeft toch gaten Mille Mendes moet Handbalsters Olympus sluiten jaar winnend af Danny Wattel alleen aan kop in damstrijd maandag 19 december 2011 HOOFDKLASSE RVYH maakt verschil in slotfase door Rudy Boogert RIDDERKERK - Roy Mulder is negen tien jaar, heeft nog maar een paar maanden een basisplaats bij Kloe- tinge, maar speelde zaterdag als een door de wol geverfde vent. Dat dat opnieuw geen driepunter opleverde voor de Bevelandse hoofdklasser lag niet aan Mulder. Eerder aan twee defensieve onop lettendheden. Tegenstander RWH kon daardoor met een 2-1-overwinning ontsnappen. Mulder is een van de groeibriljan- tjes van Kloetinge. De middenvel der heeft een fijne balbeheersing en is voor de duvel niet bang. Za terdag klopte ook zijn gevoel voor positie. Het was immers spitsuur in en voor de defensie van Kloetin ge, maar hij hield zijn hoofd koel. „Ik heb het idee dat er steeds meer zekerheden in m'n spel komen", concludeerde hij na afloop zelf. Die waren in Ridderkerk ook hard nodig tegen RWH, de nummer drie van de ranglijst. Kloetinge borduurde voort op de gesloten speelwijze die een week eerder een doelpuntloos gelijkspel tegen XerxesDZB had opgeleverd. De uitgangspositie was in de prak tijk: tien man achter de bal en bij verovering van de bal zo snel mo gelijk de eenzame strijder aan het front, Daan Esser, aan het werk zetten. De doodsteek voor een prettig kijkspel, maar de punten zijn momenteel heilig in Kloetin ge- Het is ook niet echt des Kloetings. De laatste decennia probeert de club immers een cultuur uit te dra gen van aanvallend voetbal, liefst met drie spitsen en veel doelpun ten. Begin jaren negentig gaf Kees Zwamborn die visie een impuls bij de club. En Diederik Hiensch zette die lijn later voort. Vooral in zijn eerste periode als trainer (1997-2003) zette Hiensch de club daarmee landelijk op de kaart. Het kan haast geen toeval zijn dat Karakteristiek RVVH-Kloetinge 2-1 (0-0). 81. Roel van Rixoort 1-0, 85. David Ab dul 2-0, 90+2. Mats Willemse 2-1. Scheidsrechter: G.J. Beltman (Rijs- sen). Gele kaart: Dino Rodriques de Pina, Jacob van de Belt, Mark Vosselman (RWH), John Schot (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Edgar Verhage; Sjors Lankhaar (90+2. Mark Schuit), Jaap Esser, Michel Maaskant, Timo Jan sen; John Schot, Roy Mulder; Ing- mar Quist, Mats Willemse, Josimar Pattinama (73. Sofyan Azzagari); Daan Esser. de naam van Kees Zwamborn de laatste tijd regelmatig in de mond wordt genomen bij Kloetinge. In het geruchtencircuit wordt de voormalig Ajacied genoemd als op volger van Cees Houtepen. De hui dige trainer praat deze week met de beleidsbepalers over zijn toe komst bij de club. Houtepen is mo menteel aan zijn derde jaar bezig bij de club. De keuze van Houtepen voor be- tonvoetbal is ingegeven door de matige resultaten. De 0-0 tegen XerxesDZB was een opsteker en ook zaterdag bij RWH leek het de o-o-kant op te gaan. Tachtig minu ten lang hield Kloetinge alle deu ren gesloten. Toen ging het fout. Een steekpass viel tussen keeper Edgar Verhage (vervanger van de zieke Jaco van der Schee) en verde diger Michel Maaskant. Beiden gre pen half in. De rebound was voor Roel van Rixoort: 1-0. De hoofden gingen toen naar be neden. Tachtig minuten lang had Kloetinge immers gedisciplineerd verdedigend en nauwkeurig ge zocht naar counters. Daarmee had Kloetinge tot het openingsdoel punt zelfs de beste kansen gehad. Na een halfuur werd een vlam mend schot van Josimar Pattina ma ternauwernood door de doel man gekeerd, Daan Esser schoot voor rust voorlangs en zag een kansrijk ogende claim voor een strafschop afgewezen. RWH ontbeerde de finesse om in de kleine ruimtes tot kansen te ko men. Ook in de tweede helft. Op nieuw kreeg Kloetinge toen de bes te kansen uit de tegenstoot. Een schot van Roy Mulder ging net naast en Daan Esser strandde in een één-op-éénduel met de keeper. Tot de goal van topscorer Van Rixoort had Kloetinge zijn zaakjes defensief keurig op orde. „En we hebben de kans zelf ge had", zei Mulder, „maar ze wilden er niet in." Ondanks het verlies zag de mid denvelder lichtpunten. „Deze nieu we speelstijl ligt ons wel. Positief is dat we nu niet meer na een half uur met 2-0 of 3-0 achter staan. Het is jammer dat het vandaag niet beloond is. Tegen een minde re ploeg zullen we meer van ons ei gen kunnen moeten uitgaan en zelf meer aan voetballen moeten toekomen. Ik denk ook dat we dat kunnen." Kort na de 1-0 viel ook de tweede RWH-treffèr. Ook bij die treffer zag de verdediging er niet solide uit. Doelman Verhage kwam bij één-op-éénduel met de benen vooruit uit zijn doel. De inzet be landde op de paal, waarna de re bound opnieuw niet voor Kloetin ge maar voor RWH was. David Abdul maakte 2-0. Ver in blessure tijd nam Mats Willemse een voor zet in één keer op zijn schoen voor de aansluitingstreffer. Morgenavond sluit Kloetinge de eerste helft van het seizoen af met een bekerwedstrijd op eigen veld tegen Clinge. De aftrap is om 20.00 uur. 'Kloetinge is drie duels verwij derd van clubrecord'. Lees er over op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats. door Michiel Bouwman en Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van Olympus zullen met genoegen te rugblikken op de eerste competitie helft in de tweede klasse. En niet onterecht. Gisteren werd in eigen huis het toetje geserveerd met een 20-9-zege op Dongen 2. De man nen van Delta Sport uit Zierikzee wonnen voor de vijfde keer in de regioklasse: 28-26 tegen Snelwiek. Olympus-Dongen 2 20-9: In een paar weken tijd zijn de Vlissingse vrouwen opgeklommen naar de derde plaats. „Ik word op mijn wenken bediend", aldus trainer Ron de Waal. Er staan nu al enke le geduchte ploegen op achter stand. „Een heerlijk gevoel dat we het zover hebben geschopt." De manier waarop de concurrent voor de derde plek gisteren te gra zen werd genomen, was indruk wekkend. Achterin was Wendy Beemsterboer de absolute uitblink ster. Dankzij talloze - reddingen kwam haar vorige 'werkgever' niet boven de tien treffers. Voorin leid de de gretigheid van Martje Huij- ben (acht treffers) tot een fors ver schil met de bezoeksters. Scores Olympus: Martje Huijben 8, Ayla Engels 5, llona Wielemaker 3, Ina Engels 2, Anja Minnaard en Lilian Belf- roid beiden 1. Delta Sport-Snelwiek 28-26: Del ta Sport-trainer Rob de Vos was vooral blij met de twee punten. Maar dat die overwinning pas in de laatste vier minuten zeker werd gesteld, dat zinde hem toch niet zo. De Zierikzeese handballers maakten het onnodig spannend in de eigen sporthal Onderdak tegen Snelwiek uit Rotterdam. „We had den te veel haperingen en slordig heden in de aanval. Simpele din gen gingen fout." Scores Delta Sport: Kenneth Mellaart 10, Guido de Graaf 9, Tim Vleeshou wer 3, Ruben Bos 2, Jimmy Niemans 2, Tijs de Vos 1, Guust Sluijs 1. door Daaf Kassc 'S-GRAVENPOLDER - Danny Wattel is na de zaterdag gespeelde vijfde ronde de belangrijkste kandidaat voor de Zeeuwse damtitel. De acht tienjarige Middelburger versloeg zijn medekoploper Jos de Wild en heeft nu een voorsprong van twee punten op een peloton van vier spelers. De nieuwe koploper leek het top- duel al in het middenspel in zijn voordeel te beslissen, toen hij na een blunder van De Wild een schijf won. Daarna herpakte de man uit Zierikzee zich. Wattel moest via een offer naar een remi seachtig eindspel afwikkelen. In ra zende tijdnood ging De Wild als nog in de fout: hij raakte zijn dam kwijt en kon het meteen opgeven. Johnny de Leeuw, Jaap Veerhoek, Daaf Kasse en Jos de Wild vormen SHMMWBB9MHMHSV het achtervolgende kwartet. John ny de Leeuw won in een razend in gewikkelde partij van Martin van Dijk, die in het middenspel een kansrijke verdediging miste en toen een verwoestende aanval over zich heen kreeg. Daaf Kasse pakte zijn derde zege van het toer nooi ten koste van Ludwig Wilson, die na een zwakke op stoot kansloos was. Veerhoek zag zijn achterstand op Wattel verdub belen na een gelijkspel tegen Ko Louwerse. Kees Rijk pakte zijn tweede zege ten koste van Jan van Beeck en Kees de Jonge is voorlo pig uit de degradatiezorgen na een zege op Evert Wiskerke. In de promotieklasse hebben Ja cob Provoost en Hans van Akke ren zich duidelijk afgescheiden van de rest van het deelnemers veld. Nico de Winter blijft ongesla gen koploper in de eerste klasse. Spitsuur voor het doel van Kloetinge (rode shirts) bij een hoekschop van RWH. foto Adinda de Boon door Barry van der Hooft HOEK - Je kunt er, met een beetje gevoel voor dramatiek, een symbo lisch einde in zien. Omdat het be kerduel met Terheijden is afgelast, schotelt Ruud Pennings zijn selec tie deze zaterdagochtend een duur- loop in de polder voor. Mille Men des komt als achtste de parkeer plaats op en steekt zijn armen in de lucht. Hij zou misschien wel in de top vijf van de acht kilometer lange loop hebben kunnen eindigen, maar de kleine Braziliaan is vlak voor de 'finish' nog even gestopt bij het huis van de voorzitter, om hem te bedanken en fatsoenlijk af scheid te nemen. „Ik ga het hier wel missen", zegt Mendes nadat hij is gedoucht. „Ik heb hier veel vrienden erbij gekregen." Het liefst zou hij het seizoen ge woon afmaken bij Hoek. In de hoop op een goed rapport van een scout uit het betaalde voetbal, die hem misschien alsnog op weg zou kunnen helpen naar het verwezen lijken van zijn droom. Want Mille Mendes is vijfjaar geleden naar Eu ropa gekomen om prof te worden, maar is net als veel landgenoten niet geslaagd in zijn missie. „Toen ik naar België kwam, had ik iets anders in gedachten", bekent hij. „Ik wilde prof worden, een ver blijfsvergunning krijgen, een nieuw leven opbouwen en mijn gezin een goede toekomst geven. Ik vind het moeilijk om hier te ver trekken. Aan de andere kant ben ik ook wel een beetje blij. Na tien jaar kan ik eindelijk weer bij mijn familie in de buurt wonen. Ik ben op mijn veertiende uit huis gegaan en heb daarna bij een paar Brazili aanse clubs gespeeld. Tot ik naar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48