Sport Guidetti sloopt FC Twente 3 PZC 39 EREDIVISIE Feyenoord wint nipt na loepzuivere hattrick van Zweedse spits: 3-2 Cuidetti in de voetsporen van Kalou BH *ORTI5 I 25 28 en 29 Van der Wiel heeft akkoord met Valencia Weer paard overleden tijdens concours Leuven verrast met zege op Club Brugge Messi leidt Barcelona ook op WK voor clubs naar de hoofdprijs Maandag 19 december 2011 door Hans Leber ROTTERDAM - Hij maakte een loep zuivere hattrick en dat wilde John Guidetti weten ook. Springend, dansend, 'plankend', op zijn rug nummer wijzend en met opzwe pende gebaren naar de fans vierde de Zweedse spits van Feyenoord zijn doelpunten met het Rotter damse publiek. „Ik ga een feestje bouwen met de kerstman en mijn vrienden", zei de matchwinnaar (3-2) na een benauwd laatste half uur tegen FC Twente. Het was gisteren zo'n wedstrijd die in het geheugen blijft hangen. Door Feyenoords 3-0-voorsprong in de rust, door Guidetti's hattrick, door de wederopstanding van FC Twente in de tweede helft en door de spanning tot de allerlaatste mi nuut, toen scheidsrechter Richard Liesveld in de kolkende Kuip - die om zijn eindsignaal vroeg - heel kalm de speeltijd volmaakte. Vlak daarvoor had Liesveld een sliding van Stefan de Vrij op Leroy Fer te recht niét als strafschop beoor deeld. Werkelijk alles zat in Feyenoord- FC Twente. De ploeg uit Enschede werd in de eerste helft volledig van de mat gespeeld door Feye noord, tot drie keer toe met Gui detti doeltreffend aan het eind van een mooie aanval. „Het is een teamprestatie, met onze trainers, de spelers op de bank, die horen daar ook allemaal bij." Maar het had allemaal anders kun nen lopen als FC Twente er nog één bij had gemaakt in de tweede helft. Want zelden zullen twee ploegen zó twee gezichten hebben laten zien als Feyenoord en FC T\vente gisteren. In de tweede helft was Feyenoord plots overal een stapje te laat, alsof de lucht, de energie, in de kleedkamer was ach tergebleven. Twente daarentegen speelde furieus, steeds weer gevaar lijk opduikend voor Feyenoord- doelman Erwin Mulder. Volgens Twentes Luuk de Jong waren in de rust geen harde woorden gevallen. „Maar we hebben wel tegen elkaar gezegd: 'Dit is nog niet klaar, er moet nog iets gebeuren'. Het was aan het einde alleen net niet ge noeg." Chadli en Luuk de Jong scoorden na rust voor FC Twente, dat de gelijkmaker echter niet meer kon afdwingen. En zo zijn in en om de Kuip één week voor de kerst de feestdagen al begonnen. Een Zweedse tv- ploeg, voor Guidetti in Rotterdam, kon zijn geluk niet op. Het 'onder werp' scoorde drie keer. Vader Gui detti, bij iedere wedstrijd aanwe zig, liep stralend door het spelers home. En Guidetti's juichen leek een soort act, een toneelstuk. „Ik heb gisteravond met vrienden afge- John Guidetti (onder) is de jongste speler met een hattrick in de Eredivisie na Salomon Kalou (rechts). De Zweed was gisteren in de wedstrijd tegen FC Twente 19 jaar en 247 dagen oud. Kalou was 19 jaar en 241 dagen oud toen hij op 3 april 2005 driemaal scoorde in het thuisduel met AZ (4-2). ■■H Wilfem Adriaansens foto's ANP sproken dat ik zou gaan planken als ik zou scoren, vandaar. Man, wat ben ik blij!" Nu de Zweedse Utrecht-speler Alexander Gerndt voorlopig bui ten de nationale selectie wordt ge houden nadat hij is veroordeeld wegens mishandeling van zijn ex-vrouw, kan voor Guidetti een plek in de EK-selectie wel eens dichterbij zijn gekomen. Daar komt bij dat Feyenoords technisch directeur Martin van Geel deze week naar Manchester reist om er bij 'City' over een langer verblijf van (huurling) Guidetti in Rotter dam te spreken. Wat hij zelf wil, zegt de Zweed niet. „Ik houd me echt alleen bezig met het hier en nu." Feyenoord-trainer Ronald Koe man („dit belooft nog wat") was opgetogen over het spel van zijn ploeg in de eerste helft, Co Adriaanse („onverklaarbaar waar om we de eerste helft zo speel den") daarentegen teleurgesteld. Koeman voegde een achtste over winning toe aan zijn onderling sta- tistiekje met Co Adriaanse, waar nog twee gelijke spelen en niet één keer verlies op staat. Adriaanse en zijn FC Twente moe ten donderdag met een bekerover winning thuis tegen PSV proberen ook met een goed gevoel de feest dagen en de korte winterstop in te gaan. Van Rijsselberghe krijgt beloning voor drie jaar hard werken Tip? sport@pzc.nl AMSTERDAM Gregory van der Wiel hoopt dat Ajax en Valencia snel overeenstem ming bereiken over zijn vertrek bij de Amsterdamse club. „Ik ben er wel uit", zei hij gisteren na afloop van de zege van zijn ploeg op ADO Den Haag (4-0). „Ik kan voor vijf jaar tekenen." Van der Wiel (23) staat nog tot de zomer van 2013 bij Ajax onder contract. Hij stond an derhalfjaar geleden al in de belang stelling van Bayern München. Ajax zou zo'n 9 miljoen euro voor Van der Wiel willen ontvangen. pagina 26: Ajax klungelt, maar wint wel van ADO Den Haag LA CORUNA Opnieuw is een springpaard overle den tijdens een international con cours hippique, ditmaal in La Coruna. De ruin Lester Vador van de Braziliaan Pedro Deniss raakte door een val dermate ernstig ge wond dat de veterinair niets an ders kon doen dan het dier uit zijn lijden te verlossen. Onlangs stierf de hengst Hickstead van Eric Lama- ze in Verona in de ring door een scheur in de grote lichaamsslag ader. Zo'n aortabreuk werd in de Deense plaats Vilhelmsborg ook Cypriano van de Duitse springrui ter Sören von Rönne noodlottig. LEUVEN Club Brugge heeft gisteren de eer ste nederlaag geleden onder de be gin november aangenomen trainer Christoph Daum. Promovendus OH Leuven was verrassend te sterk: 2-1. Brugge speelde de hele tweede helft met tien man na het wegzenden in de 45e minuut van Vados Odjija. De topper tussen bekerwinnaar Standard Luik en landskampioen Racing Genk eindigde in 0-0. An- derlecht maakte in de Brusselse sneeuw geen fout. De koploper ver sloeg Lokeren met 3-2. 1Kerkhove wint ook NK indoor 2. Hoek neemt afscheid van Mendes 3. Groeneveld keert terug bij SSV'65 WEBLOGS Lees ook de weblogs van onze sportverslaggevers op onze website: www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl ffffTffl/.ll.mf-.lMTÏÏ John Guidetti (links) viert zijn openingstreffer met zijn ploeggenoten Jordy Clasie, Miguel Nelom en aanvoerder Ron Vlaar (rechts). De Zweed maakt met zijn vinger een hartje voor zijn vriendin Sanna, die op de tribune zit. foto Jerry Lampen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43