2006 Rijzende ster ontpopt zich tot Mesu behoudt witte pak 281 sport WINDSURFEN Dorian van Rijsselberghe verovert in de Australische stad Perth de wereldtitel in de olympische klasse RS:X. Minderhoud vijfde in wereldbekerwedstrijd Nederlands record Kienhuis op 1500 vrij Ploeg Kromowidjojo zwemt een toptijd Tweede wereldtitel Noorse handbalsters Van Calker negende in viermansbob Kim Clijsters weer Belgisch sportvrouw Casper Bouman was in 2006 de laatste Nederlander die wereldkam pioen in de RS:X-klasse werd. Dorian van Rijsselberghe viert zijn titel met zijn fans. foto Tony MCDonough/EPA gKG - //TV maandag 19 december 2011 FRANKFURT Hans Peter Minderhoud is gisteren in Frankfurt als vijfde geëindigd in de vijfde wereldbekerwedstrijd dressuur van dit seizoen. Op de kür behaalde de Nederlander met zijn paard IPS Tango een score van 75,825 procent De zege ging naar de Italiaanse Valentina Truppa met Emero del Castegno. Ze zegevierde met 79,950 procent. De Zweed Patrik Kittel, in Frank furt vierde met Toy Story, leidt in de cyclus met 54 punten. Minder houd staat vierde met 44 punten. SINT PETERSBURG Zwemmer Job Kienhuis heeft giste ren bij de Salnikov Cup in Sint Pe tersburg op indrukwekkende wij ze het Nederlands record op de 1500 meter vrij verbeterd. Kienhuis kwam bij de kortebaanwedstrijden tot een tijd van 14.30,14. Hij haalde hiermee bijna tien seconden van de oude toptijd af, die sinds okto ber van dit jaar met 14.39,97 op zijn naam stond. Kienhuis maakte be gin deze maand ook al indruk bij de open Nederlandse kampioen schappen op de langebaan. ATLANTA Tijdens het 'Duel in the Pool', de strijd tussen de beste zwemmers van Europa en de VS, heeft het Eu ropese team op de 4x100 meter vrije slag sneller dan het wereldre cord gezwommen. De equipe van Ranomi Kromowidjojo kwam tot een tijd van 3.27,53 en dook 0,69 se conde onder de toptijd van het Ne derlandse team (Kromowidjojo, Veldhuis, Schreuder en Dekker). De prestatie van het Europese team wordt echter niet erkend als wereldrecord, omdat de zwemsters uit verschillende landen komen. SAO PAULO De Noorse handbalsters hebben gis teren in Sao Paulo voor de tweede keer de wereldtitel veroverd. Even als bij hun eerste mondiale succes in 1999 greep Noorwegen het goud in een finale tegen Frankrijk. Het krachtsverschil was aanzienlijk, want de Scandinavische groot macht won met 32-24. Nederland ervoer dit WK ook de suprematie van Noorwegen, want Oranje verloor in de achtste finales met ruim verschil: 22-34. WINTERBERG Bobsleeër Edwin van Calker heeft gisteren de wereldbekerwedstrijd in Winterberg afgesloten met de negende plaats in de viermansslee. Met broer Arnold, Sybren Jansma en Jeroen Piek als remmers gaf Van Calker 0,81 seconde toe op het win nende kwartet van Thomas Florschütz. De Duitser had zaterdag ook al ge zegevierd in de tweemansbob. Florschütz hield de sleeën van de Rus Aleksandr Zoebkov en de Let Oskars Melbardis achter zich. De winnende Duitser leidt het wereld bekerklassement. LINT - Tennisster Kim Clijsters is gisteren voor de derde keer op rij en de achtste maal in haar loop baan verkozen tot Belgische sport vrouw van het jaar. Ze won de ver kiezing voor zeilster Evi Van Acker en basketbalster Ann Wauters. Clijsters kreeg de onderscheiding in Lint van haar oud-collega Justi ne Henin. Met haar achtste trofee kwam ze op gelijke hoogte met oud-judoka Ingrid Berghmans. Clijsters won in 2011 de Australian Open en stond in februari weer enige tijd op de eerste plaats van de wereldranglijst. Ze werd dit jaar echter ook regelmatig gehinderd door blessures. Philippe Gilbert werd voor de der de keer op rij tot sportman van het jaar uitgeroepen. De wielren ner troefde de broers Kevin en Jo nathan Borlée (atletiek) af BREDA - Erwin Mesu reed zich za terdag in de kijker bij de tiende wedstrijd om de KNP-Marathon- cup. De Middelburgse marathon schaatser werd in Breda tiende. Mesu, die in de Topdivisie uit komt, mocht zaterdag op zijn thuisbaan een wit pak aantrekken. Het tenue komt de leider in het jongerenklassement toe. De eerste plaats was weliswaar in handen van Crispijn Ariens, maar omdat die ook al leider was in het alge meen klassement, mocht Mesu zich in het witte pak hullen. Nadat Bob de Vries een mislukte poging had gedaan om een ronde voorsprong te verkrijgen, werd de wedstrijd gekenmerkt door vele aanvallen. Niemand slaagde er ech ter in om weg te komen, zodat een massasprint de beslissing moest brengen. Arjan Stroetinga bleek de sterkste in de eindsprint. Mesu mengde zich ook in de sprint en legde beslag op een negende plaats. De Middelburger mag ook volgende week weer in het witte pak starten. In de Eerste Divisie kwamen Niels Mesu (Middelburg) en Antwan Tolhoek (Yerseke) aan het vertrek. Ook zij wilden presteren op hun thuisbaan. Niels Mesu leek in die opzet te slagen. Hij nam halverwe ge de wedstrijd samen met zestien rijders een ronde voorsprong. Niet lang daarna probeerde Mesu, sa men met vijf anderen nog een ron de voorsprong te pakken. Dit lukte echter niet, omdat hij ten val kwam. Mesu was uit zijn ritme, maar kon de wedstrijd wel uitrijden. Hij finishte als vijftien de. Antwan Tolhoek liet in Breda zien aan het niveau van de Eerste Divi sie gewend te zijn. Hij reed een pri ma wedstrijd en eindigde als 23e. Winnaar werd Kevin Regelink. Na de wedstrijd in de Eerste Divi sie werd Niels Mesu, ten overstaan van de vele toeschouwers, gehul digd voor zijn prestaties in het af gelopen inline-skate seizoen, waar bij hij een tweede plaats op het EK en uitzending naar het WK in Zuid-Korea behaalde. Volgende week staan er voor de marathonschaatsers nog wedstrij den op de buitenbaan op Flevoni- ce gepland. De eerste divisie gaat daar morgen van start voor een wedstrijd over vijftig kilometer. De Topdivisie werkt donderdag de tweede wedstrijd in het KPN-Su- per Prestige circuit af, een wed strijd over zeventig kilometer en een ploegentijdrit. 1\veede kerstdag volgt het NK ma rathon op de baan voor de Topdi- visie-rijders, terwijl de eerstedivi- sierijders het NK marathon op 28 december rijden. Beide wedstrij den zijn in TTiialf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46